Odchod hlenové zátky. Co teď?

18. črc 2022

Ahojte. Dnes začínám 37tt a právě jsem na wc na papíře uviděla poměrně velký kus průhledného rosolu (ne hlenu, slizu, jak se všude píše, ale kus rosolu a o velikosti vlašského ořechu) Bez krve teda. Každopádně je to něco co jsem nikdy předtím neviděla, tak předpokládám, že je to asi hlenová zátka 🤷🏼‍♀️ moje otázka zní: Co teď? :D Mám to třeba oznámit doktorce? Na kontrolu jdu ve čtvrtek, tak jestli jí to volat nebo ta informace vydrží do čtvrtka :D Mám se plašit nebo to vlastně nic neznamená a je to jen další příprava pro porod a můžu takhle být klidně do termínu? Minulý týden na kontrole CS 4, dr říkala, že do termínu to asi nedotáhnem a já začínám být lehce vyděšená jak se to už asi fakt blíží 🙈

palja
18. črc 2022

Řekla bych to až na kontrole, není to nic akutního. Prostě další fáze před porodem 🙂

katula94
18. črc 2022

Hlenova zatka muze odejit klidne dost dlouho pred porodem, telo se pripravuje, neni to nic, ceho by ses mela lekat.

autor
18. črc 2022

prvorodička no :D si člověk říká, jak to má všechno nastudované a načtené, že by pomalu zasloužil titul a že ho nic nemůže překvapit.. no a pak na to přijde a vypadá to tak, že ležím na gauči a bojím se zvednout abych neporodila 😂 (berte to s rezervou, jen říkám, že i když jsem o HZ četla snad každý článek, tak jsem z toho teď stejně úplně paf a najednou nevím nic a zakládám tu diskuzi jak trubka :D)

klokanka31
18. črc 2022

Neplašila bych, každýmu odchází různě. Ale mě když odešla tak mi začaly rovnou i porodní bolesti...

lachtanice86
18. črc 2022

Hlenove zátky mi vždy odešly samy i tak oba porody vyvolavane, nic to neznamená

elesse
18. črc 2022

Neplas. I kdyby k porodu doslo, miminko uz je dost velke, aby to zvladlo. Me zase zatka neodesla vubec, sundavali mi ji az s rozbehnutym porodem pri kontrole

guliii
18. črc 2022

Neboj se, miminko už je v krásném týdnu to bude v pořádku i kdybys začala rodit. Já třeba rodila za 14 dní po odchodu hlenové zátky. Je lepší mít sbaleno a připraveno, ale zbytečně se nenervuj. Dokud nemáš pravidelné bolesti nebo ti nepraskla voda tak v podstatě o nic nejde.

anet_98
18. črc 2022

Mě přesně takové kousky odcházely týden a pak jsem jednou ráno sedla na WC a vyjel i ten zbytek s červenými nitkami. Pak začali bolesti a večer jsem byla už v porodnici 😅 jinak bych počkala na běžnou kontrolu a jen to oznámila dr 😊

autor
18. črc 2022

a kolik toho má celkem jako být? :D Jak poznám, že už je to teda všechno? To jsem se zrovna nikde nedočetla 😅

elesse
18. črc 2022

Nepoznas, to bys musela hledat cipek a kvuli infekci bych se na to vybodla. Je toho prekvapive hodne, treba jako maly hrnecek na kafe? Ja cekala tak cajovou lzicku

autor
18. črc 2022

@elesse tyjo :D a já si už dnes říkala, že je toho hodně tak to asi odešlo naráz 😅 tak asi ne no.

anet_98
19. črc 2022

Každá toho množství máme jinak, ale největším ukazatelem je kousek, který má v sobě i ty červené nitky, to je prý část zátky úplně nejblíže k miminku

adussandrus
19. črc 2022

Mě třeba odešla u první dcery i s plodovou vodou a porodila jsem za 24 hodin....u syna někdy až na sále....a teď jsem těhotná po třetí a i teď mě občas dosti věcí překvapí co jsem nezažila ani u jednoho z předešlých těhu.....

chlapecektehu
20. črc 2022

Mě hlenová zátka odcházela postupně od 35tt a rodila jsem stejně vyvolávaně 39+4

elesse
22. črc 2022

Tak jak to vypada?

autor
22. črc 2022

Vlastne stale stejne :D zadne dalsi kusy zatky jsem nezaregistrovala, dr jsem to vcera oznamila na kontrole, nic moc k tomu nerekla, zapsala to do prukazky a jen potvrdila co na minule kontrole - do terminu nevydrzime, za tyden se cipek zkratil o dalsi cm. vse je ok, vahovy odhad lehce pres 3kg, tak jen cekam jak na trni, ze uz by mohla vylezt :D

fifinka2020
22. črc 2022

Držím palce! Já měla taky vše načteno, navíc jeden porod za sebou (tam mi hlenova zátka odesla až v porodnici), takže když mi kousek odešel u druhého mimca, začala jsem solidně panikarit, že jako budu někdy rodit 😉. Jinak porodila jsem pak do dvou dní...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru