Placenta v pravém rohu a hraně - co to znamená?

katiik
4. črc 2013

Na UZ kde jsem byla na začátku 32. týdne mi doktor napsal do zprávy z vyšetření, že mám placentu v pravém rohu a hraně - co to znamená? Je to špatně?

speedygon
4. črc 2013

Jukni na net, myslím, že jsem zrovna toto někde viděla....

ivular
4. črc 2013

Co jsem našla: Placenta vzniká z vajíčka, uhnizduje se v rohu děložním (bud vpravo nebo vlevo). Pokud není dole vcestně, nebo nedosahuje k čípku, je její poloha OK 🙂

fykyska
4. črc 2013

Placenta většinou býva uložena na zadní stěně dělohy někdy se stává že je i na stěně přední díky tomu některé maminky cití pohyby miminka třeba později než ty co jí mají na stěně zadní..Dále může být placenta uložena i na jiných místech v děloze a v takových případech vše lékař sleduje a kontroluje zda může dojít ke spontannímu porodu nebo je třeba zvolit císařský řez z důvodu že třeba placenta překrývá vnitřní děložní branku - placenta previa nebo-li vcestné lůžko které zabraňuje přirozenému porodu. V podstatě záleží na tom kde se miminko rozhodne při početí usídlit tam roste postupem vývoje i placenta...
Neznepokojovala bych se lékařskou zprávou protože doktor by určitě podal informaci kdyby bylo něco špatně nebo placenta zabraňovala přirozenému porodu nebo měla či by vykazovala nějaké abnormality, které by ohrožovali matku i dítě 🙂 😉

valkyrjar
6. črc 2013

Ahojky, já měla vcestnou placentu hned od začátku, Lékař Tě bude nyní hlídat jestli placenta stoupá a není vcestná, stále je ještě možnost že se pkacenta posune vzhůru růstem miminka.
V případě vcestné placenty se porod řeší císařským řezem a je plánovaný pokud nedojde k nějakým potížím. Určitě se hlavně zeptej svého lékaře ten ví nejlíp co se děje. Císařský řez není tak hrozný a jde se domluvit na umrtvení aby jsi malé mohla vidět a kojit hned po narození. Jen ty první dny než se bříšo rozpohybje jsou náročný, ale pak už to jde. Já měla bohužel dost komplikací, takže mi plánovaný porod nevyšel, ale máme teď již 8 měsíčního chlapečka a vše se dá ustát🙂 Držím palečky ať vše dobře dopadne

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru