Oteklost v posledním trimestru. Jak proti tomu bojovat?

vanule
25. dub 2012

Hledám "spolubojovnice", které "trpí a trápí" oteklost v těhotenství poslední trimestr to začalo, nejdříve nohy a teď vše - ruce, obličej. Jak proti tomu bojovat? Máte některá stejný problém...

palomitacheca
25. dub 2012

Při prvním těhotenství mi otekly nohy a když jsem se doktora zeptala, co s tím, tak mi odpověděl, že musím porodit, pak to zase přejde 🙂
Teď jsem našla tohle:
"Oteklé nohy
-natékání způsobuje voda, kterou tělo v těhotenství zadržuje navíc
-nedávejte nohy přes nohy, když sedíte, a když už sedíte, často s nimi hýbejte
-neseďte dlouho, protože dlouhé sedění zpomaluje cirkulaci krve
-vždy noste vzdušné a pohodlné oblečení, lepší jsou volnější kalhoty, které vám nebudou „šňěrovat" lýtka
-noste pohodlnou obuv
-omezte příjem soli a během dne hodně pijte
-zlepšení může přinést i několikrát opakované ulehnutí na bok během dne na 20–30 minut, které usnadní vylučování přebytečné vody
-spěte pokud možno na levé polovině těla, nebudete si tak tlačit na dolní dutou žílu
-při každé možné příležitosti si nohy podložte
-v posteli si vypodložte konec v nohách asi o 10 cm. Zmírníte tak otoky nohou během noci."

S rukama a obličejem naštěstí zkušenost nemám.

missymici
25. dub 2012

@vanule ahoj,...no me zacali otekat kotniky asi pred dvoumi tydny,...oblicej take,...
@palomitacheca Tak to opravdu dobry,konecne par typu jak si usnadnit oteklost v tehu,...a hned zacinam u moji oblibenosti,prekrizovat si nohy,....vrele dik....

vanule
autor
25. dub 2012

@palomitacheca asi máme stejného doktora, mi řekl to je normální! tak nevím, po ránu vypadám jak kdybych spala v úlu. snažím se pít co to jde, s tím odpočíváním je to kapku horší 😨

vanule
autor
25. dub 2012

@missymici já spíš to vidím na nártech a teď i celé lýtka mám takové ztuhlé, manža maže nožky každý večer, ale ráno vstanu a asi se mi to přesune do obličeje ten mám jak po botoxu 😕

palomitacheca
25. dub 2012

@missymici Já teda strašně ráda sedím s nohou přes nohu, celkově sedím celkem dlouho, navíc spávám na boku, který je mi zrovna pohodlnější a nevadí to prckovi... To jsem na to zvědavá, jak dopadnu tentokrát 😀

@vanule No on je to dost běžný problém. Tak by konečně někdo mohl vymyslet něco účinnýho 😀

missymici
25. dub 2012

@vanule
Posledni dva dni je fakt ze jsem pitni rezim pekne flakala,...a dnes rano kdyz jsem vstala,jsem se sama sebe lekla v zrcadle...tak otekla jsem v obliceji nikdy nebyla,...des,...kdybych si nevidela telo,tak bych podle obliceji soudila ze mam tak 100kg.No lytka mi zacinaji take trochu,....ale zatim ne moc.Kotniky jsou horsi,a jakoby nad kotnikama,...mam problem s ponozkama.

missymici
25. dub 2012

@palomitacheca No presne,...noha pres nohu je mi nejmilejsi poloha v sede,nevim proc a nemuzu si od toho odvyknout,i ted kdyz uz mam pomerne velke bricho a moc me to uz nejde,V leze se me na zadech dobre nelezi,to vim uz od prvniho tehu,ze to neni nejlesi kvuli te zile.Ale na boku to je presne jak pises,jednou tak pak zas obracene,nemuzu predci spat celou noc na jednem boku,,...Jsem zvedava take 😉

palomitacheca
25. dub 2012

@missymici Tak to já teď celou noc spím na jednom boku, až mě to překvapuje. I když možná to tak divný není, když si vezmu, že otočení je čím dál pracnější 😀 Akorát si musím bříško podložit polštářkem, jinak nedokážu usnout 😀 Na zádech jsem nemohla spát ani jako netěhotná, to jsem spíš spávala na břiše, jenže to už je taky nepohodlný 😀

missymici
25. dub 2012

@palomitacheca
Ja nevydrzim na jednem boku celou noc,to te obdivuji...Me to nejde,zacnu cela brnet,nebo me boli zada,musim furt menit polohu.Ja na zadech polohu miluji,teda ne v tehu,ale pred.
Jak si podkladas brisko polstarem? Neumim si to nejak predstavit,spis to usnuti...No hlavne ze ti to pomaha ,...ja tak prijit na neco,co by pomohlo,... 😖

palomitacheca
25. dub 2012

@missymici S tím brněním má problémy přítel, tak se v noci otáčí a někdy mě tím budí, když se snažím pracně usnout 😀 Když si lehnu na bok, tak mám bříško trošku ve vzduchu, bolí mě a celkově je to nepohodlný, tak pod něj dám polštářek, abych ho měla vypodložený a hned je to lepší. Ale musím si tam toho polštářku dát jen tolik, aby mě to pak pro změnu zase netlačilo 😀 Někdy je to věda.

vanule
autor
26. dub 2012

@missymici
@palomitacheca mě právě strašili, že mám vysoký tlak (na kontrole vždy, prostě asi strach z bílého pláště jak to nazvala zdr. sestra) tak právě hledám jestli je na tom někdo stejně. Jinak s těma ponožkama to mi povídejte to je boj! nejradši bych chodila bosa, už i boty jsem musela pořídit o dvě čísla větší 😀 😀 jinak musím zaklepat, že spánek je teď dobrý, spím na boku ale přes noc střídám pravý/levý. Musím mít ruku pod hlavou a tím mi zase brní prsty...no nemáme to radosti 😎 😝

palomitacheca
26. dub 2012

@vanule Kamarádka měla vysoký tlak ke konci těhotenství, ale už nevím, jestli k tomu byla i oteklá. Na pár dní musela být i v porodnici na pozorování, ale pak ji na vánoce pustili domů a porod měla vyvolaný až začátkem ledna, kdy měla termín 🙂

paffi
26. dub 2012

@vanule taky jsem si otokama prošla v prvním těhu, ale až ke konci a to jsem viděla až zpětně podle fotek, jinak na sobě jsem to necítila. Ale při samotném porodu a po něm mi šíleně otekly nohy a sestřička na novorozeneckém mi vysvětlila, že to může trvat ještě několik měsíců po porodu, že tělo prostě pořád pracuje v tom režimu 2 v 1 a stejně tak i ledviny, takže proto ty otoky. Ale teď jsem v polovině těhotenství a začínám malinko otékat už teď - zatím jen v obličeji, což je asi nejméně příjemné, protože je to nejvíc viditelné 😖 Doufám, že se najde někdo, kdo poradí co s tím a jak otok zmírnit, protože nevím jak budu vypadat ke konci těhotenství, když to začíná už teď.

ffiinnkkaa
26. dub 2012

@vanule mě pomohl až porod 🙂

garfie
26. dub 2012

@ffiinnkkaa Mě ani porod-jak píše paffi, otekla jsem šíleně po porodu.....i před ním trochu, hlavně prsty a obliček, po porodu šíleně nohy-kotníky byly prakticky neviditelné!! Ale zmizelo to docela rychle-prsty a obličej trvají...:-/

ffiinnkkaa
26. dub 2012

@garfie Tak prsty jsem měla taky..pomohlo mi to že jsem zhubla pár kilo a že jsem začla hodně a hodně pít..ale ještě to není ideální..
vidíš na ty prsty jsem úplně zapomněla..🙂

garfie
26. dub 2012

@ffiinnkkaa Zapomenout nemůžu, neobleču prstýnky 😉

ffiinnkkaa
26. dub 2012

@garfie No já je nenosím od toho těhotenství..tak už je to dlouho 🙂

palomitacheca
26. dub 2012

@garfie Já je nenosím už dlouho a to jsem ani neměla oteklý prsty 😀 Vlastně už nenosím žádný šperky, to bylo vždycky jen krátkodobý období, kdy jsem měla řetízek nebo prstýnky 🙂 Jestli se někdy dočkám svatby, tak snubák asi nosit budu 🙂

blahova_andrea
26. dub 2012

byla jsem oteklá hodně, neboj...s porodem to zmizí, já měla ihned po porodu poloviční nohy...v porodnici zůstalo 11kg...bohužel od té doby už dolů nic nejde...tak aspoň tehdy ta voda 😀 ono zase pak bude záležet na kojení...

garfie
26. dub 2012

@palomitacheca Já teda nosím dva zásnubní-druhý protože jsem příteli vysvětlila, že pokud svatba není do roka a do dne od požádání, tak už to nepla.... 🙂
Jen tak mimochodem-i od toho druhého už uplynulo víc...takže to vidím tak, že v šedesáti budu svobodná dáma s vrásčitými prsty ověšenými zásnubními prsteny 😉

palomitacheca
26. dub 2012

@garfie To je vtipný, ale nezávidím 😀 Mě tak napadá, že kamarádka by teda taky měla dostat další prsten, když ji přítel požádal loni 1.4. a pořád se nevzali 😀 Kdo ví, jestli se dočkám nějakýho požádání o ruku. Přítel se zatím k ničemu nemá 😒 Možná o to víc budu pak překvapená a ty taky 😉

vanule
autor
27. dub 2012

tak holky vy mě uklidňukete, až porodím možná zplacnu, ale kdo ví... 😀 pravda já bez prstýnků, hodinek prakticky nefungovala, ale teď co jsem doma mě ani nenapadne je vzít na sebe, jednak je nedám tím otečením. a zrovna před 14dny jsem se konečně vdala a ani ten snubák nemůžu momentálně nosit 😒

garfie
27. dub 2012

@vanule no ja teď spíš doufám, že je vůbec ještě někdy navleču, ty prsty jsou pořád stejné....:-/

vanule
autor
27. dub 2012

@garfie ježkovy oči a já myslela, že to je jen "neřest" v těhu. a pak nemám přibírat na váze, když mám v sobě samou vodu 😀 😀 😀

diviska
27. dub 2012

@vanule já nechci být "černá kronika" ale já měla taky velké otoky" Nohy,ruce obličej, velký přírustek na váze a nakonec vysoký tlak a na poslední poradně bílkovina v moči a to už jsem šupajdila do porodky s preeklampsií..ale určitě to gynekoložka hlídá, jen kdyby ti nedělali odběr moči při poradně, tak bych si ho vyžádala. Jinak za sebe mohu říct, že všechny otoky zmizeli do týdne od porodu, jen kila zůstala 🙂)

vanule
autor
27. dub 2012

@diviska to víš, že už jsem si i o tomhle přečetla, ale je fakt, že mi test moči dělají při každé kontrole, zatím vždy v pohodě, ale ten tlak mám od začátku těhu vysoký, vlastně já ho měla vždy i když jsem šla jen na preventivní prohlídku k obvoďačce (nevím asi jsem nějaký exot, vím, že o nic nejde, ale prostě jak začne měřit úplně cítím jak začnu pulsovat a vysoký tlak je na světě 😒 )

diviska
27. dub 2012

@vanule no tak tě hlídaj a je vše ok, já teda měla bílkovinu až v tom 34tt 🙂 A co týká tlaku, tak celý život mám 90/60 a od začátku těhu jsem měla tak 120/80 což bylo super, najednou jsem pořád neomdlívala 🙂 ale právě pak najednou byl 170/110 uff, ale i to se po porodu samo dalo do normálu resp tedy už ho mám zase nízkej

vanule
autor
27. dub 2012

@diviska chodím sice na kontroly co 3týdny, ale teď se to změní, prý už to bude každý týden. a můj tlak od začátku tak 170/90 jak říká manžel mysli na něco hezkého, já se ti tak snažím a stejně prd 😨

diviska
27. dub 2012

@vanule tak nechoď na koníčka, každý ( jako třeba já) ti napíše to nejčernější co by se mohlo stát 🙂) Já jsem si celé těhotenství říkala, že prostě když kope je to ok, a je fakt, že jsem teda jí moc nenechala vyspat, protože jsem si pořád štouchala do břicha 🙂 asi proto doteď spí jak růženka 🙂)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru