Pocity v 38. týždni tehotenstva. Máte aj vy tlaky dole?

sponka26
27. únor 2009

ahoj dievcata rada by som sa podelila aj s vami co ste uz na konci tehotenstva.uz sa to blizzi ku koncu a rada by som to mala uz za sebou.mavate aj vy uz tlaky dole?niekedy sa mi zda ze to uz ide a nic.mala sa dost hybe v brusku a niekedy je to aj bolestive ako tam tancuje.ak mate podobne skusenosti sa 🙂 😉 ozvyte.

veruska007
27. únor 2009

Ahojky, ja jsem teda ve 37. tydnu, jestli to neva. Jo, v noci me uz miminko zasobuje peknymi poslicky, kdyz se chci otocit, tak me bricho boli, az se kousu do rtu. Mimi uz se sice hybe trosku mene, ale je fakt, ze kdyz si udela rozcvicku, tak ty jeho vlny pres brisko docela boli, manzel se smeje, jak nekdy nadskocim 😅 . Jo, a dole me to taky boli, hodne za stydkou sponou a jak kolem vajecniku, nekdy jdu uplne nahrbena, nebo kdyz tlacim na zachode... ale to je asi normalni. Proste se to vsechno chysta na porod. Nelamu si s tim hlavu. Bylo ted krasne, dnes i vcera jsem vyrazila na dlouhou prochazku, jeste pred mesicem to vytacela na plese... nejak si ten porod porad nepripoustim. Jako by mel za mne rodit nekdo jiny 😵

deathy
1. bře 2009

Ahoj, no nevím jestli mám tlaky, já nějak nedokážu rozpoznat co se mi to vlastně děje, jestli to sou poslíčci nebo ne.. Mívám takový křeče, ale né nějak často. A taky mi "tvrdne" břicho, ale není to asi to pravý tvrdnutí břicha, ale to jak se mi tam malá cpe. Malá se hejbe..no někdy až moc 😀 Pěkně mě dloube na pravým boku a fakt to neni příjemný. Nebo mi z břicha udělá kráterový pole, protože někde břicho zmizí, na druhý straně vyleze boule, no je to fakt vtipný 😀
Ale třeba dneska v noci sem myslela že umřu, protože každý otočení z boku na bok mě stálo skoro život, bolela mě jakoby stydká kost, ale to teda byla bolest nesnesitelná. Taky mě pobolívá jako při MS, kvůli tomu sem dokonce nemohla ani usnout...
Joo holky, už bych ráda rodila, i když se toho bojim 😀 Tyhle poslední tejdny sou fakt zoufalý a já už malou jen přemlouvám, aby vyhupsla co nejdřív 😀 Klidně dneska 🙂

kajjinka
1. bře 2009

ahojky devcata, plnne s vami souhlasim a pridavam sve zkusenosti 😀, dnes jsem 39+0 a musim teda rict, ze v noci se prevalit z jedne strany na druhou je vykon, neb mimi se vzdycky sesune jakoby k jedne strane 🙂, to dloubani a vlny pres brisko jsou taky chutovka + jeste dost citim tlaky na mocak, vsak to znate, nemluve o pravidelnem vstavani v noci po 2h na toaletu 😀, bricho me poboliva nepravidelne uz 14 dni, ale jestli to josu poslicci??? mno asi joooo, nejhorsi je ta nejistota, ze clovek nevi, dky a jak ten porod zacne, pak uz mu bude asi "vsechno jedno", moc na vas myslim, drzte se maminy 😉

sponka26
autor
1. bře 2009

ahojte.takze mame podobne starosti cez den aj v noci.mna tiez zacalo pobolievat brusko ako na ms.vcera som myslela ze to uz namna prislo ale asi som len nieco zjedla.a ako naschval mi ani monitory nevychadzaju.ja by som to tiez brala aby mala uz vysla von a vtedy sa vlastne zacne panika. 🙂 len by som nechcela aby to prislo v noci namna,lepsie by bolo cez den. 🙂 tak sa drzte dievcata 🙂 🙂

markettt
2. bře 2009

ahojte holky, muzu se pridat? Aspon si nepripadam jedina, ktera ma stejny problemy. Uz tyden me boli bricho a zada jak na MS, do toho mi obcas bolestive tvrdne bricho, ale jinak jsem uplne zavrena...Nejradeji uz bych to mela taky za sebou, to cekani je hrozny 😒

sponka26
autor
2. bře 2009

ahoj.to mas pravdu to cakanie je najhorsie.totiz neviez kedy to nateba pride a hlavne kde.ja sa tiez v stredu opyam ako to somnou vyzera vo vnutry ideme do poradne.tak drzim palec 🙂

rioko
2. bře 2009

já jsem 37 tt a taky bych už nejradši rodila.doktor mě už 29 tt straší předčasným porodem, čípek už nemám žádný, ale pořád jsem uzavřená a nemám pocit, že by se něco chystalo

peta.cz
2. bře 2009

No já měla tlaky dole půlku těhotenství - přímo na rodidlech, vždycky když jsem vstala po ležení, tak jsem myslela, že mi upadne spodek...teď se z toho tlaku vyklubaly křečové žíly na rodidlech, chuťovka..do toho se ozývají hemeroidy, ale už mám nasazený Detralex, tak snad se to zlepší...jinak poslíčky se taky ozývají, přijde mi, že v prvním těhu to nebylo tak intenzivně cítit jak teď, pomáhá mi břišní dýchání, to vždycky nějak rozdýchám a je líp...ale ven se prckovi taky ještě nechce - tedy aspoň spodem, někdy mám pocit, že mi z toho břicha spíš vyskočí pupkem 😀

peta.cz
2. bře 2009

Ale co se týče nočního vstávání, tak si nemůžu stěžovat, na záchod jen 1x-2x. Spíš přes den, většinou když se někam chystáme, tak jdu třeba 4x za sebou 😀

veruska007
3. bře 2009

Tak to ja v noci na zachod nevstavam 😉 . Muj organismus se nejak rozhodl, ze tekutiny vylucovat nejak moc nebude...takze jsem spis otekla 🙄 . No, to cekani je fakt asi nejhorsi, nekam bych si zasla, zajela... ale pak trnu, aby mi tam treba nepraskla voda 😝

rioko
3. bře 2009

holky to vám závidím, já chodím na záchod každou hodinu, někdy jdu i dvakrát, už se nemůžu dočkat až budu spát třeba dvě hodiny v kuse 🙂
a taky se vám někdy blbě dýchá když ležíte?

veruska007
3. bře 2009

ja bych radsi litala na zachod, nez byla opuchla jak balon 😠 . Boty nenazuju, prstynky nenasadim, do zrcadla koukam na cizi ksicht, pri pohledu na vahu mam zavrat... marne si rikam, ze je to jen voda 🙄 . Uz aby to bylo za nami a abych zase vypadala jako JA 😀

rioko
3. bře 2009

mě se voda vůbec nezadržuje, nemám opuchlé vůbec nic

veruska007
3. bře 2009

Tak to ti fakt zavidim. Ja opuchla ze dne na den ☹, a uz jsem se toho nezbavila. No, piju jak duha a s behanim na wc fakt nemam problem, vcera jsem byla na sluzebce s manzelem a vydrzela jsem to cely den. No, snad mi to vsechno po porode pekne odpuchne 😝

deathy
3. bře 2009

Já taky nijak oteklá nejsem. Jako všimla sem si, že ponožky který mi nedělaly otlačený proužky, mi je teď občas udělaj, ale to je všechno.
Na záchod taky lítám, i přes den. Ale je to jak kdy. Jelikož nejsem moc velkej pijan, tak když přesáhnu litr, tak to pak lítám o 106. Akorát teď spíš chodim dost často na velkou, a to je mi teda víc nepříjemný než když sem uchcaná jak koroptev 😠
Už se fakt modlim a přemlouvám to mrně každym dnem, že by jako mohla už...no ale jí se nechce. Břicho mám pořád nahoře, poslíčci se asi odstěhovali do teplých krajin, občas mě jen někde píchne, akorát mě častěji pobolívá jako při MS..ale to je vše.
Když v noci ležim na boku a rozhodnu se otočit se na druhej, no tak to je fakt atletika a malá se mi v tom břiše přelejvá, ale už sem to vymakala, aby to nebylo tak nepříjemný.. Normálně si chytnu břicho, a jako bych jí brzdila v tom přepadnutí na druhou stranu, a funguje to 😀
Ale tělo bolí a nejsem schopná se třeba zvednout když sedim na zemi. Fakt slon 😀

kajjinka
4. bře 2009

deathy 😀 jo to chytani bricha pri prekulovani fakt funguje, taky praktikuju 🙂

jinak jsem dneska byla na posledni prohlidce u OG, jsem 39+3, kontrakce na monitoru jak blazen, ale CS jen 4 a otevreni na 1 prst...takze zadna zmena oproti minulemu tydnu, kdyz do terminu neporodim, coz je v nedeli, tak v pondeli naklusat na monitor do porodnice... 😔 tak nejak clovek se boji toho, co prijde, ale zaroven se modli, aby to UZ prislo 😀 😀

veruska007
4. bře 2009

Jo, taky s takovyma pocitama bojuju. Nejhorsi je, ze pred pisemkou ve skole se clovek mohl hodit marod, ale tomuhle se proste uz neda vyhnout 😅

rioko
4. bře 2009

tak to já jsem teprve 36+4 a CS mám 5 a otevřená jsem taky na jeden prst, ale myslím že ještě vydržíme 🙂

deathy
4. bře 2009

Fíha, já nemám nikde v papírech poznámku o CS... Cože to přesně je?

veruska, no, a teď si představ, že já při těhu dělám ještě střední. V květnu mě čeká maturita 😀 Takže ještě když sem chodila do školy, tak sem tam chodila přímo na zkoušení, a tomu sem se vyhnout nemohla 😀 Jestli to stihnu, tak ještě v pondělí půjdu na jeden předmět. A v úterý mám 1. termín 😀

sponka26
autor
4. bře 2009

deathy drzim ti palce aby ti to vyslo vsetko.ja som dnes bola v poradni a uz sa otvaram.takze cakam kazdy den kedy to pride.pekny den prajem vsetkym mamickam 🙂

pilotka2
10. bře 2009

ahoj holky, a to jsem si myslela že takové problémy mám jenom já a že jsem histerka. dnes vnoci jsem se vzbudila na záchod ve 3.30 a už jsem neusnula. v 7.30 si malý řekl, že si udělá ranní rozcvičku, ještě se mi to nestalo, ale brečela jsem jak to bolelo. nohou se zapřel pod žebro a rukou se snažil vyhrabat ven spodkem. nemohla jsem se ani pohnout, dýchat no hnus. trvalo to asi 20 minut, potom jsem usnula. ja mám totiž problém že je hohně vysoko a dr, mi řekl ži mi tlačí játra pod řebra a to tak bolí. pod pravím prsem to bolí nejvíc a hlavně mně to tam permanentně pálí. ale kůže je uplně normálí, tak nevím co to je.
už se těším na dnešní noc, to má být úplněk 😀 .

ferinka
10. bře 2009

No pocity mám takové,že každou chvílí musím prasknout jak přefouklý míč, 5x za noc běhám čůrat,ale to se musím nejdřív z postele po 5 minutách vyhrabat,protože mě všude dloube mimouš 😀 😀 😀
No a přes den se zvednout je úplný zážitek,to to trvá i 10 min,ještě že pošťačka chodí ve stejnou dobu,tak jsem nachystaná 😅
No a už se těším do porodky na pořádný klystýr,to tam nechám z těch nabryných 20 kg aspoň 19 😕 😀 😀 😀
Ať žije 38 týden 😀 😀 😀 😀 😀

marsell
11. bře 2009

Ahoj holky. Chci se vas zeptat co si myslite o prirodnim "urychlovani" porodu. Myslim tim, ze se doporucuje sex, dlouhe prochazky, ananas a boruvky, ... nevim co jeste. Ale nevim odkdy s tim zacit. Abych nic nezkazila. Mam pockat az budu mit po terminu a nebo uz je jedno kdyz zacnu hned?

teessa
11. bře 2009

já myslím že nic nezkazíš, ale odborník nejsem - mimčo se považuje za narozené v termínu od 38 týdne takže myslím že ty si úplně v pohodě

ferinka
11. bře 2009

Marsell:nepomáhá nic,jsem živý důkaz,vypuzuju jak se dá a nic 😀

peta.cz
11. bře 2009

Pilotko, pálení pod prsem znám, na jednom místě to tak divně bolí až pálí, jako když tam mám skřípnutý nerv nebo sval...ale nic to není, dneska jsem se o tom bavila s Mudr. a vypadá to, že to prcek dělá nohou 😀 Taky jsem si všimla, že to mám hlavně v noci, když přehazuju pupek ze strany na stranu 😉
Jinak po dnešní prohlídce u Mudr. žádný náznak blížícího porodu, čípek polotuhý, CS 5 a říkal něco o jednom prstu..takže to vidím až na bůhvíkdy...zatím urychlovat nic nebudu,když se mu tam líbí, tak ať si to užívá 😀 začnu až po termínu porodu...

pilotka2
12. bře 2009

peto dík, trochu si mě uklidnila, já totiž kůli tomu nemůžu nosit ani podprdu, dám si ji jenom když jdu ven a to mi hrozně vadí 😒

lionesska
12. bře 2009

Ahoj holky (hlavně Rioko 😵

To pálení pod pravým žebrem mám taky a hlavně v noci, je to fakt nepříjemný :(

Kromě toho mě pálí žáha, strašně bolí stydká kost, nemůžu se otáčet na posteli, blbě spím a tuhnou mi klouby na ruce, po probuzení jsem jak chromá. Toliko moje pocity ve 38tt 😀

Ale mám CS4 a otevřená na prst, tak snad to už nebude trvat moc dlouho....

rioko
12. bře 2009

lionessko ahoj, ráda tě vidím, s holkama na IVF jsme na Tebe vzpomínaly 🙂 Kropinka má dvojčátka, kluka a holčičku.
jinak problémy mám stejné jako ty a jinak po dnešní poradně CS 8, ptevřená pořád na 1 prst ale nemám pocit že bych měla rodit. Už bych to chtěla mít za sebou

veruska007
12. bře 2009

Tak ja uz jsem 39 tt, ale zavrena, cipek temer cely, takze asi nic ☹. Jo, a boli me vsechno, hlavne sebemensi zmena polohy a kazdy krok. A uz me pekne stve, jak mne nikdo nepusti sednout v mhd 🙄 .

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru