Otočení hlavou dolu až po 34. tt. Otočilo se mimčo někomu?

5. kvě 2022

Ahoj, otočilo se vám tu někomu dítě až po 34tt? Celou dobu je KP a vůbec se nechce otocit, už moc šanci nedávají. Cvičení nepomáhá a tak bych rada slyšela, jak to měl někdo jiný. Nebo se mám smířit s císařem? 🙈

andelka
5. kvě 2022

Mně se otočil někdy mezi 34 a 36 TT, vůbec nevím kdy a ani jsem to nečekala. Max co jsem dělala,tak kolenoprsni polohu.

cuuza
5. kvě 2022

Čtyrkilovej prcek týden před porodem, spousta dětí se točí až když je čas...
Nehrotila bych to, často mají důvod, proč se neotočit...

ee.liska
5. kvě 2022

Byl celou dobu KP a do porodu se neotočil. Na sekci jsem nešla, narodil se KP

lenickakl
5. kvě 2022

Cely tehotenstvi KP, otocil se v devatym mesici

odula
5. kvě 2022

Me taky nekdy v 36.

srnii
5. kvě 2022

Mě taky až někdy v 35tt.

martiniquest
5. kvě 2022

Syn se otocil dokonce 3x. Naposledy ve 39tt

maryjane91
5. kvě 2022

Otocil sa v 38tt…aj som to hned citila ze je uz inak tak mi hned odlahlo sono to len potvrdilo…ale ja som cvičila vela kadejake mostíky, sviecku a take veci…hlavne som chodila vela po štyroch 😁

martulka88
5. kvě 2022

Syn se mi otočil hlavičkou nahoru ve 30tt. V 37tt se otočil dolů (to sama nechápu, kdy a jak to zvládl). Ale i tak jsem šla v 38tt na SC.

blondynka400
5. kvě 2022

První celou dobu KP, nikdy se neotočila. Rodila jsem přirozeně. S SC se není potřeba smiřovat, KP je fyziologická poloha a dá se porodit přirozeně bez větších problémů.

ee.liska
5. kvě 2022

@blondynka400 jako úplně tak jednoduché to není, i v poloze KP jsou pozice kdy to jde nebo nejde a je potřeba vyjádření porodníka 🙂 každopádně chápu, jak to myslíš 🙂

aselluska
5. kvě 2022

Nemusíš jít nutně na císaře. Doktoři zhodnotí polohu, jestli zrovna momentální poloha je poroduschopná, tvojí pánev a i tak lze řídit přirozeně. Ale pokud budeš smířená s císařem, můžou ti dát i na výběr.

katule1990
6. kvě 2022

Celou dobu KP a neotocil se. Ukazalo se, ze k tomu mel duvod, takze ja jsem nakonec rada za sc, protoze prirozene by nemel sanci. Ackoli jsem si moc prala prirozeny porod. Precetla jsem asi milion diskusi a sance na otoceni je vzdy, i kdyz mensi. V nemocnici mi rikali, ze se jim i stalo, ze rizli a dole byla misto zadku hlava 😲.

blondynka400
6. kvě 2022

@ee.liska myslím, že to nebylo předmětem otázky, které KP jsou poroditelné 🙂 Jinak ano, ne všechny KP jsou ideální pro přirozený porod, ale ono i u polohy záhlavím to není vždy 100% 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru