Po 36tt už žádná kontrola u gynekologa či v porodnici?

xzaje01
28. bře 2009

Chtěla bych se zeptat, zda máte některá zkušenost s postupem, kdy od 36. týdne již gynekolog nevyžaduje kontrolu a ani vás neposlal na pravidelné prohlídky do porodnice?

Možná maminky, co rodily v zahraničí? Já žiju v Itálii a takto mi to můj gynekolog nastavil. Ani by mi to nevadilo, pan doktor je starší pán, určitě zkušený - jen netuším, zda tím neohrožujeme zdárný konec celého těhotenství. Proč se vlastně má chodit ke konci na častější kontroly?

valentovasasa
28. bře 2009

tak u nás v ČR je to asi tak - od 36tt přestáváš chodit ke gynekologovi, ale chodíš na kontroly do nemocnice /porodníce. (ale můžeš ke gyn. až do 40tt, pak do nemocnice - to byl můj případ), jinak v této době se už chodí na kontrolu každý týden. Podotýkám nejsem doktor, ale vím něco málo že je to kvůli tomu, že čím je plod větší, tím je náročnější na funkci placenty, na zásobování kyslíkem i živinami. A čím je placenta starší (nejen po termínu), tak tím jsou větší rizika různých selhání placenty. Např. taková preeklapsie, kdy v placentě probíhá série "mrtviček", které vedou k její špatné funkci a tím ohrožení plodu a potažmo i matky. Určitě bych si zavolala k jinému dr. a zeptala se zda je to normální. A nebo zavolat do porodky. Páč mě tohle normální nepřijde. Navíc jsem od této doby chodila každý týden kromě kontroly taky na měření ozev srdce miminka. Do termínu každý týden, po termínu ob den.

Snad jsem ti pomohla, ale nejsem doktor!!!

zuzik_p
28. bře 2009

souhlasim, ja jsem od 36 ci 37 tydne chodila ke sve gynekolozce kazdy tyden z duvodu vyse popsanych. Hlavne tedy na srdecni ozvy miminka. Myslim, ze bys mela zajit do porodnice a domluvit se.

samik2008
28. bře 2009

souhlasím s holkama,chodila jsem od 36 tt. na kontroly do porodnice každý týden nejdřív na křivku a pak k doktorovi na prohlídku,vždy zhodnotil křivku a pak prohlídl a řekl co a jak.Takže být tebou optám se

konja
28. bře 2009

xzaje01: také se mě to nezdá být normální. Ke konci těhu se právě četnost návštěv v poradně zvyšuje 😕 Přesně jak píší holky - nejprvepo měsíci, pak po čtrnácti dnech - třech týdnech a nakonec po týdnu, zhruba od toho 36tt. Od toho 36 tt někdo chodí buď do porodky a nebo stále zůstává v péči svého gyn., to záleží hlavně na vybavení ambulance. Moje gyn. má ve své ordinaci vše co potřebuje, takže své těhule do porodnice posílá až porodit 😀 Od toho 36tt mě pokaždé dr. natočila monitor aby zjistila zda se děloha již připravuje a hlavně viděla jak je na tom srdíčko miminka, udělá vyšetření aby zkontrolovala zkracování čípku a otvírání, zkontrolovala polohu miminka, zda není otočené tak jak by nemělo a také udělala utz aby se ujistila, že je vše tak jak má být. Xzajet01, já bych si na tvém místě zavolala do porodnice a zeptala se, zda je to standartní postup 😉

xzaje01
autor
29. bře 2009

Děkuji za odpovědi - abych to upřesnila, ono to není ani tady běžné, co vím z předporodního kurzu, tak i tady se maminky na častější kontroly po 36.tt posílají - jen ten náš gynekolog je takový speciální. Poptám se v okolí čerstvých maminek Italek, jak na tom byly.

valentovasasa
29. bře 2009

já bych se ptala gynekologa nebo v porodnici. A pokud by ti řekli v porodnici že u nich je ještě brzo, žre tě nepřevezmou a gyn. by tě zpět nechtěl, tak bych bez kompromisu změnila doktora. Tohle není normální!!!

anta
4. dub 2009

Tak u nás to bylo tak, že od 36.tt jsem chodila na kontroly do porodnice, dělaly se tam ozvy plodu, pamatuji si, že při poslední návštěvě gynekologa mi dělali ozvy i tam.
Je to divný, že tě gynekolog nechce vidět a ani tě nepošle do porodnice na kontroly, to bych si teda do té nemocnice zavolala a dožadovala bych se kontrol, člověk nikdy neví, co se může stát, já bych se tedy bála 😉

novaa
6. únor 2014

Naopak po 36. týdnu jsem začala chodit na kontrolu každý týden pravidelně 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru