Poloha KP. Budu rodit přirozeně nebo císařem?

slegr71
23. říj 2013

Ahojky. Dneska jsem byla ve 38tt. na kontrole v porodnici a malá se otočila z polohy příčné na polohu KP. Jsem druhorodička a doktor říkal, že váhový odhad je dobrý, že prý to porodím. Trochu se bojím, ale zase méně než císaře. Tak nevím ani mi ho nenabídl. Kdyý jsem se ho zeptala jestli se může otočit ještě hlavou dolů, tak říkal, že klidně může. Už jsem se smířala s císařem, když byla příčně a teď tohle. Zase je jinak. Trochu se bojím,aby se nezasekla hlavou. Ale u porodu syna jsem si taky užila,když se zasekl hned hlavičkou a nechtěl ven.

kessa
23. říj 2013

@slegr71 Pokud je dobrý váhový odhad a naní to žádnej macek, není další komplikace (indikace k císaři), tak já bych byla pro vaginální porod. Třeba já sem se nekomplikovaně narodila KP a kamarádka před rokem rodila holčičku KP a porod trval 2,5 hodiny (prvorodička)- primář na vizitě nevěřil vlastním očím, že to byla taková rychlovka..

petaov
23. říj 2013

Těžko radit, nakonec se stejně budeš muset rozhodnout sama za sebe, jestli se na přirozený porod cítíš. Už jsi druhorodička a navíc čekáš holčičku, je to jen na Tobě. Pokud Ti ani doktor císaře nenabídl, asi i on věří, že bys to zvládla. Když tak se poraď ještě s jiným. Já jsem měla taky polohu KP, ale kluka (to je problematičtější) a byla jsem prvorodička, takže jsem se hned rozhodla pro císaře. Na porod KP jsem se prostě necítíla a těch rizik (pro kluka) tam bylo víc než u porodu císařem.

dadushe
23. říj 2013

Je to dilema😖 Za sebe bych volila císaře...bála bych se komplikací, protože jsem si u prvního porodu vytáhla černého petra, takže vím, že stát se může cokoli. Je to druhé dítko, kdybys ještě chtěla být těhotná potřetí, nebyl by s tím problém. Je to fakt těžký se rozhodnout 😒 Poslední slovo tam máš vždycky ty, na lékařích si nikdy už potom nic nevezmeš. 😖

ludva
23. říj 2013

@kessa Taktéž jsem porodila KP holčičku za 2,5 hodiny 🙂 Byl to můj nejrychlejší porod. Prvorodička, 3700 g 🙂 Pan doktor se LEHCE sekl ve váhovém odhadu o 500 g... Terka se zasekla hlavou, jsem pěkně rošmikaná, Terka byla křísená, dneska má 9 dioptrií. Upřímně, nevím jak bych se rozhodla dneska....

@slegr71 Kde budeš rodit?

pisisvori
24. říj 2013

mě řekl dr. , že to, že se neotočí má většinou nějaký důvod ....a také to tak bylo. Když malou při sekci vyndavali taksi povídali, že to jde nějak ztuh, at dávají pozor a měla pupečník omotaný 3x kolem krčku. Kdybych rodila přirozeně tak by to asi moc dobře nedopadlo. Čeští lékaři moc často císaře nedoporučují zbytečně, takže když doporučují , tak asi ví proč. Já bych zdraví seebe ani dítěte neohrožovala.

petrajurinova
24. říj 2013

@petaov proč by měl být porod kluka problematičtější než porod holčičky? To je nějaký stupidní výmysl čínských nebo arabských rádobyodborníků?

@slegr71 já osobně po vlastních zkušenostech (dítě KP, porod SC - bez jakýchkoliv problémů během porodu i po něm a dítě hlavičkou, přirozený porod - se spoustou komplikací během porodu i roky po něm) bych určitě zvolila císaře, ale je to jenom můj subjektivní a silně zaujatý pohled na věc.

janii
24. říj 2013

Já jsem se narodila KP - otočila jsem se den před termínem. Máti si se mnou užila, nějak jsem se šprajcla, nemohli mě dostat ven, zlomili mi klíční kost, díky tomu nenarovnám levou ruku, mám ji o 3 cm kratší než pravou a ve finále máti tehdy řekli, že kdybych byla kluk tak bych nepřežila, že jsou holky větší bojovnice... Tohle ale bylo v roce 86, jak medicína pokročila v tomto směru těžko říct. Já mám za sebou normální porod i císař a ted mě čeká druhý CS. Zas taková tragédie za mě CS není...

apfele
24. říj 2013

@slegr71 Měla jsem syna taky KP a jako prvorodičce doporučili porod CS, takže jsem poslechla lékaře, nicméně i když jsi druhorodička, tak porod KP přirozeně je obecně komplikovanější a riskantnější. To se dočteš všude v odborných článcích. Já osobně i když vím co porod císařem obnáší a vím, že to není lehká operace , tak bych volila císaře, už z toho důvodu, že je to bezpečnější pro miminko.

petaov
24. říj 2013

@petrajurinova při spontánním porodu KP je u kluků riziko poranění genitálií. Není to žádný výmysl!!!

slegr71
autor
24. říj 2013

@ludva Budu rodit na Bulovce. Chodím k doktorovi u kterého jsem i pracovala, tak mu celkem věřím, ale je fakt, že ta zaseknutá hlavička mě taky děsí. Ale starší syn byl hlavičkou a stejnak se zasekl. Takže velkej nástřih, porodní asistentka mi skákala na břiše až mi naštípla žebro a ještě jsem měla celý červený oči, jak mi popraskali žilky v očích.

pisisvori
24. říj 2013

@apfele pro mě byl císař úplně v pohodě, žádné problémy během ani po, žádná bolest břicha(samozřejmě jsme jizvu malinko cítila , ale nic hrozného, asi jako když se řízneš do prstu, taky to pak bolí v tom místě)....fungovala jsem normálně hned v porodnici (5 dní) a pak doma....jen jsem byla trochu blédá asi ze ztráty krve (nevím o co větší je při císaři než při normálním porodu) nic víc. Nejhorší ze všeho za mě byla bolest při nalití prsou 2-3 den poporodu, měla jsme pak i několikrát zimnici, když jsme si na prsa sáhla. Císaře jsem měla plánovaného a ve spinální anestezii a rodila bych tak klidně každý rok🙂. Nevím, jestli jsem měla štěstí, ale moc nechápu to hrozné stěžování jak je to při císaři hrozné (a i v diskuzích tady převažují podle mne "dobré" zkušenosti). Takže proč císařem strašit....je tady od toho, aby se použil, když je potřeba..... já bych určitě dala přednost tomuhle před nebezpečím komplikací pro miminko i maminku.

dedulka
24. říj 2013

já rodila syna KP - byla jsem prvorodička - primář mi před porodem řekl, že je tam dobře "natočený", tak že to přirozeně půjde - věřila jsem mu - na císaře jsem nechtěla. Porod probíhal, řekla bych, bez problémů - od prasknutí vody se syn za cca 5 hodin narodil - je sice pravda, že se mu při porodu natrhnul nějaký sval na krku, udělala se mu tam pak do 14 dnů boule a musela jsem s ním chodit na rehabilitace, aby ten krk rozhýbal, ale jinak se to obešlo bez problémů....já myslím, že záleží, jak rozhodne doktor - oni snad ví, co dělají 😉

slegr71
autor
24. říj 2013

No já taky dám dost na svýho doktora, takže uvidím. Ještě to s ním proberu. Uvidíme v jaké poloze bude příští čtvrtek. Dneska mi přijde, že už je zase jinak než včera na UTZ. Je fakt, že dneska celý den přemýšlím o tom, že bych šla radši do císaře, že já to vydržím, ale aby se něco stalo malé a já si to pak vyčítala, jen kvůli tomu, že chci přirozený porod. To ne. No uvidíme.

betelgeuzz
24. říj 2013

@slegr71 doporučuju dát na svůj cit. Někdo je víc zastáncem přirozených porodů, někdo rovnou císařem. Já rodila první dceru KP, komplikace byly, ale vím, že to bylo moje rozhodnutí. Ono i při císaři se můžou vyskytnout komplikace, třeba zrovna ten natržený sval na krku se stává i pří císařech, a kdyby se to stalo, tak bych si vyčítala, že jsem se dala přesvědčit doktory.

prinzesz
24. říj 2013

ja som taky narodena prirodzene a otocena som bola KP, mamka ma rodila 16 hodin, avsak samotny porod bol vraj rychly ale bola hodne natrhnuta a aj roztrihnuta... vraj vsak mensie bolesti ako pri segre ktora bola otocena spravne!
mam syna, tiez bol KP /zacinam verit ze je to dedicne 🙂/ siel cisarom, hoci som velmi chcela rodit prirodzene velmi, ale maly mal uz cez 3500g a ja som sa fakt bala! vsetci lekari hovorili o CS! dnes som rada, ze to tak bolo.. porod CS bol uplne v pohode, rodila som u Apolinare a teda, citila som sa ako VIP pacientka.. chovali sa ku mne tak pekne! uz poobede som v pohode sedela, trosku to bolelo ale dalo sa to vydrzat.. nemala som ziadne pnutie nic... chodila som pekne vyrovnana.. pre mna bolo najhrosie kojenie, resp. to ako sa mi na 3 den naliali prsa.. taku bolest som nezazila nikdy! ja som myslela ze sa zblaznim.. islo mi to az do zapalu, mala som ich na dotyk horuce nemohla som sa ich dotknut takze nejaka masaz mi nehrozila.. otravovala som sestricky nech to urobia oni ze ja sa z tej bolesti asi pozvracam! mam vysoky prah bolesti ale toto ma sokovalo! necakala som nic takto priserne...
daj na svoj 6 zmysel, drzim ti palce aby vsetko dobre dopadlo!

petaov
24. říj 2013

@slegr71 ten nástřih je u KP vždycky. Zkus si zjistit ještě další informace od doktora, jestli má miminko šanci se otočit, nebo tomu něco brání. Malý měl omotaný pupečník kolem krku (u dětí, které jdou napřed hlavičkou, to nevadí), takže by ani přirozeně porodit nešel, jak by ho tahali za nohy, tak by ho škrtili, takže by to nakonec asi stejně skončilo císařem. Mi tehdy moje gynekoložka doporučila hned císaře, ale jedna doktorka přímo v nemocnici byla pro spontánní porod, tak jsem si pak ještě vyžádala konzultaci jiného lékaře (fakt jsem se na přirozený necítila) a ten ani neváhal. Měla jsem krásný porod (ve spinální anestezii) 🙂

apfele
25. říj 2013

@pisisvori já nechci nikoho strašit císařským řezem! Nejdřív si pořádně přečti můj příspěvek a pak reaguj, psala jsem, že i když vím, že císař není lehká operace , tak v případě KP bych spíše šla do císaře. Já měla císaře taky v pohodě , ale je to stále operace, tak nechápu proč se nechat kuchat jak píšeš ty každý rok 😒

vercaflorinda
23. lis 2013

Holky co to je KP Komp. takhle mi to napsali v nemocnici, když jsem byla na monitor. Děkuji za odpovědi 🙂

slegr71
autor
23. lis 2013

@vercaflorinda KP je konec pánevní.Takže je miminko hlavou nahoru a má zadeček v porodních cestách.

vercaflorinda
24. lis 2013

@slegr71 A myslíte, že když jsem ve 39 týdnu tak, že se ještě otočí? Nebo budu muset jít císařským řezem? 😒

slegr71
autor
25. lis 2013

Tak mě doktor řekl, že se klidně může otočit až při prvních kontrakcích, ale nechtěl to riskovat a tak jsme naplánovali císaře.Ale je divný, že v porodnici nic o císaři neříkali,ani o tom že je miminko v jiné poloze než má být. Se ještě určitě na další kontrole zeptej.

jennyska
17. bře 2014

Ahoj @vercaflorinda@petaov @prinzesz @janii @petrajurinova @ludva @dadushe @kessa a ostatní maminky 🙂

do naší Wiki knihovničky Modrého koníka, kterou si tady všechny společně tvoříme, byl vložen nový článek na téma Polohy miminka v bříšku https://www.modrykonik.cz/poloha-plodu/ .

Pokud si najdete chviličku a napíšete nám všem své zkušenosti s Polohami miminka v bříška, pomůžete další spoustě těhulek, které například nemají miminko otočeno ještě hlavičkou dolů a zde na koníku hledají Vaše rady, tipy a zkušenosti, které určitě ocení!
Své příběhy můžete psát přímo pod článek do okénka " Moje zkušenosti s ...".

Mockrát Vám děkuji, že pomáháte a přeji fajn den!
Jennyska

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

apacheee
AMBASADORKA
27. srp 2014

https://www.modrykonik.cz/blog/apacheee/article/jak-se-eliasek-narodil-prirozeny-porod-w3llmo/

Rodila jsem KP přirozeně (prvorodička), pokud budete mít někdo nějaký dotaz, ozvěte se, ráda předám svoji zkušenost dál🙂

prcek21
27. srp 2014

Ahoj taky jsem měla prcka KP... Termín jsem měla mít 30.8. A císař proběhl 21.8. A už jsme doma 🙂)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru