Otočilo se někomu z vás miminko pár dní před porodem?

slegr71
14. říj 2013

Ahojky. Jsem 37tt. a málá je buď příčně nebo šikmo ani KP moc není. Od včerejška se tam hrozně mele až mě z toho pobolívá břicho. Vždycky se mi vyboulí hlava na levo a dole mě začne tlačit. Tak si říkám, co tam nacvičuje. Zítra jdu naposledy k doktorovi a pak už do porodnice. Každej mi říká, že se ještě otočí, že mě jen napíná. Ale nijak mě to neuklidnuje. Pořád si říkám, že prostě půjde přinejhorším císařem, ale nějak se s tím nemůžu smířit. ☹

majatob
14. říj 2013

@slegr71 mě se první otočil ve 38.tt (rodila jsem přesně na termín) a druhá po příjezdu do porodnice s prasklou plodovkou (3 dny před termínem) a za pár hodin byla na světě 🙂 naděje vážně umírá poslední 🙂

slegr71
autor
14. říj 2013

Tak to jsem ráda. Doktor mi říkal, že se bude čekat na kontrakce a podle toho se rozhodne jak přijde na svět.

kacikaci
14. říj 2013

@slegr71 mě se otočilo dvojče B týden před porodem v 38.tt...a to už tam fakt neměl moc místa..takže bych neztácela naději..určitě se otočí správně 🙂

evcakl
14. říj 2013

já byla naposledy na ultrazvuku ve 32.týdnu a to jsem měla KP...Nyní začínám 38 týden a ani nevím, jak na tom jsem. Budu si muset asi vyžádat ultrazvuk 🙂 Ale jak řekla doktorka stane se , že se dítě přetočí těsně před porodem.

jadie
14. říj 2013

Mně se také syn otočil v bříšku pár dní před porodem, náramně jsem to cítila, tak jsem to poznala i sama, ale nevím, jestli sám anebo tím, že jsem "cvičila", jedna "babka kořenářka" mi poradila dělat hodně často kočičí hřbety, prostě hodně jakoby hlavu snížit pod bříško a tak já dělala kočičí hřbety snad stokrát za den a fakt neříkám, že to bylo tím, ale malý se otočil. Za zkoušku nic nedáte, rozhodně tím ničemu neuškodíte.

odvarkova
14. říj 2013

Mě se první otočil taky cca týden před a rodila jsem 40+3tt, ale můžu říct, že když se otáčel, tak mi bylo úplně zle, jako kdyby se mi obracelo břicho naruby, měl po porodu 4200g, taky jsem slyšela že k otočení pomáhá vytírat podlahu na čtyřech, je to vlastně něco podobného jako kočičí hřbety jak napsala @jadie protože jak je bříško svěšené dolů a člověk se hýbe, tak tam má mimi dost místa se otočit správně 🙂

teerka
14. říj 2013

myslím 38tt. Stalo se tak po koupeli, jak jsem se rychle zvedla z vany. auauau

zuzajda20
14. říj 2013

@slegr71 Já dělala vše možné aby se malá otočila a nehlo s ní vůbec nic, od 30 týdne byla naopak a nakonec šla ven hned jak jsem začala 38 týden, nechtěli už čekat na to že se otočí a protože už byla donošena, tak jí hned brali ven plánovaným císařem

slegr71
autor
15. říj 2013

Děkuji za povzbuzení. Dneska jsem byla u doktora a je pořád příčně. Příště už jdu do porodnice a doktor říkal, že pokud se do 14 dní neotočí tak naplánujeme císaře. Jsem z toho smutná a naštvaná. Chtěla jsem rodit přirozeně. Nic s tím neudělám. Ještě zkusím cvičit ty kočičí hřbety a uvidíme.

evcakl
15. říj 2013

@slegr71 Tak držím pěsti, aby se ještě umoudřil a pokud ne, tak ať to všechno dobře dopadne 🙂 Já na tom budu asi podobně 🙂

slegr71
autor
19. říj 2013

jadie @ A otočil se ti při těch kočičích hřbetech nebo někdy v průběhu dne. Já teď cvičím každou chviličku a přijdemi, že to s ní nic nedělá. Ještě máme skoro 14 dní než mi doktor naplánuje císaře tak jí zkouším přemluvit.

slegr71
autor
19. říj 2013

@jadie A otočil se ti při těch kočičích hřbetech nebo někdy v průběhu dne. Já teď cvičím každou chviličku a přijdemi, že to s ní nic nedělá. Ještě máme skoro 14 dní než mi doktor naplánuje císaře tak jí zkouším přemluvit.

jadie
19. říj 2013

Nene, nebylo to při tom cviku vyloženě, když jsem ho dělala. Bylo to normálně když jsem pak seděla a koukala na televizi, hodně to bolelo, zkoušej to cvičit fakt hodněkrát denně, já to zkoušela fakt co chviličku.

jadie
19. říj 2013

Vžycky jsem se snažila v té pozici, kdy jsem měla hřbet prohnutý nahoru a hlavu jsem sklonila hodně dolů chvilku vydržet, ne jen to udělat a hotovo, prostě pár minut v té pozici zůstat.

leena87
26. říj 2013

Mě se otočil klučík pět dní před porodem, rodila jsem 6 dní po termínu. Večer před spaním, než jsem usnula.

evcakl
28. říj 2013

Tak mi dělaly ultrazvuk a malej naštěstí dostal rozum a už máme správnou polohu jak má být,což jsem ráda 🙂
@slegr71:Tak jak u tebe už je jak má být?nebo pořád stávkuje?

ckei
28. říj 2013

@slegr71 já měla malého též stále převážně příčně a neotočil se ani do posledního dne, rodila jsem ve 40tt a to císařským řezem, protože nebyl ani KP a příčně se odrodit opravdu nedá. Přitom byl maličký, takže místo na otočení by měl, ale prostě se neotočil 🙂 Takže mně ne. A nepomohlo ani cvičení, nic 😉

slegr71
autor
28. říj 2013

@evcakl :Tak to ti závidím.Malá se zatím neumoudřila. Z polohy příčné se otočila do polohy KP uplný. Takže teď řeším jestli bych porodila normálně a nebo SC. V kolátém týdnu se ti otočil? Já jsem zítra 39+0.

evcakl
28. říj 2013

@slegr71 mě 39+3 to jsem byla v porodnici na kontrole na ultrazvuku...a právě mi kontrolovaly polohu a vše jak má být...no uvidíš jestli ti dají na výběr...někde prý rovnou jdou na císaře. Člověk ale neví, pro co by se přiklonil...tak držím pěsti , hlavně aby všechno dobře dopadlo..jak se říká, ani správná poloha ti nezaručí , že nakonec nebude císař.

slegr71
autor
28. říj 2013

@evcakl No já pořád doufám,že si to rozmyslí a překvapí mně. Ve čtvrtek jdu na kontrolu tak uvidím,ale má hlavu určitě nahoře.Tak třeby si to ještě rozmyslí.

slegr71
autor
29. říj 2013

@evcakl Ahoj.Tak dneska mi volal doktor,jestli se malá nahodou neotočila,že mi naplánoval na pondělí 4.11. císařský řez. Když jsem si u něj byla pro žádanku na před operační vyšetření,tak mi udělal rychlej UZ a malá je dneska šikmo. Takže by to nešlo porodit ani koncem pánevním. Tak teď už má čas na otočku jedině do pondělí. Ale na jednu stranu jsem ráda, že nemusím pořád přemýšlet o tom jestli bych to dala koncem pánevním nebo ne.

evcakl
29. říj 2013

@slegr71 tak , alespoň víš, kdy to budeš mít za sebou..já jsem chytla nějakýho vira takže jsem v noci měla zimnici bolí mě celej člověk a teď se přidala zvýšená teplota..takže jsem dneska musela na dva monitory protože malej měl vyšší tep.
Tak vidíš člověk si nevybere 🙂 tak kdyby něco tak v pondělí budu držet pěsti, taky už bych to brala..už je to zdlouhavý.

slegr71
autor
29. říj 2013

@evcakl To je fakt,že si nevybereš,muže být celé těhu v pohodě a pak něco přijde. Tak držím palce,aby jsi byla brzo fit a mělo to brzo za sebou.

evcakl
4. lis 2013

@slegr71 Tak už to máme za sebou...30.10.2013 v 8.42 se nám narodil Dominik...rodila jsem normálně a všechno v pořádku. Už jsme doma a teď teprv začíná kovbojka 😀

slegr71
autor
9. lis 2013

@evcakl Ahoj. Tak mi jsme měli plánovanej císař na pondělí 4.11., ale v sobotu 2.11. večer se mi rozjeli kontrakce. Takže jsem jeli do porodnice a můj doktor mi ho udělal takže se nám 3.11. v 0.30h narodil Matěj. Měla to být Anička, ale pan doktor se spletl 🙂 .Ale je zdravej a krádnej tak jsme rádi. Císař dobrej i po tom to bylo dobrý ani jsem neměla a nemám bolesti,ale jenom kvůli tomu, že mi to doktor dělal šetrně. Jak mi pak vysvětloval. Jinak si přijdu taková neschopná, jsem hned unavená a pořádně sama nic neudělám. A ještě mám bloklý záda, takže mně hned bolí pod lopatkou až bych brečela . Samozřejmě, kdybych si mohla vybrat, tak bych rodila normálně. Opravdu nechápu proč chtějí třeba celebrity rodit císařem. Zažila jsem obojí a ikdyž ten první byl dlouhej a bolestivej tak jsem pak fungovala. A ne jako teď.

evcakl
10. lis 2013

@slegr71 ahoj tak to moc gratuluju, i když je to Matěj 😀 Takový omyl se stává jednou maximálně dvakrát za deset let 😀
Jinak to, že si příjdeš neschopná tak to jsme na tom stejně...já sice rodila normál, ale měla jsem 0,5 l ztrátu krve a mám co dělat, abych to železem dohnala...byla jsem jak praštěná..už je to tedy den ode dne lepší, ale pořád cítím jistou únavu. Ale toho se asi nezbavíme nikdy 🙂 🙂 a kolikpak měla malá??? 🙂

slegr71
autor
11. lis 2013

Měl 3260g a 49cm měl váhu stejnou jako starší brácha akorát ten měl o 4cm víc. Zrovna jsem si říkala, že jsem ráda že ten starší chodí do školky. Jinak bych se doma asi zbláznila. A s tou krví to je taky blbý. To ti taky bude trvat než se srovná. Ale postupně to půjde.

jennyska
17. bře 2014

Ahoj @slegr71 @evcakl @leena87 @jadie @zuzajda20 @teerka @odvarkova a ostatní maminky 🙂

do naší Wiki knihovničky Modrého koníka, kterou si tady všechny společně tvoříme, byl vložen nový článek na téma Polohy miminka v bříšku https://www.modrykonik.cz/poloha-plodu/ .

Pokud si najdete chviličku a napíšete nám všem své zkušenosti s Polohami miminka v bříška, pomůžete další spoustě těhulek, které například nemají miminko otočeno ještě hlavičkou dolů a zde na koníku hledají Vaše rady, tipy a zkušenosti, které určitě ocení!
Své příběhy můžete psát přímo pod článek do okénka " Moje zkušenosti s ...".

Mockrát Vám děkuji, že pomáháte a přeji fajn den!
Jennyska

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru