Otevřená na 4 cm. Kdy očekávat porod?

nock
17. pro 2022

Zdravím, v pátek mi gynekoložka řekla že jsem pootevřená na 4 cm a na poradnu se mám už přihlásit do porodnice. mám poslíčky někdy. Párkrát jsem myslela že to jsou kontrakce bolelo i záda, břicho celkem dost a pak zase nic. V pochvě jsme měla takové píchání jakoby hrozny stahy, kost mě taky bolela a pak zase nic. Jednu chvíli jsem ani nemohla pomalu na záchodě protože mi nešlo se ani vyčůrat a pak zase jo. Jsem 37+5 tt. Kdy mám očekávat porod? Mám už jít do porodnice? Vůbec nevím. Nebo mám počkat až půjdu v týdnu na kardiotokografii? Nebo zkoušet vyvolat doma? Jako teplou koupelí a tak? Děkuji za odpověď.

lenerka1
17. pro 2022

Porod může nastat hned, ale může takhle člověk chodit i dlouho po termínu. Zase je super mít skoro půlku první doby porodní za sebou a ani o tom nevědět 😊 Záleží jestli je to první dítě, tak to bych vyčkávala na pravidelné kontrakce, druhý porod bývá rychlejší, tak to bych dala na instinkt...no nic horšího, než že se mimčo narodí doma se nestane, že 😃 Mě porod rozjel kořeněný nápoj, i doktorka v porodce říkala, že nejsem první, co po skořici málem nedojela.

nock
autor
17. pro 2022

@lenerka1 a jak poznám kontrakce kromě pravidelnosti? Ano, je to první těhotenství.

klokanka31
17. pro 2022

@nock Na pravidelnost se radši nespoléhej...já byla prvorodička, bolelo mě jen v zádech, a nepravidelně. Do porodnice jsem dojela na 8 cm, a šlo se fofrem na sál 😃

klchudik
17. pro 2022

@nock já byla na 3 otevřená 2 měsíce před porodem a nakonec mi samotný porod museli vyvolavat ve 41+0 ☺️☺️ poslíčky jsem měla taky, ale nic pravidelného....
Za mě, když začneš rodit, tak to fakt poznáš..😁 ale kdyby se ti cokoli nezdálo, tak se seber a jeď do porodnice....radši 100x zbytečně než 1 pozdě 🍀

klokanka31
17. pro 2022

@klchudik Tak zrovna já to nepoznala...🤷‍♀️

veru181
17. pro 2022

@klokanka31 Tvoje porodní historka mě dost děsí už delší dobu, pěkně děkuju 😀 Je super, že to bylo skoro bezbolestné, ale vzhledem k tomu, že mám teď doma ještě starší dítko, bych to opravdu ráda poznala včas 😀

nock
autor
17. pro 2022

@klokanka31 taak to je hezký vědět teď se bojím ještě víc 😂

klokanka31
17. pro 2022

@nock Neboj, na příjmu říkali že to ještě v životě neviděli tak se to asi moc holkám nestává...😃

klokanka31
17. pro 2022

@veru181 Tak kdyžtak porodíš doma 😄

lenerka1
17. pro 2022

Tak to já nejsem zrovna ten, co kvalitně poradí ohledně kontrakcí, u prvního to byly lehké menstruační křeče chodící v nepravidelném intervalu co 2-7 minut neustávající ani v horké sprše (dojeli jsme na 8 cm, ale ještě 2 hoďky trvalo, než se malý narodil), u druhého mi nic nebylo až do rupnuti vody na 8 cm, pak opět mírně ms křeče, do 30 minut malá venku, u třetího jsem asi hodinu měla pocit, že malá mi sedla na močák, furt jsem lítala a 3 kapky, tak jsme radši jeli, v autě začly kontrakce hned co 2 minuty a hlavička chtěla ven už v porodce ve výtahu. Tak nějak intuitivně jsme to vždycky stihli.

krisstina93
17. pro 2022

Dej na instinkt, když máš pocit, že se něco děje, tak jeď. Já rodila překotně a kdybych čekala na pravidelné kontrakce, tak rodim doma :D

nock
autor
17. pro 2022

@krisstina93 no instinkt úplně nemám xD když mě bolí břicho tak si říkám že už to asi začíná a pak přestane třeba na hodinu a říkám si že to asi ještě nebude

klokanka31
17. pro 2022

@nock Přesně tohle jsem si taky říkala 😃 člověk se začal těšit že jako už je to tady,pak zas nic...😃

veru181
17. pro 2022

@klokanka31 Jo, to je přesně můj sen 😀😀😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru