Oligohydramnion, máte zkušenost?

arwen2010
14. kvě 2014

Holky máte některá zkušenost s malým množstvím plodové vody?
Jsem v 35. týdnu.
Co Vám dělali nebo nedělali? Museli jste rodit kvůli tomu dříve?
( jako bonus k tomu mám diabetes, preeklampsii a hypertenzi 🙂 )

rioko
14. kvě 2014

@arwen2010 mám už asi měsíc a půl, byla jsem dvakrát hospitalizovaná v nemocnici s prosakem plodovky, dostala jsem pokaždé preventivně antibiotika a kortikoidy, teď jen kontrola množství jednou týdne na UTZ, na konci těhotenství může být plodovky míň, určitě kdyby to bylo nějak hrozné tak Tě pošlou do nemocnice, rodit k vůli tomu asi dřív nemusíš, ale to ostatní by problém být mohl, s tím ale nemám zkušenost. Zeptej se svého gynekologa, ten Ti řekne nejvíc

pisisvori
14. kvě 2014

@rioko jak zjistili ten prosak plodovky? To zkoušeli kvůli tomu, že je vody málo? Nebo jsi to cítila sama....?

pisisvori
14. kvě 2014

@arwen2010 myslím, že pokud máš opravdu preeklampsii s hypertenzí a diabetes měla bys být v nemocnic a pořádně sledovaná stejně jako miminko.
Všechny problémy dohromady určitě ukončení těhu císařem dříve mohou způsobit.

rioko
14. kvě 2014

@pisisvori cítila, ale nevěděla jsem jestli to není únik moči, který mám taky dost, tak jsem jela do nemocnice s vložkou a tam se plodovka potvrdila, pak ještě opakovaně několikrát, ale nebylo jí moc a vždycky třeba dva dny, pak týden nic a zase znovu, sama to nepoznáš, v nemocnici udělají test na vložku - nalijou speciální tekutinu a když vložka zezelená, je to plodovka. Měla jsem stejný problém u prvního těhotenství

pisisvori
14. kvě 2014

@rioko já právě když kýchnu nebo hodně kašlu tak mám taky dost únik moči a někdy mi to přijde jak když to fakt není moč , al eje to z pochvy☹. A podle dr. v Gennetu mám plodové vody na dolní hranici. Podle mé dr. jí mám dost.
Proto jsme se ptala. Díky.

rioko
14. kvě 2014

@pisisvori tak nejlepší je fakt vzít sebou vložku - já ji brala i do poradny, můj gynekolog má tu tekutinu na testování a taky mi ji potvrdil, pokud na vložce něco je, tak se to pozná a uvidíš, zato nic nedáš. Mě to taky nejvíc uniká když kýchnu, hodně zakašlu a podobně

arwen2010
autor
14. kvě 2014

@rioko
@pisisvori prave jsem v nemocnici doktorka se se mnou ani nevybavovala a poslala me lezet ( uz jsem tady po 3.) Ale nevim jestli jsem tady kvuli poldovce nebo kvuli tomu zbytku 🙂 mela jsem i vyšší tlak. Tak nejspíš asi kvuli tomu. Plodovka je neco nového tak ještě nevim co od toho čekat 🙂 tak moc děkuji za odpovedi.

pisisvori
14. kvě 2014

@arwen2010 no myslím, že plodové vody ubývá normálně, ale může to být jen další komplikace k té preaklampsii. Podle mne budou sledovat jak tebe tak miminko, jestli správně roste, jestli jsou dobré průtoky...a ve chvíli kdy ti tlak šel hodně nahoru, bílkovina v moči víc a víc a vypadalo, že se miminku nedaří dobře nebo tobě by nebylo zrovna nejlépe tak to prostě ukončí...jinak prostě budou čekat a nechají mimi v bříšku co nejdéle půjde🙂. Držím palce ať je vše co nejlepší, ale i kdyby za chvíli jsi 36tt a pokud mimi odpovídá růstem už to není nic hrozného🙂🙂.

arwen2010
autor
15. kvě 2014

@pisisvori no ona mi už v úterý na kontrole doktorka řekla, že kdyby něco, že by malá měla být už v pořádku 🙂 Tak snad. 🙂

ined77
15. kvě 2014

@arwen2010 ...ahoj, ta kombinace problémů je dohromady dost závažná, takže bych spíš počítala s dřívějším porodem. ale jsi pod dozorem, což je dobře 😉.

romantika
15. kvě 2014

ja mela teda jen oligo. prisli na to pozde, rodila jsem normalne v terminu když na to prisli. ale mela jsem ještě také jinou komplikaci. prdolka se narodil hodne maly a mel zasekly krcek jak tam pak lezel na hlavicce bez vody. Při porodu ze mne vyteklo stezi tak 200ml. V tvem pripade to vidim na drivejsi porod. Od 36teho se uz pak vyvolava v pripade takovýchto problemu. urcite te budou vic sledovat a radeji na ne tlac at se snazi.ale neboj, malo tehu je bez nejakeho probelmu. hodne stesti

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru