Oteklost v posledním trimestru. Jak proti tomu bojovat?

vanule
25. dub 2012

Hledám "spolubojovnice", které "trpí a trápí" oteklost v těhotenství poslední trimestr to začalo, nejdříve nohy a teď vše - ruce, obličej. Jak proti tomu bojovat? Máte některá stejný problém...

vanule
autor
27. dub 2012

@diviska a víš, že zrovna jsem chtěla napsat to samý, dnes kope a to pořádně, tak je to OK

diviska
27. dub 2012

@vanule super! 🙂

vanule
autor
30. dub 2012

Tak včerejší počasí udělalo s mým tělem své, jsem jak jedna velká koule opuchliny....ježkovy oči kam až to půjde 😨 😕

nikkkyska
30. dub 2012

@vanule ahojky,taky s tím mám velký problém, bývám hodně na počítači takže sedavá činnost a nožky mám oteklé pořád! ☹ Už ani neobuju žádné boty snad kromě zimních kozaček s kožichem a žabek 😀 😒 Proto jsem si objednala včera na stránce www.cheetah.cz dřeváky, máte tam i možnost si správně dle jejich návodu změřit délku svého chodidla. 😉 A navíc dřeváky doporučuje hlavně v těhotenství i mimo něj každý druhý a hlavně doktoři,protože to jsou boty zdravotní.. 🙂 Hlavně se vůbec neděs toho,že když jsou zdravotní tak jsou drahé,na cenu nehleď,nohy jsou nejdůležitější částí našeho těla a je třeba se o ně starat. Navíc jsou na uvedené stránce dřeváky teď v akci a stojí kolem 3stovek. 😉 Jinak co ti poradím tak si namáčej nohy do studené vody(náš pes je z toho hotový,myslí si vždycky,že mi tam v lavoru plave nějaká ryba,přitom jsou to mé nohy 😀 ) ... dále moc nesol, to je nejhorší a nekuř ani nepij, cigarety ucpávají tepny a krevní oběh. A pokud sedíš u telky nebo ležíš tak si nohy zvedni nebo si je podlož polštářem. Mě teď osobně nejvíc pomáhají mastičky buď z konopí s bylinkama a nebo obyčejná koňská mast či kafr,ty jsou příjemnější protože mají chladivý efekt 🙂 .

nikkkyska
30. dub 2012

@vanule jo a s tím pitím jsem myslela abys vynechala alkohol. 😀 Jinak bys měla normálně vypít,hlavně v takovém vedru) aspoň 4LITRY TEKUTIN. 🙂

vanule
autor
30. dub 2012

@nikkkyska tak naštěstí kouření ani alkohol mi nic neříkají. Ale budu muset dát lavor a nohy do vody ať kapku splacnu, mám to i v obličeji a o rukách ani nemluvě, dnes snad ani lžíci u oběda neudržím 😨

janehajsman
20. dub 2014

Holky, mě taky trápí otoky nohou od 34 tt. Během toho týdne jsem přibrala 3 kg a začala jsem mít nohy jako Shrek. Další týden jsem nabrala ještě 2 kila a nemohla jsem už ohnout ani prsty, obout pantofle, prostě nic. Porodní asistentka, ke které chodím na cvíčo mi poradila, abych jeden den jedla jenom zeleninu nebo jenom ovoce a fakt to pomáhá! Nesmí se tedy míchat ovoce a zelenina. Prostě jeden den jíst jen zeleninu (klidně i tepelně zpracovanou - třeba grilované papriky atd.) Za ten 1 den "zhubnete" 0,5 - 1,5 kg. Samozřejmě, že to je jen o té vodě. Ale hlavně se vám uleví od bolesti.... a většinou tak za 2-3 dny se to vrátí zpět i s váhou. Takže já teď praktikuju jeden den v týdnu ovocný a jeden den v týdnu zeleninový. Akorát počítejte s tím, že vám bude chladno, budete mít hlad (aspoň já teda mám) a budete častěji běhat na záchod, takže ten den je dobré zůstat doma 🙂 A pokud vás pálí žáha, tak i to se zmírní (aspoň mě to tak funguje). Beru to tak, že se pročistím, malá dostane přísun vitamínků a je nám líp 🙂 Ale stejně se těším, až porodím a splasknu 🙂

verushe20
10. čer 2014

no já sem ve 28.týdnu a v práci mi otékají nohy jak svina, ted do toho ty nechutné vedra... děs 😔 😔

linzi84
10. čer 2014

Nam porodni asistentka na predporodnim kurzu doporucila jist hodne ananas 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru