Poloha PPHL II. Máte zkušenost?

maryjane91
20. dub 2022

Ahojte, máte někoho zkušenosti s touhle polohou, 38tt. Kde jste cítili pohyby a jak probíhal porod? 🙂

nita1984
21. dub 2022

Byl tak první syn. Je to pravé zadní postavení. Porod obvykle trvá delší dobu, miminko musí déle rotovat, aby se dostalo do správné polohy pro průchod porodními cestami.

sirinfirst
21. dub 2022

Měla jsem PPHL2 celkem dlouho a najednou na poslední poradně dva dny před porodem byla v jedničce. Takže se vaše mimčo může ještě taky otočit 😉

daasqua
21. dub 2022

Dcera takhle byla celou dobu. Porod jsem měla lehčí a rychlejší, než jsem kdy doufala 😀 Od půlnoci kontrakce, bolely hodně záda dole, porod v 9 hodin ráno. Druhá doba porodní možná tak 10 minut maximálně, na jedno velké zatlačení byla venku celá, vystřelila jak raketa 😀 Úplně bez problémů, nevím, kdy jak dorotovala správně (možná až před finálem) nebo co tam vůbec dělala 😀

vendes
21. dub 2022

Všechny tři děti takto, kromě prvního, který byl po 17 hodinách ukončen akutní sekcí (ne kvůli poloze), byly další porody rychlé- druhý 6 a třetí 3,5 hodiny.
Miminku umí pomoci dula/PA rebozem nebo spining babies, ale nemám s tím přímou zkušenost.

eicul16
21. dub 2022

@maryjane91 druhou dceru jsem takhle měla, ale nemám s čím srovnávat, první jsem měla vyvolávaně, druhá šla sama 9 dnů po termínu, ale prave z tohoto postavení se malá úplně dobře nedorotovala a měla naštípnutou klíční kost, ale to se stává i normálně 🙂 jinak porod celou dobu bez komplikací

eicul16
21. dub 2022

A kontrakce začaly večer před tím nepravidelně, ve 2 ráno už pravidelně a 9:45 se narodila, bolest mi teda přišla horší, ale u první jsem měla utlumovaci injekci, proto nemám s čím soudit, ale v podstatě venku by byla na jedno zatlačení, kdyby mi PA neříkala, ať netlačím tak rychle - viděla, že malá právě není dorotovaná.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru