Píchání ve spodku, průjem v 35.tt. Zkušenosti?

tinkad29
2. lis 2019

Ahoj, možná jen zbytečně plasim ale chci se zeptat.. Jsem 34+4 mám zkrácený čípek a tak mi občas pichne ve spodku, v zádech atd. Ale dnes ráno trochu horší, občas mi pichlo úplně moc ale pak nic(cca 4krat).Pichlo mě tam třeba i po curani ráno, nemáte s tím zkušenost? V nemocnici mi říkali že to občas být může, jak mi malej tlačí na mocak. Včera jsem měla jakoby průjem, ale byla jsem jen jednou, předtím jsem mívala spíš zácpu kvůli zelezu. Trochu mě bolí bricho, na levé straně, ale spíš to vnímám jako bolest střev asi, nebo myslíte že to může být třeba zánět mocaku, nebo že už by šlo do tuhého? Mam pocit ze už to ani nepoznám, kdyby to přišlo :( na kontrolu mám jít v pondělí, tak nevím jestli raději vyjet do porodky, nebo už počkat do pondělí :( mám akorát pořád nervy. Děkuji za zkušenosti 🙂

teckadvojtecka
2. lis 2019

Já jsem měla něco podobného v každém těhu a nijak jsem se nad tím nepozastavila :o Vždy vše v pořádku.

tinkad29
autor
2. lis 2019

@teckadvojtecka jako takové ostré píchání dole? Já mám právě strach, už jsem z toho možná psychicky zdeptana, ležím od 28tt kvůli zkrácenému čípku a modlím se aby jsme ještě aspoň 2 týdny dali 😪

zelenaesmolda
2. lis 2019

@tinkad29
lepsi 10x jet nez jednou neco zanedbat

kiki1912
2. lis 2019

@tinkad29 na kolik si měla zkrácený čípek? Já se včera taky vrátila ze špitálu (27+5) s klidovým režimem, praskama a 2,5 cm cipkem sice uzavřeným a tuhym ale i tak hraniční nález. A den předtím mě v tom čípku pichalo občas a bolest zad u toho byla chvilkova co hodinu se opakující. Tak mi dali magnesium lactiti 6 denně

marticcelli
2. lis 2019

@tinkad29 ja mela den pred porodem taky pichani v podbrisku, spolecne s tvrdnutim, ktere jsem ale mela polovinu tehu. A myslela jsem si,ze jsou to poslicci.. 🙂 Telo se uz chysta pomalu na porod, jestli je to jen narazove a nepravidelne, neresila bych to, ale pokud si nejsi jista, zajdi nebo zavolej do porodnice

teckadvojtecka
2. lis 2019

@tinkad29 ano, takové dost ostré

baraskaska
2. lis 2019

Tak ja mela podobne pocity vcetne pomerne urputnyho prujmu par dni pred tim nez se rozjel porod...
Pokud se ti cokoliv nezda jed radsi... Oni te za to rozhodne neukamenujou.

barus18
2. lis 2019

Ja mam ostre pichani ve spodku uz druhe tehotenstvi a to mam prosím znovu cipek jak prase (u prvni 4,5cm,ted 5cm)..prujem muze znamenat ze se telo chysta, ale taky nemusi... Pokid ovsem. Lezis kvuli zkracovani, tak ten klidovy rezim urcite dodrzuj na 120% a kdyby se pridaly bolesti, tak bych nepremyslela ani minutu a jela... A jestli se ti to nezda i ted a jsi nervozni, tak si bud zavolej a nebo rovnou zajed, at jsi v klidu... Ten stres z nejistoty muze byt ve finale horší... Tehuli nikdy nikdo neposle do haje, na to jsou i doktoři opatrni a radši 100x zbytečně, nez 1 pozde 😉

tinkad29
autor
2. lis 2019

@kiki1912 držím na 2cm od 28tt,zatim..magnesium a utrogestan beru pořád. Kdyby bylo hůř tak vyjedu..

tinkad29
autor
2. lis 2019

@marticcelli ano zatím nepravidelně, jen občas mě tam pichne.. Dnes cca 4krat už. A jak často jste to měla? Kdyby se to opakovalo a nějak častěji tak radeji zajedu do porodky. Právě mám strach že to už ani nepoznám ty kontrakce, pořád beru i magnesium kvůli tomu čípku, a už jsem z toho na nervy. Ležím od 28tt :(

marticcelli
2. lis 2019

@tinkad29 mate trvdnuti? Ono ty porodni stahy jsou opravdu jine 🙂 Mohou to byt vazy. Ja mela tvrdnuti nepravidelne,hlavne k veceru i co par minut,ale ten vecer pred porodem byly bolestive s pichanim.. Tepla vana mi pomohla,ale poslicci to nebyli

tinkad29
autor
2. lis 2019

@marticcelli jakože když jdu třeba do sprchy tak cítím že mi to břicho ztvrdne, ale jinak ne. Dnes možná jen když ležím, tak dvakrát jakoby jedna strana třeba tvrdá, ale to někdy nevím jestli to není z toho jak se malý hýbe a natlaci se třeba na tu stranu 🤔ale bolestivé určitě ne. Taky beru dost magnesia 🙄

baraskaska
2. lis 2019

@marticcelli no jine jine, zo se lehko rekne ja jsem treba zacala mi5 cosi v 7 rano a ppznala jsem ze jde o porod az v 7 vecer😂 ani nevim kdy to byli poslicci a kdy uz ne. 😅

ellias
3. lis 2019

Mám teda podobné příznaky už druhé těhotenství ale nějak mi to přijde normální, porod byl uplně jiný 😊
Jestli bereš hodně magnesia, tak ten průjem máš z toho. Já beru 2-3x denně magnosolv od 13tt kvůli tvrdnutí a taky ho mívám, je to nežádoucí účinek.
Čípek mi teda nikdo nikdy neměřil, takže s tím neporadím, ale určitě lež a choď max na záchod a kdyby něco tak bych jela i kdyby jen na kontrolu ☺️
Držím palce, ať je vše ok ✊🏻❤️

tinkad29
autor
3. lis 2019

Nakonec jsme raději k večeru vyrazili,nechtela jsem nic podcenit. Ozvy ok, čípek zkrácený ale zatím prý pořád drží. Nechali si mě tu přes noc, i to píchání je lepší, tak uvidíme. Snad mě i pustí domu 🙂

kiki1912
3. lis 2019

@tinkad29 na kolik byl zkrácený čípek? Já měla čípek v pátek 2,5 cm uzavřený tuhý. Chtěli si mě tam a dávat magnesko v infuzi na zklidnění dělohy ale to sem odmítla tak sem dostala utrogestan a magnesium lactiti 6 denně a ležím doma. Nemocnice je očistec. Možná si Tě tam nechají dyl a budou Ti taky davat ty infuze a pozorovat čípek

tinkad29
autor
3. lis 2019

@kiki1912 no já už tady ležela, od 28tt do 30tt,cipek se zkrátil na 2 cm, ale zatím jsem to ulezela. Ted už mám možná min, ani mi ho včera nemeril 🤔Doma fakt poctivě ležím. Akorát pro jistotu skrz ty bolesti jsem vyrazila znovu.. Dávají mi tablety a prý si mě tady ještě nechají kdyby náhodou, tak nevím do kdy uvidíme. Teď jsem 34+5tt

kiki1912
3. lis 2019

@tinkad29 tak prcek by to teď už ustál kdyby se narodil. Ale lepší aby tam byl dyl

tinkad29
autor
3. lis 2019

@kiki1912 no já vím, ale pořád doufám že ještě aspoň 2 týdny vydrzime, fakt se modlím 🙏🍀 když už jsme to dotáhli až sem.

kiki1912
3. lis 2019

@tinkad29 no já se taky modlím ať aspoň do toho 35tt vydržím s cipkem 2,5cm a nepošle mě dr v pondělí do špitálu. Poctivě ležím a odpočívám

tinkad29
autor
3. lis 2019

@kiki1912 držím pěsticky 🍀 musíme to zvládnout 🙏 jinak když jsem byla v tom týdnu jak ty byla jsem ráda že jsem ve špitálu a dokonce když mě pouštěli tak jsem chtěla raději zůstat.. Strašně jsem se bála. Teď už bych ale šla domů ráda, vím že ležím doma stejně jako tady a starají se tam o mě taky.. A navíc to není tak stresující jako tady 🤔

kiki1912
3. lis 2019

@tinkad29 já jako malá byla víc ve špitálu a u doktorů jak doma. Tak nemocnice beru jen jako nutné zlo. A když si vezmu že tam bych taky jen ležela a k tomu měla ruky rozpichany jak fetak když by mi dávali infuze a vymenovali kanily tak radši budu doma poctivě ležet a doufat že to bude jen na ambulantní sledování.

kiki1912
3. lis 2019

@tinkad29 i kdyby tam za mnou chodily návštěvy tak to není jako spát ve vlastní posteli a moct se přitulit k chlapovi večer

tinkad29
autor
7. lis 2019

@kiki1912 ahoj tak jak se daří?

radullah
7. lis 2019

@tinkad29 ahoj, já jsem dneska 32+4 a taky cítím občasné píchnutí. Čípek mám 3,3cm, nasazený utroš a magnézko. Už mám i poslíčky od minulého týdne, třeba hodinu a půl v kuse po +- 15ti minutách...prostě už slabé kontrakce. A zatím držíme pohromadě a vše je prý ok. Průjem se mě taky drží třeba klidně 4 dny, pak zase dobrý... Dcerku jsem takhle porodila 36+5 a už byla hotové všehoschopné miminko (dýchání, kojení...) Takže hlavně v klidu, neposílat tam stres, poctivě odpočívej a moc držím palečky! 🍀

kiki1912
7. lis 2019

@tinkad29 v pondělí sem byla u doktorky a ta řekla že ještě týden absolutní klid na lůžku a pak se můžu pomalu vracet do normálního režimu bez uklízení a bez nákupu potravin. Ale prášky mi zůstali

tinkad29
autor
7. lis 2019

@radullah tak to je pořád dobre ten čípek, já už měla touhle dobou jako vy jen 2cm. Teď už mám zas o něco min, ale doufám že ještě nějaký týden vydržím 🍀🙏 já mám pocit že se tam vždy nějak pohne a pohnou se mi i celý střeva a musím valit. V porodnici mi řekli že je to prý normální i to píchání dole, že se to prý chystá 😳 ale cítím ho už hodně dole no, jak kdyby mi měl každou chvíli,, vypadnout,, děkuji moc, odpočívám pořád, taky Vám přeji hodně štěstí a držím pěsti 🍀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru