Plánovaný císařský řez

dubnacek
4. led 2016

Holky potrebuji vedet zda den pred planovanou sekci muzete jist a pit a nebo az od pulnoci nic.Jsem objednana na 9.00h a ani nevim zda tam mam byt radeji driv nebo az na tu 9 hod.Rodit mam u Apolinare.Pokud mate cerstve zkusenosti tak mi prosim dejte vedet.Ja uz mam za sebou jednu akutni sekci a spis cekam,ze i ted porodim driv a ne az v ten domluveny termim,hodne me uz boli cele zada,bricho trisla a i stehna,jedinne co je jinak tak kontrakce nejsou pravidelny,tak porad cekam co se bude dit.Diky moooc.

ivca2409
4. led 2016

@dubnacek jeje ☹ to Ti v porodnici nic víc neřekli? Já jsem teda měla plán. císaře a nástup jsem měla den předem... šla jsem ráno v 8h - už od 5ti jsem byla vzhůru, v 6 už jsem seděla a natáčeli mi malýho... a pak už to frčelo - nesměla jsem jíst a pít od půlnoci myslím...

dubnacek
autor
4. led 2016

nene nerekli a ani v papirech to nikde nemuzu precist a to jsi rodila taky u Apolinare?? Ve st jdu na kontrolu tak se na to teda radeji asi zeptam.Ja si prave rikam na kolik tam mam jako byt a taky se divim,ze nemam dojit uz den predem

magdalenan
4. led 2016

@dubnacek U Apolináře jsem rodila plánovaným SC v únoru 2014. Přišla jsem v sedm a na sál jsem se dostala až ve dvě, ale bylo málo anesteziologu, takže si akorát pamatuji ten ukrutnej hlad a žízeň. Od půlnoci nesmíš nic jíst, pít akorát vodu, jen tak usrkávat, když to jinak nepůjde. Ideálně ale ani nepit. Při poslední kontrole před SC dostaneš nějaký pilule, nějaký oblbovaky, už si nepamatuji, kdy se berou, ale myslím že o půlnoci před zákrokem.

pisisvori
4. led 2016

@dubnacek rodila jsem císařem u Apolináře 07/09 a 07/14. objednaná jsem byla na půl 8 a sekce byla ve 2 odpoledne (hodně akutních císařů- nebylo místo na JIP.... )druhý císař na 8 a sekce v 1🙂. Jíst se nesmí od večera , pít od půlnoci. Při prvním mi myslím dali nějaký prášek sebou domů, abych si vzala večer, při druhém až tam ráno. Ale vše dobře vysvětlili a bylo to myslím i někde napsané. Dávali něco do kapačky na zavodnění, když jsme tam tak dlouho čekali, abych neměla takovou žízeň. Jinak vše v pohodě.

Oni se střídají sály, vždy jeden musí být volný na akutní císaře. Takže první jde v 8 na sále 1, pak první na sále 2, pak teprve druhá na sále 1....Takže pokud jsi druhá na sále 2 tak dřív jak v 11 to nebude🙂
Přeju ať je vše vpořádku.

dubnacek
autor
4. led 2016

holky moc vam dekuji nad se mi podari ve stredu se s nima jeste domluvit co a jak.

renykelly
4. pro 2016

Holky prosím vás o kolik dní dříve je plánovaný císař oproti termínu porodu? Děkuju za odpověď

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru