Plod je menší než by měl být. Je to v pořádku?

losice
22. bře 2010

ahoj holky,
co znamena, ze mimi je v 33+6 tt o 10 procent pod prumerem co se tyce vahy/rustu podle ultrazvuku? Doktorka mi k tomu vubec nic nerekla, jenom ze hlavicka odpovida a brisko je male. Prutoky byly dobre... Jsem objednana na kontrolu za 14 dni a moc se bojim, ze mimi neni v poradku??? mate s tim nekdo zkusenost? predem dekuji za odpoved

losice
autor
29. bře 2010

...nikdo kdo by o tom neco vedel...? ☹

eriska
29. bře 2010

ahojky, mimi je určitě v pořádku, kdyby nebylo, tak by ti to dr. řekla, popřípadě by tě objednala dřív na kontrolu..naše mimi je zase o týden větší a nic se neděje, proto si myslím, že když je menší, že se taky nic neděje..navíc váha a míra u utz je celkem orientační, takže žádné nervy 😉

mandragora10
29. bře 2010

Ahojky,

ja na tom byla v 33+3 uplne stejne a ted v 37+0 uz bylo mimco jen o den mensi nez je prumer, takze se nijak nestresuj, mimco vse jeste dozene. 🙂

losice
autor
29. bře 2010

holky moc a moc dekuju🙂 potrebovala jsem trochu utesit🙂 drzim palce vam dvema i sobe🙂

andara
5. dub 2010

losice-mela jsem presne to same, podle doktorky bylo mimco mensi o dva tydny-melo male brisko 😉 Porad strasila, ze budu mit male miminko a rodila jsem 3dny po terminu holcicku 49cm a 3220g, coz mi jako male mimco neprijde 🙂 Takze klid a uzivej tehotenstvi 😉

misabroj
5. dub 2010

Ahoj holky, tak jsem konečně narazila taky na stránku, kde se probírá můj problém a to jsem ráda, že se na to můžu aspoň někoho zeptat.Když jsem byla na ultrazvuku v 10tt.tak dle MS bylo stáří těhu 10+2 ,ale dle ultrazvuku to bylo 10tt.No a pak jsem byla ve 20tt.a dle ultrazvuku bylo miminko o týden menší.No a když jsem byla na3D ultrazvuku ve 24tt. tak tam doktorovi vyšlo, že je to o 10dní menší.Takže jsem měla stanovený termín porodu na 8.7. a už se mi díky tomu posunul na polovinu července.Chtěla jsem se vás zeptat, jestli je možný, že je pokaždý mimnko na ultrazvuku menší a pár dní.Vůbec to nechápu a docela mě to trápí!!!!Jinak průtoky pupečníkem jsou v pořádku,ty mi byli skontrolovány na tom 3D.A prý jsme s velikostí na spodní hraně normy.Jinak je teda možný,. že by ještě mimnko tu délu mohlo do porodu dohnat?Že by najednou dohnalo třeba týden???Děkuju moc za každou radu.

losice
autor
6. dub 2010

ahoj Misabroj,

ja jdu zitra na kontrolu, tak potom napisu, jestli prcek vyrostl a dohnal to🙂
Jinak jsem se celkem zacala uklidnovat - to ze je mimi trochu mensi nez prumer neni asi zadna tragedie. Kdyz to vezmes logicky, prumer se prece pocita tak, ze se vezme v uvahu vaha vsech novorozencu. Takze logicky vzycky bude nekdo vetsi a nekdo mensi, ne? Aspon budeme mit lehci porod nez maminky s detma, co maji treba 4,5 kg, no ne? 🙂
musime se snazit se nestresovat🙂))

ivet6
6. dub 2010

Ahoj,

tak koukám, že je to docela normální. Nám UZ ve 32.tt spočítal velikost bříška jako bychom byli 29.tt, s tím, že hlavička a nožky odpovídají 32.tt. Ale prý je vše ok.

Takže holky, žádný stresy 😎

mikana
7. dub 2010

Ahoj holky,
tak jsem se kvůli tomuto problému taky stresovala a koukám, že nejsem sama. Nám řekli už v 10.t a ve 12.t znovu , že jsme menší než je průměr. Ptala jsem se dvou doktorů a oba řekli, že to nevadí, tak jsem se uklidnila a snažím se užívat si těhotenství. Takže nestresovat 🙂

losice
autor
8. dub 2010

ahoj, tak hlasim, ze kontrola dopadla dobre. Mimi je porad o neco mensi, ale roste svym tempem. Takze pokud se dostavi v terminu, tak by melo mit kolem 3100 - 3200 gramu, coz mi jako malo neprijde🙂 konecne jsem trochu v klidu!!! preju hezky den vsem 🙂

rezbroucek
10. kvě 2010

ahoj holky, ráda jsem si přečetla Vaši diskuzi, protože jsem se vynervovala po pátečním utz kde je bříško na 30+2 ostatní 32+6 a doktorka napsla , že se jedná o mírně hypotrofický plod.Průtoky v pořádku PI 0,89 termín porodu máme 29 června.Mám vysoký tlak ,tak se bojím ,aby mělo mimi výživu, teda ,aby k němu doputovala

janapavlik
14. kvě 2010

Ahoj holky,
taky mi říkali, že je plod menší, strašně mě to stresovalo, před porodem mi dělali odhad a tvrdili, že mimi nebude mít více jak 2,5 kg, no a malá měla nakonec 3,10 😀 Takže to vůbec není přesné, zbytečně stresují maminku! Taky mě neustále posílali na průtoky pupečníkem, protože se jim nezdál tep miminka, vždycky ho malá měla vysoký, no a nakonec byla v pohodě a zdravá 🙂 Sestřička z porodního mi pak říkala, že ten vysoký tep miminka závisí také na tom, jak je maminka nervozní, tak to pak skáče nahoru 😔 Doufám, že podruhé nebudu tak ze všeho vyklepaná 😖

losice
autor
15. čer 2010

taky jsem nakonec porodila zdraveho klucinu, 3160 g a 50 cm je sice asi trochu pod prumerem, ale za mesic pribral kilo a roste kazdym dnem! hlavu vzhuru! 🙂

ivet6
16. čer 2010

@rezbroucek nestresuj se a přečti si, co jsem psala 6. dubna 😉 Výpočet o 3 týdny menšího bříška a narodil se mi krásnej souměrnej zdravej kluk 😉

bobsove
26. čer 2010

Jéj holky, doktoři a jejich výpočty tabulkový.. Mně řekli dva týdny před porodem že bude miminko malé, nebo max. 3,5kg a nakonec měl 4320!! Tak nevím, jestli 4320 je "malé miminko". 🙂

rezbroucek
26. čer 2010

tak máme synka!strávila jsem měsíc v nemocnici na dietě-z té by nepřibral nikdo Milánek nakonec vážil 2 425 g šel císařem kvuli tlaku a že byla koncem pánevním nakonec je donošený do 38 týdne jen drobnější krásně přibývá 10 dní po porodu máme 2500g!

ivet6
18. črc 2010

@rezbroucek tak gratulacéééé 😵

travnickova
16. únor 2014

@ivet6 Dobrý den, teď mám stejný problém jako vy v těhotenství.Jsem 30tt a tělo je o 3týdny menší z minulého utz nevyrostlo, navíc se léčím od prvního těhotenství s hypertenzí.Na kontrolu jdu po týdnu zda tělíčko a plod prospívá jinak krev dopadla dobře,průtok také jen mám menší bříško.Můžu se zeptat,jak jste dopadla?Jinak se to musí ukončit,když se plod nevyvíjí a v 31tt by to bylo vážné.SIce se nemám do té středy stresovat,ale myslím na to.Snažím se víc jíst aspoň pro lepší pocit.Ale pokud je někde chyba nepomůže to, díky za odpověď

travnickova
16. únor 2014

@rezbroucek Dobrý den také mám synka Milánka nar. 2012 Milánka, vyvolávaně ve 38tt kvůli tlaku a měl 2970g ale nyní čekám druhé jsem 30tt a tělíčko je menší o 3týdny jinak zatím ostatní vyšlo ok.Tlak mám pořád hlídaný léky.Tak mám strach rodit v 31tt je dost málo, tak snad povyroste.A jak se má Milánek teď?

rezbroucek
16. únor 2014

Milánek je naprosto zdravé a velmi živé dítko,chytrý jak opička 🙂je drobný,šlíhlý,svalnatý a šlachovitý,29.1 2013 se mi narodila Dituška, tlak jsme měla také vysoký,v
38 týdnu vážila 2 980g a je to tlustička🙂

ivet6
16. únor 2014

@travnickova Ahoj, nikdo to už dál neřešil a narodil se mi absolutně zdravej a souměrnej kluk. Sice nevím, jestli to s tím souvisí, teď mu jsou 3,5 a oproti vrstevníkům byl teda vždycky o trochu menší, ale nic patologickýho. Na 3.letý prohlídce mu kvůli výšce brala doktorka kvev, ale nic nezjistila. A já v tom vůbec žádnej problém nevidim 😉
Moc držím palce, ať máš miminko v pohodě 🙂

travnickova
16. únor 2014

@ivet6 Moc děkuji za podporu. A gratuluji, že jste zdraví🙂 Můj gynekolog vše kontroluje, tak snad to na další kontrole bude ok.Děkuji

ivet6
16. únor 2014

@travnickova není za co, určitě bude 😉

dejavuska
20. lis 2014

Ahoj,prosim o radu.Jsem ted v 10+0 a dnes jsem byla na ultrazvuku a miminko odpovida delkou na 9+1 ☹ Prijde mi to divne,protoze kdyz jsem byla na tom samem ultrazvuku v 8tt tedy presne 7+5 miminko bylo presne na milimetr dlouhe a odpovidalo tem 7+5.Tak to vypada,jako kdyby se zpomalil rust.Dozene to? Moc dekuji vsem za odpoved.

veruska007
20. lis 2014

@dejavuska Mně beruška celý první trimestr lítala +/- 2 týdny, někdy to vypadalo, že ani nevyrostla, jindy za týden vyrostla o více než dva týdny... radím Ti dobře, neřeš to. I kdyby cokoli, neovlivníš to.

pampalin
21. lis 2014

@dejavuska Jak píše
@veruska007, vůbec se tím netrap.

dejavuska
22. lis 2014

@veruska007 moc dekuji za zpravicku.Uklidnilo me to,ze je to asi normalni a nic vazneho.Tak ted musim 3 tydny vydrzet na screening,jestli fazolka vyrostla 🙂

dejavuska
22. lis 2014

@pampalin take ti moc dekuji za uklidnujici odpoved 🙂

miruskapivonka
7. pro 2014

@dejavuska ahojky, velikost vůbec neřeš, hlavně, že je vše v pořádku. Nejhorší pro miminko je nervující se maminka. Tyhle měření jsou jen orientační a moc na tom nezáleží, hlavně, že roste. U druhého syna mi skoro celé těhotenství řílali, že velikostně je o týden někdy dva menší a nakonec se narodil a měl 4 kg, naprosto zdravý 😀 Těhotenství se má užívat, je to krásné období a ne řešit jestli je vše přesně podle tabulek 😉
Držím palce ať mimčo roste a je vše v pořádku 🙂

marketamunyuova123
15. srp 2016

Dobry den dnes jsem byla na uz kde mi bylo receno ze mam maly plod je to neco vazneho? Dekuji za radu jsem podle uz 31tt dekuji

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru