Pár dní do termínu porodu, mám smíšené pocity

wanesa03
25. únor 2013

Ahoj holky je tu taky nějaká prvorodička která už jen počítá dny?? Mám takové smíšené pocity tak bych se o ně ráda s někým podělila.. 🙂

speedygon
26. únor 2013

Vyzkoušej nějakou kategorii, do které spadáš...já mám termín v srpnu, tak chodím do srpnovek...a neboj, dopadne to dobře a budeš mít už brzy v náručí krásné a zdravé(doufám) miminko 🙂

sedivka
26. únor 2013

@wanesa03 taky jsem pred porodem mela smisene pocity...ale ted uz si je ani moc nevybavuju 🙂 A to je to par mesicu 🙂 Takze niceho se neboj! 🙂

lrg
26. únor 2013

Jáááá! 🙂 A nejhorší je to v noci, když nemůžu spát, koukám na tu postýlku a přemýšlím nad vším možným. Mám hlavně strach z přenášení, chtěla bych už to mít co nejdříve za sebou.

kotcheva
26. únor 2013

Ahoj, zatim jeste pocitam tydny, ale blizi se mi to stejne (jsem 38.tt). Radsi nad tim moc nepremyslim - porad jeste dohanim pripravu veci - od tasky do porodnice po detsky pokoj, vyrizuju resty na uradech, zkratka se snazim dny vyplnit... Tim padem mam pres den zamestnanou hlavu a vecer padnu do postele a spim😉. Ale kdyz se zastavim, tak se mi z toho vseho taky sevre zaludek...😉 porod, dite, byt doma a ne v praci - to je strasne moc zmen a nepripadam si na ne uplne pripravena. Jsem zalozenim spis optimista, tak se tomu snazim nepoddavat. Ale rict, ze se nebojim- to bych lhala 😝

wanesa03
autor
26. únor 2013

no právě proto že je to po prvé tak ani nevím z čeho mám větší strach jestli z bolestí, nástřihu, tlačení nebo šití.. těším se až bude PO... a konečně si oddychnu..

lrg
27. únor 2013

Tak já už mám všechno připravené, nakoupené, sbalené a nějak se nedokážu něčím užitečným zaměstnat, jen uklízím a koukám na ten hnuj v televizi 🙂 Já se asi nejvíc bojím toho, že nevím, co mě čeká a jak to bude probíhat. Myslím, že si dokážu zhruba představit kontrakce, ale vytlačit vagínou dítě??? Kdo to kdy viděl???!!! 😀 A k tomu nástřih a šití, když omdlévám při odběru krve a jen jednou v životě mi vrtali zub....... Nějak se obávám, že moje tělo není na takovou nálož bolesti připraveno 🙂

sykorkova
27. únor 2013

Ahojky, už mám jeden porod za sebou a za sebe muzu říct, že nastrih je nebolestivy, protože tam dole je v ten moment díky tlaku vše odkrvene. Šití bylo spíš nepříjemné, ale ne bolestivé. No a tlačeni? Já se na něj těšila, protože to znamenalo, že za chvíli to už skončí a já to budu mít za sebou🙂 A ten obrovský pocit úlevy, když je miminko venku, je nepopsatelny, úplná euforie, opravdu. Přeju všem klidný a pohodový porod a zdravá miminka.

wanesa03
autor
27. únor 2013

@lrg tak ted si to napsala přesně moje slova fakt .... jako představivost mám velikou a tohle????????????????????? 😲

lrg
27. únor 2013

@wanesa03 jo, mě celkem bolí závest si i tampón 🙂 A kdy máš termín a v jaké porodnici?

bbn
27. únor 2013

@wanesa03 "a konečně si oddychnu" 🙂 Haha, holka, ten pravý kolotoč teprve nastane a na oddych fakt nebude moc času.

wanesa03
autor
27. únor 2013

@lrg rodím v Rakovníku a termín mám 6.3. no s tim tamponem to je dobrý 🙂 to znás budou mít teda v porodni radost co ty kdy máš termín ? A kde ? Taky je tvoje první mimi

wanesa03
autor
27. únor 2013

@bbn To je to nejmenší čeho se bojim,,, já jsem třeba četla že se holky bojí i kojení nebo těch pár dnů v porodce... pokud nenastane problém tak si myslím že těch pár dnů se tam vydržet a to jsem v nemocnici nikdy neležela.. 🙂

wanesa03
autor
27. únor 2013

@bbn a tím oddychnu jsem myslela to že ten POROD bude konečně za mnou.... 😉

lrg
27. únor 2013

Já až 12.3., ale doufám, že to bude dříve, připadá mi to nekonečné. A rodit budu v Praze v Krči. Snažím se udržet si takový přístup, že to bude rychlovka, že to nemůže být tak strašné a ostatní ženské jen přehánějí 🙂 Sugesce je mocná, třeba mi to vyjde 😀

wanesa03
autor
27. únor 2013

To máš pravdu nedávno jsem četla v nějakym časáku, že třeba už při kontrakci se té bolesti musíš poddat , né se dole svírat protože se dýl pak otvíráš jsem ráda že to vim budu na to myslet.. 🙂 snad to bude dobré nějaké maminy tam psaly že si představily to že se dole rozvíjí jako růže a že to dost pomáhalo kontrakci překonat lépe i se otvíraly tak že se PA až divily...
🙂 Myslim si že na tom určitě něco je..

lrg
1. bře 2013

@wanesa03 A co poslíčci? Včera v noci jsem měla dost kruté, že jsem doufala, že už je to tady, ale ráno jsem šla na kontrolu a prý ani omylem 😢 Ach jo, už je to dlouhé a nudné 🙂

wanesa03
autor
2. bře 2013

@lrg jj tak tyhle planý poplachy mě trápí už asi 3 týdny včera jsem byla na ozvech a bavili jsme se s PA a ta řikala, že se tělo přirozeně připravuje k porodu .. že by to mohlo být co nevidět protože mi prej ty posly sílej.. hahhaha no to jsem teda zvědavá jinak jsem zatím pořád vcelku a jak se daří tobě..???? 😉

lrg
2. bře 2013

@wanesa03 Já vlastně nevím, jestli to jsou poslíčci, trápí mě taková ostrá bodava bolest v podbříšku, doufám, že to není nic špatného. Tvrdnutí břicha mám bezbolestné. JInak mě nenechají přenášet, takže jestli malá nevyleze dobrovolně do 12., půjdu na indukci 😒

wanesa03
autor
2. bře 2013

@lrg počkej já jsem se na to přenášení ptala a těhotenství nemusí vždycky končit 40. týdnem ale až do 42tt v kolikátým jsi???
Snad to bodání nenic vážného občas mě tam taky píchne..ale nic častého..

wanesa03
autor
2. bře 2013

@lrg jo už to tu vidím jsi 39.tt tak neboj vyvolávat tě hned nebudou protože ten další budeš 40 jako ted budu já a PAmiřekla když nic poradna dál pokračuje ...až do toho 42tt. kdy je vše ok.. nevím ale třeba u tebe v nemocnici to dělaji jinak tak sna to bude dobréé neboj 😉

lrg
2. bře 2013

@wanesa03 No mě právě nenechají, doktor nařídil a napsal mi to do papírů, mám hodně úzkou pánev, takže mimčo nesmí mít víc jak 3kg. Tak uvidíme, bude mě mrzet, jestli přijdu o tu paniku a adrenalin, když to na tebe "přijde" 🙂 Ale cítím se, jako by to mělo každou chvíli přijít, tak třeba půjde dobrovolně. 3.3. 2013 je moc hezké datum, to by se mi líbilo 🙂

mirkson
2. bře 2013

@lrg neboj, telo je pripraveno. Ja jsem byla ta tom uplne stejne. U odberu krve omdlivam, pokud nelezim. Ted brali krev manzelovi a i u toho jsem sebou malem sekla. Siti bych normalne neprezila. A kdyz jdu k zubari, tak uz mam panicky strach 2 mesice dopredu. Jsem slabota, to mi fakt ver!!!
Pamatuji si, ze kdyz jsem byla mladsi, tak mi doktorka rikala ( uz teda nevim, pri jake prilezitosti ) " Holka, jak ty budes jednou rodit???"
A mam 2 krasne holcicky a nadherne vzpominky na porod!!!! 😉 U prvniho porodu mi epidural nezabral. Asi i tak jsem porad cekala, ze prijde neco horsiho. Byla jsem pripravena, i kdyz jsem nevedela na co. Dychala jsem jak silena, podle sebe. Manzelovi jsem rekla, at mi da u porodu pokoj, ze si budu dychat, jak ja chci. A telo ti to rekne samo. U porodu byly sestricky zlate. Nikdo po me nekricel, nerozciloval me, nerikal mi, ze neco delam spatne.
Je pravda, ze jsem mela porod jednoduchy. Celkem to trvalo 13,5h od prasknuti vody. Ale zatlacila jsem jenom 2x a bylo po vsem. Doktorka se ptala, ta co? A ja jeste na koze ji rikam, ze chci druhe dite!!! Tak se smala, ze jsem jedina, ktera hned po porodu chce dite druhe.
U druheno to trvalo 4,5h a zatlacila jsem jen jednou.
Pri odchodu z porodnice se mi chtelo brecet, ze uz si to znova nezaziju.
Nejkrasnejsi zazitek a vzpominky. Moc dojemne.

Preju hodne stesti!!

mirkson
2. bře 2013

Poslicky jsem vubec nemela. Ja jsem litala vsude mozne az do porodu. Az jsem malem zapomnela, ze mam rodit. Jednoduche tehotenstvi.
U obou pak prvne odesla voda a stahy zacaly asi az pulhodine

wanesa03
autor
3. bře 2013

@lrg to máš pravdu, když jsem otěhotněla a doktorka mi řekla termín porodu 3.6. tak jsem si řikala, že bych mohla jít spíš toho 3.3. protože to zní tak pěkně magicky.. 😉 no uvidíme třeba to do večera vyjde.. jsem taková nervozní... tak to jo, no představ si mi to máme nějak hodně podobný taky jsem dost drobná ze svých 47 jsem přibrala 12 kg a holky kolem mě strašily že bych mohla cisařem že jsem docela úzká tak jsem z toho byla pěkně hotová... 😒 a hned jsem se stím svěřovala doktorovi na UTZV a ten mě uklidnil že to je pěkná blbost že měl i štíhlejší těhulky a rodily normálně 3 kg děti.. 🙂 že tam jde spíš o výšku té maminky a že nemám poslouchat rádoby googlový doktorky hahaah to mě fakt rozsekalo 😀 jenže moje miminko je zhruba o 14 menší takže se mi asi prej nestane aby moje mimi mělo něco kolem 3 kil nebo víc... že bude mít zhruba 2.50 nebo 2.60 tak nějak plus minus... deko z jedné stránky jsem ráda že to nebude obřík ale doufám že zas nebude moc malinká...

wanesa03
autor
3. bře 2013

@mirkson tak tahle podobně bych si přála rodit... taky jsem ze všeho posraná.. 😒 když jsem si četla o epidurálu máálem jsem to pustila hahahah 😀 na to fakt nemám tak jsem si koupila dianatal gel a masirujem hráz nevim snad to pomůže...

lrg
3. bře 2013

@wanesa03 Tak to máme fakt stejně. Já jsem chodila i do rizikové poradny do porodnice, protože bylo pozdezření, že mimčo zaostává a nevyživuje se. Moje doktorka se na mě dívala, jako bych nežrala a já přitom nabrala 15 kg 😀 Pak tedy v porodnici zjistili, že mímo nabírá méně než průměr, ale pravidelně a konečně dospěli k názoru, že já při svých ani ne 50 kg a manželových 63 kg prostě nemůžeme mít čtyřkilové dítě a najednou začali řešit, že by nemělo mít víc jak 3 kg, aby to šlo přirozeně...... No řeknu ti aby se v tom prase vyznalo 😀 Nejdřív jsem do sebe pod nátlakem tlačila hory masa, vajec, sýrů a pak mi MUDr. řekne - mamko brzděte už s tím jídlem 🙂 Podle kontroly v pátek má 2,8, ale moc těmhle váhovým odhadům nevěřím a ani doktor v té rizikové poradně je nedělal, že to jsou fakt jen odhady, tak si jen měřil rozměry.

wanesa03
autor
3. bře 2013

@lrg někdy ti doktoři prostě plašej úplně zbytečně....zas na druhou stranu alespon mají zájem lepší víc prohlídek než aby něco zanedbali.. a co nějaký bolesti máš? Zas se mi blbě spalo kyčle mě bolej jak starou babku ... 😒

kotcheva
3. bře 2013

@lrg ahoj, taky rodim v Krci - termin mam tyden po tobe.... Tedy doufam, ze se to nebude moc protahovat a za dva tydny se uz budu pakovat do porodnice😉

nikola137
18. říj 2014

@wanesa03 čauky, já mám mít teď termín v pondělí a doufám, že nebudu přenášet?!!!! 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru