Plodová voda nebo moč? 29. týden těhotenství

sajuse16
11. led 2014

Zdravím, včera se mi stalo něco divného. Přišla jsem domů ze školy a měla jsem pocit, že potřebuji na toaletu, bohužel jsem cítila menší pohyb malýho a najednou to ze mě teklo. Jsem si jistá, že moč bych zřejmě zastavila, ale jsem prvorodička a ted si tím ani nejsem tak jistá. Nevím jak to napsat bylo to celkem velké množství čiré tekutiny (řekla bych že tak hrneček), která nijak nezapáchala. Nevím jak to mám brát, vím jistě, že do porodu mi zbývá ještě tak 10 týdnů, ale i tak se bojím. Prosím žádám někoho kdo s tím měl zkušenost, zda by mi mohl nějak poradit, abych tak neplašila a byla klidná. Děkuji

mitote
11. led 2014

@sajuse16 upaluj do porodnice, me praskla voda ve 23tt

sajuse16
autor
11. led 2014

No doufám, že to tak není, ale to bych cítila nějaký bolesti nebo něco ne? Já jsem zatím v klidu. No ted mám celkem strach

luciesofi
11. led 2014

@sajuse16 jela bych do porodnice...radši 100 x zbytečně než jednou pozdě...

nellisek
11. led 2014

@sajuse16 před týdnem se toto stalo mojí kamarádce, je ve 28týdnu a taky z ní tekla čirá tekutina. Bolelo ji i břicho, tak jela do porodnice a bylo vše v pořádku. Doktor říkal že se to často stává, ale vždy mi měla proběhnou kontrola jestli je vše v pořádku. Teď má doporučený klidový režim, ale jinak je vše OK. Určitě bych si zajela do porodky nech se probléhnout aby si nebyla otevřena atd. Nic to nemusí být jako u ní, ale raději jeď ať máš klid.

lenka5731
11. led 2014

mně takhle praskla voda v 33 tt po cestě do poradny (plánované), od doktora už mě vezla rychlá do nemocnice s dětskou JIP, bolesti žádné, porod se za 3 dny vyvolával. Docela překvapení, protože poprvé jsem dlouho přenášela.

sajuse16
autor
11. led 2014

A fakt to nemůže být jen moč? Myslíte, že bych neměla žádné bolesti před porodem? Já fakt nevím, co vím jistě je jen to, že mám malýho už hlavičkou dolu.

katty.w
11. led 2014

@sajuse16 Nezachytila jsi trochu té vody na vložce? Oni ti v porodnici udělají test a pokud ta vložka zmodrá, je to plodovka. Určitě jeď do porodnice, každopádně, tuším, že nejpozději 12 hod. po prasknutí Ti musí podat antibiotika, voda se kazí. Já to tak měla, pak jsem ještě týden po porodu brala antibiotika ☹
Kamarádka takhle taky zajela do porodnice, prvně jí nevěřili, nechala se odbýt a pak jela znova, netuším teď ve kterém týdnu byla, ale bylo to hodně brzo. Maličký byl pak v inkubátoru, ale je v pořádku a teď je z něj 4letý kluk jako buk.

Určitě tam zajeď!

lenka5731
11. led 2014

@sajuse16 samozřejmě to jen moč být může. Prasknutí vody nemusí provázet žádné bolesti. Aspoň já to tak měla. Praskla voda, "jen tak trochu" a žádné bolesti předtím ani potom. 😉

katty.w
11. led 2014

@sajuse16 Nemusíš mít vůbec žádné bolesti.

sajuse16
autor
11. led 2014

Bohužel jsem nezachytila, jelikož mi intimky ve škole rychle docházejí tak jsem u sebe neměla už žádnou vše mám jen na legínách a kalhotkách, které jsou již vyprané :(

katty.w
11. led 2014

@sajuse16 No bylo by to jednodušší, škoda, že aspoň ty kalhotky Ti nezůstaly. Dívej, nemocnice jsou tady pro nás, platíme je z našich daní, takže se nijak neostýchej a jeď. Jde o zdraví miminka, strach musí jít stranou. Odvahu!

sajuse16
autor
11. led 2014

No tak pokoším se sebrat mámu, zda by se mnou ted rychle nejela, maximálně zítra. Fakt mám strach nejsem ani po jednm porodu a celkem se toho bojím. Termín mám fakt až 31.3. a nevím co si ted počít.

katty.w
11. led 2014

@sajuse16 Neměj strach, třeba Tě jen vyšetří a vše bude v pořádku, ale pro klid v duši to opravdu stojí. Moc Ti držím palce.

stazina
11. led 2014

Hlavně zachovej klid...jestli cítíš pohyby, v klidu se připrav do nemocnice, oni se mrknout ultrazvukem a řeknou Ti...já měla si 3 týdny před temínem pocit, že ze mě teče ,,něco" tak y sem jela do porodnice a tam řekli, že plodovka to rozhodně není...někdy je to hooodně zvýšený výtok, nebo třeba i moc, i když si myslím, že bys to poznala, třeba taky né..Takže držím palce, az je vše v pořádku!!!Určitě písni,jak si dopadla...Hodně štěstí!!!

katty.w
11. led 2014

@sajuse16 Ještě mě tak napadá, dneska jsi vložku měla? Pokud jsi ji nosila, někdy stačí malinko na vložce a oni to tím testem odhalí.
Z té mé kamarádky to vytékalo po troškách, takže ji taky v nemocnici nevěřili a poslali ji domů, ale pak když tam jela podruhé (prostě jí to nedalo) a měla už i tu vložku, takže test proběhl a opravdu to plodová voda byla.

bonavoxa
11. led 2014

@sajuse16 Takový pocit, že ze mě něco teče jsem měla od 28. týdne až do porodu. Byla jsem v nemocnici, brala Utrogestan vaginálně, tak kdoví, co to bylo...přišlo mi to dost mokré....ale jako šálek, to ne. Spíš jako mokrý výtok. Dělali mi i test a plodovka to nebyla. Ke konci už jsem jí měla málo. No podle doktorů, jak mi praskla, tak jsem tekla fakt jako vodovod proudem...a dlouho.

sajuse16
autor
11. led 2014

Normálně je nosím, hlavně tedy na spaní, protože s výtoky až takový problém nemám. Výtok mám pokaždé když jdu na toaletu jinak moc ne. Ale radši jí ted nosím celý den. Měla jsem problémy se spaním ve 4 měsíci že jsem se vzbudila a vše bylo mokré, ale máma mě uklidnovala, že je to moč a že učurávám. Jenže ted si nejsem ničím jistá

honzikovabarunka
11. led 2014

@sajuse16 Určitě nečekej a jeď... mně takhle po troškách odtékala ve 20.tt a neskončilo to dobře. Taky jsem si zprvu myslela, že si "učůrávám" až bylo pozdě. Držím palce ať je všechno v pořádku!

sajuse16
autor
12. led 2014

Tak to u doktora nastesti dopadlo dobre, ale nezjistili mi co to bylo za tekutinu, jen kdyby se to opakovalo tak si me tam nechaji na pozorovani 🙂

katty.w
12. led 2014

@sajuse16 Super 🙂, musela jsem vyhledat tohle téma abych se dozvěděla jak to dopadlo. Jsem ráda, že jste oba v pořádku. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru