Placenta vpředu v 30 týdnu těhotenství

kettys1
27. dub 2007

Ahoj, chtěla bych se vás zeptat na polohu placenty. Jsem 29+5 a mám placentu na přední stěně je pravda že pokud se neposune bude muset jít mimi císařem...??? Jaké máte zkušennosti??? Díky Ivana

slevik
27. dub 2007

Ahoj Kettys,
placenta na přední steně rozhodně nevadí...Nejčastěji je uložena na zadní nebo přední stěně dělohy 😉. Vadí nízko uložená placenta, tzv. vcestné lůžko, ale tohle ne 🙂.

kajule
27. dub 2007

Ahoj Kettys, já mám taky placentu na přední stěně dělohy a žádnýho císaře plánovanýho nemám. Taky jsem četla, jak tady říká Evík, že vadí to tzv. vcestné lůžko.

kettys1
autor
27. dub 2007

díky jen mě to zajímalo že všude o tom píšou jinak tak mě to mátlo...

slevik
27. dub 2007

Je to fakt v pořádku, buď v klidu 😉. Jednak jsem o tom taky něco četla a jednak jako zdravotník o tom něco vím 😎

kajule
27. dub 2007

Kettys, jojo Evíkovi můžeš věřit, když říká, že to nevadí tak to nevadí. Jakmile jsem z něčeho taky takhle zmatená jako teď ty, tak ji hnedka bombarduju otázka a musím zaklepat zatím mě pokaždý uklidnila a já přestala plašit. 😎

krista
6. srp 2009

lenka0402 • 1d • 31. okt 2008 o 11:43
ahojte vcera mi doktor povedal ze mam placentu vpreda,teda na prednej stene.,chcem sa len opytat ci mi nahodou nehrozi cisarsky rez,pretoze normalne pri porode najprv ide mimisek a potom placenta,je jasne ze naopak to nepojde,Mate s tym niektora skusenosti,,ako ste dopadli,a ci ste rodili normalnou cestou.Dakujem

monkula • 2d • 31. okt 2008 o 11:45
lenka, aj ja som mala placentu vpredu, pokiaľ nemáš diagnózu vcestná placenta, čiže v tom príapde kryje placenta krčok, tak sa CS nemusíš obávať....

junovka • 2d • 31. okt 2008 o 18:57
lenka, ja som takto mala placentu asi tak do 28 tt a potom sa mi vytiahla hore 😉

sisa.b • 3d • 5. nov 2008 o 23:38
lenka - aj ja mam placentu vpredu a urcite to nie je dovod na cisarsky 😉

majulienka32 • 1d • 6. nov 2008 o 09:08
ahojte. ja mam placentu tiez vpredu a lekar mi povedal ze je na velmi dobrom mieste. 🙂

pasoa • 1d • 6. nov 2008 o 14:08
Aj ja mám placentu vpredu a doktor na sono ani moja gynekologička sa nijako nevyjadrili, že by to mal byť problém.

krista
6. srp 2009

jarabicka • 1d • 4. máj 2009 o 19:17
...baby, chcela by som sa opýtať Vás žienky, ktoré ste mali placentu situovanú vpredu, akým spôsobom ste rodili???...som v 38.tt, takže už sa to určite nezmení...
...ďakujem vopred všetkým, ktoré napíšu svoje skúsenosti z tehotenstva a pôrodu... 🙂

terezka044 • 1d • 4. máj 2009 o 19:27
tiez mam placentu vpredu a nechapem preco by to malo nejako ovplyvnovat porod 😕

lula5 • 1d • 4. máj 2009 o 19:55
Placenta vpredu je ok. Zle je pokial je "dolu".

tinus20 • 1d • 4. máj 2009 o 20:01
ja som ju mala zvadu a nizko a vydrzala skoro dokonca tehu narodil sa mi v 38tt ale to ze sa narodil skorej to nemalo nic s placentou,
ja som nemohla spat na chrbte ty zrejme nebudes moct spat na bruchu 😀 😀 😀
jasne ze zle je ked je dolu...to je fakt 😉

andrejka10 • 2d, 38tt • 4. máj 2009 o 21:04
tinus, prečo si nemohla spať na chrbte, bolo ti zle, alebo ti niekto odporučil, aby si nespala na chrbte? Tiež mám placentu vzadu, tak ma to zaujíma. 🙂

ingra73 • 4d • 4. máj 2009 o 21:49
jarabicka: ja som mala placentu nizko a vpredu a rodila som normalne.... akurat som mala problemy pocas teho....krvacala som, pohyby som citila az okolo 22tt, a napokon mi v 33t odtiekla plodova voda, malicky sa narodil v 34t 😒, ale ci to bolo prave kvoli placente, to mi nikto nepotvrdil...

tinus20 • 1d • 4. máj 2009 o 22:53
Andrejka 10: nemohla som spat na chrbte preto lebo ked mas placentu vzadu a ty lezis na chrbte,tak babenko na nu tlaci!!!!!!!a svojou vahou neumoznuje dostatocny prisun kyslika a zivin ale ziaden strach to by platilo ak by si bola vo vyssom stadiu tehu a babo by malo velku hmotnost
si v 25 tt tak uz by si si mala pomali zvykat spavat na boku!! to mi odporucil lekar aj ked som mala s tym velke problemy spavat na boku lebo som tak nebola zvyknuta ale prezila som 😉

jarabicka • 1d • 5. máj 2009 o 05:59
...tak dúfam, že to bude všetko ok...ďakujem za Vaše skúsenosti... 🙂 ste zlaté...

mirica • 3d, 35tt • 5. máj 2009 o 07:23
jarabicka - ja som mala dvojičky ...jedna placenta bola vpredu druhá vzadu a rodila som spontánne ......zlá je len placenta dole , keď zasahuje alebo prekrýva krčok. No a potom ťa viac sledujú ak sa pupočník nachádza pri hlavičke , vtedy sa môže stať , že si ho bábo pri pôrode omotá okolo krku - ale to doktor vie -tak dáva pozor

kesinka • 1d • 5. máj 2009 o 10:14
Ja som mala tiež placentu v predu a rodila som normalne. Ale podobne ako tinus20 - mala som problemy pocas tehu a mala sa narodila v 35tt. Mimochodom, placentu som mala prirastenu, tak mi ju museli vyberat.

andrejka10 • 2d, 38tt • 5. máj 2009 o 10:31
Tinus, ďakujem. Od dnes si teda budem dávať pozor, ako budem spať. 😀

terezka044 • 1d • 5. máj 2009 o 12:11
kesinka a ked ti ju vyberali to bol ako operacny zakrok, ze si potom musela napr 6 mesiacov nenamahat to brucho ako pri cisarskom, alebo si mohla uz po 6nedeli??

celine • 1d • 6. máj 2009 o 11:11
Aj ja mam placentu na prednej stene a vraj to sposobuje, ze mamina neskor citi pohyby. Som prvorodicka a maleho som citila od 17tt, takze asi indi vindi

krista
6. srp 2009

zuzuza • Dnes v 16:43
Ahoj holky, maminy, těhulky, máte některá zkušenost s uložením placenty na přední straně dělohy? Jsem v 16. tt a mudr. mi v pondělí říkala, že ji mám vepředu. Vadí to něčemu? Do teď jsem žádné problémy zatím neměla, tak mám strach. Je to mé první těhu.

evulebobule • 1d • Dnes v 16:50
já měla také placentu vepředu a žádný problém nebyl. 😉 Neboj, bude také vše v pořádku.

zuzuza • Dnes v 16:52
Evi, díky za info, já jen, že jsem se ptala mudr., jestli je to špatně a ona že ne, že dobře, ale to mi přijde divný,po tom, co sem na netu četla, tak jsem z toho jelen, myslíš, že to může mít vliv i na cítění pohybů mimi, že je vepředu?

martina76 • 1d, 25tt • Dnes v 17:03
Zuzi na pohyby to vliv má, jsou takové trochu tlumené alespoň ze začátku 😉 Já měla placentu na přední stěně do 20 tt. teď na UTZ v 25 tt mi bylo řečeno, že se růstem dělohy posunula dozadu 😀 Je jedno jestli je vepředu nebo vzadu, ale neměla by být dole a překrývat děložní hrdlo, to pak brání porodu a dělá se císař. 😉

achalteke • 37tt • Dnes v 17:06
Zuzko ahoj 😉 , já ji mám taky na přední straně (a posunula se mi tam právě ze zadní straně) a opravdu to ničemu nevadí, max. ucítíš o nějaký týden později pohyby - já cítila cca v 19tt 😉 a neboj - o pár týdnů dýl se ti tam malošek bude pěkně házet - už víte co to bude?

zora256
3. bře 2011

Ahojte!
Je tu niekto,kto má placentu vpredu?A to naozaj sa môže meniť poloha placenty? 😕 Ja ju mám vpredu,ale našťastie nie dolu.tak dúfam,že sa meniť poloha placenty nebude. 😅

emilii
26. črc 2012

je dôdov na cisarák nízko položená placenta ? ďakujem ....

hamma
26. črc 2012

@emilii Záleží na tom, jak moc nízko je - pokud se jedná o tzv. vcestné lůžko (placenta praevia), které překrývá děložní hrdlo, to znamená, že vlastně stojí miminku v cestě, pak jiná možnost než císařský řez není.
Pokud je jenom níže uložená placenta, tak je asi jen třeba více sledovat, jestli se předčasně neodlučuje, ale jinak by to asi neměla být překážka přirozenému porodu.

emilii
26. črc 2012

@hamma hm .. mám placentu ZS nízkosadajúcu dolným okrajom 3cm od VB ... od 20tt .. a nedvíha sa .... pochybujem, že by sa jej poloha do pôrodu už zlepšila ... teda uvidím, čo povedia v pôrodnici ...

miskafl
26. črc 2012

@emilii aj ja som mala este v 30tt placentu dole, a na dalsej kontrole uz bola hore, takze drzim palce🙂 inak bude zrejme cisarsky,ale hlavne ze bude babo zdrave 😉

puckal
7. srp 2012

Tak mám stejný problém, placenta je na přední stěně dole ale překrývá děložní hrdlo.....dle Dr. už moc šanci nemá, mimínko je už hlavičkou dolů a placenta je prostě pod ní, takže i když se bude děloha zvětšovat, prý asi nahoru nevyleze.....za 10 dní jdu zase na kontrolu ke svému Dr. tak uvidím, a potom uvidím co mi řeknou při poradně v nemocnici, kde chci rodit.

mum123
15. srp 2012

Ahoj,ja melav 29tt placentu 17 mm od vnitrni branky. Kontrola za 2 tydny to bylo 31 tt a kousek se posunula na 40 mm. Ted kontrola za 3 tydny,tak uvidim. Nevite jak vysoko ma byt? Nejaka hranice?

emilii
19. srp 2012

@miskafl ahoj .. placenta sa mi zodvihla, už nebráni nič prirodzenému pôrodu .. akurát len sa mi začal pekne rýchlo / cca 6mm za týždeň/ skracovať kček 🙂))

miskafl
24. srp 2012

@emilii ahoj tak to je super🙂 drzim palce🙂 jedna kamaratka akurat rodila pred dvomi tyzdnami s vcestnou placentou a vsetko nakoniec dobre dopadlo🙂
Ja som sa tiez skoro otvarala, myslela som za aj skoro porodim, a nakoniec nic. Teraz mam 10 dni do terminu a stale nic, babo je v klude, a ja by som to uz chcela mat za sebou🙂

emilii
24. srp 2012

@miskafl úplne ťa chápem, aj ja by som rada o 4 týždne išla, dúfam, že to aj tak bude.. ležala som v nemocnici v 30tt lebo mi začali kontrakcie, tak dúfam, že sa to o pár týždňov zopakuje 🙂 pred pár dňami sa mi asi uvolnila hl. zátka... len 2x a po troškách .... Držím ti palce, nech to dobre dopadne a ste obaja : ty aj babatko v úplnom poriadku 🙂

ruth
29. kvě 2013

My cakame dvojicky a placentu mam aj predna aj zadna stena, pritom je len jedna, to je taka velka?

jennyska
4. zář 2013

Ahoj Maminky,

na MK máme takovou společnou knihovničku, kterou si tady s maminkama tvoříme a každá z vás se do ní může přidat. Jsou v ní jak obecné informace o věcech týkajících se těhotenství, mateřství, tak hlavně Vaše cenné zkušenosti. 🙂

Já jsem právě vytvořila článek na téma 30.týden těhotenství a ráda bych Vás poprosila, zda byste mohly k tomuto článku napsat svou zkušenost s 30.tt a vložit ji zde https://www.modrykonik.cz/30-tyden-tehotenstvi/ a nebo také shrnout celý Váš předchozí 2.trimestr zde https://www.modrykonik.cz/druhy-trimestr/ , či jednotlivé týdny v 2.trimestru a připsat zkušenost také k nim https://www.modrykonik.cz/tehotenstvi-tyden-po-... .

Pokud byste mohly, bylo by to skvělé a pomohlo by to i ostatním maminkám, které právě prožívají to stejné. 😉

Děkuji Vám a přeji krásný den!
Jennyska

nnikaa
6. srp 2014

@slevik a prosím, prosím, jak je to se zvýšenými leukocyty, jsem 29tt 🙂

bielamacka
17. říj 2014

@kajule mně tedy doktorka říkala, že nízko položená placenta a vcestné lůžko je rozdíl 🙂 to první je ještě pro přirozený porod OK a to druhé je indikace pro císařský řez 🙂

katerinasmyckova
17. lis 2014

ahoj holky,jsem 30tt a doktor taky říkal že mám placentu v předu a malá už je otočená hlavičkou dolů,což říkal že je dobře,takže si také nemyslím, že by to něčemu vadilo,nic takového neříkal... 😉

imonik
1. pro 2015

Ahoj holky včera jsem byla na ultrazvuku ve 32 týdnu byla mě zjištěna placenta na přední stěně přesně napsané placenta na přední stěně přes úpon pliky do DS nevíte co to znamená jsem stoho nervozní děkuji

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru