Poloha šikmá/KP ve 35tt. Otočí se ještě?

slegr71
1. říj 2013

Dnes jsem byla na kontrole 35tt. a máme polohu šikmou/KP. Máme ještě šanci,že se otočí? Doktor říkal,že to nemám řešit, že se uvidí. Možnost tam ještě je, i když čím blíže jsem k porodu tím je šance na otočení menší. Ale prej se může otočit až těsně před porodem.

crawler
1. říj 2013

@slegr71 může se otočit klidně až díky kontrakcím vedoucím k porodu 😉 nebyla bys jediná, kdy miminko čekalo a otočilo se fakt až ve finiši 😉 držím pěsti 😉

mysimama
1. říj 2013

Jo jo, neboj, ještě není pozdě.
Mi se holčička otočila v 37 týdnu.
(pravda, možná tomu pomohl šok, protože manžel měl ten den bouračku s autem 🙂 ).
Ale taky mě uklidňovali, že do porodu to může stihnout kdykoliv.
M.

lorreine
1. říj 2013

Mne sa tiez Dianka otocil nejak na konci 36 tt, takze v pohode. Ako hovoril doktor, proste to neries a ono sa uvidi. Nejak extremne to ovplyvnit nemozes, takze Ti neostava nic ine, len cakat 🙂.

blondynka400
1. říj 2013

@slegr71 otočit se může vždycky... Ale je pravda, že po 32tt se šance dost snižují a po 36tt už těch případů otočení je fakt málo, protože mimi už má málo místa... Něco jiného je, když je hodně plodové vody, to se pak miminka točí běžně.
Poloha KP má většinou svůj důvod...
Mně se ta starší neotočila, taky jsem pořád doufala, zkoušela cviky (ty nenásilné), baterku, zvoneček a nic (být tebou bych to ale zkusila, za to nic nedáš).
Ale i KP se dá přirozeně porodit,není to nic tragického, jak z toho většina doktorů dělá, jen najít toho, kdo to umí 😉

janapavlik
1. říj 2013

Teďka mám taky mimčo KP, předtím bylo v příčné poloze a většinou, když je v příčné, tak se pak natočí prdelkou. Já si zase říkám, že určitě pro to má svůj důvod, třeba krátkou šňůru, proto se nemůže natočit hlavičkou. Sice ty pohyby jsou dost intenzivní, hlavně do močáku. Já nijak necvičím, nebudu ho přemlouvat, ať se otočí správně. Stejně mě asi nemine císař, protože jsem poprvé rodila taky císařem (akutně). Neřeším to, jakou cestou přijde mimi na svět, hlavně, aby bylo zdravé a zbytečně se neriskovalo. Mám blbou zkušenost z prvního porodu, kdy mě i malou zachránili za minutu dvanáct, to pak člověk úplně jinak bere, hlavně ať je mrně v pořádku. Císař není žádná pohroma, z čeho bych se měla kácet.

betysek
1. říj 2013

Určitě ještě je možné, že se otočí. Dcera byla dlouho v příčné poloze a týden před termínem porodu KP. 4 dny před termínem už byla hlavičkou, při porodu taky. Doktor říkal,že je to tím, že měla hodně plodové vody na točení...Od 32 týdne polohy střídala,jednou KP, jindy hlavičkou....

blondynka400
1. říj 2013

@betysek od 32tt polohy střídají? 😕 To jsi vzala kde 😀 Nemělo tam být spíš do? Od 32 tt naopak bývá poloha ustálená.

pisisvori
1. říj 2013

@slegr71 přesně tak jak ti to řekl. Šance tam je i když každým dnem menší a nikdo to neví a nikdo ti to neřekne, proto ještě před císařem dělají UTZ, aby se přesvědčili, jestli se náhodou samo neotočilo.

Mě se dcera neotočila a bylo to tak jak dr. říkal, že k tomu prostě má nějaký důvod, protože měla půpečník omotaný 3x kolem krčku a prostě jí asi to nešlo🙂, takže jsem byla vděčná za císaře.

betysek
1. říj 2013

@blondynka400 Z vlastní zkušenosti.🙂 Dr. mi dělal utz v každé poradně, každou kontrolu byla jinak - jednou hlavičkou, jednou KP. Sice vím, že to není běžné, ale já jsem to tak při druhém těhu měla. Dr. nad tím taky kroutil hlavou.Jen jsem chtěla říct, že nic není nemožné....A ne všechny mimča se chovají ukázkově podle statistik....🙂 A jak jsem psala, mělajsem hodně plodové vody a ohromné břicho na to, že dcera měla při porodu je 3,5kg...S první dcerou, která měla 3,9kg, jsem měla břicho daleko menší....

betysek
1. říj 2013

@blondynka400 Bylo to napínavé až do konce.2 týdny před termínem měla dcera váhový odhad 4 kg, na radu doktora jsem byla připravena na císař, KP jsem nechtěla rodit, vzhledem k tomu, že první dcera byla větší a byl to celkem komplikovaný porod, ukončený VEXem (první porod). Ale nakonec se otočila 4 dny před termínem hlavičkou a už tak zůstala...nebo těžko říct, jestli zůstala, lae při porodu už tak byla....🙂

majatob
1. říj 2013

neboj, klidně se ještě otočit může 🙂 mě se první syn definitivně otočil ve 38.tt, prostřední cácorka těsně před porodem ve 40.tt když mi praskla voda 🙂

blondynka400
1. říj 2013

@betysek já si to blbě přečetla, omlouvám se. Přečetla jsem si ,že polohy střídají místo střídala. Jestliže jsi měla plodovky hodně, je to běžné že se točí, jinak je to fakt spíš vyjímka. Jako nikdy není nic ztraceno, taky znám případy, kdy se mimi otočí těsně před porodem nebo po 36tt, ale jsou to opravdu vyjímky. Ale naděje umírá poslední,jako u všeho 🙂

slegr71
autor
7. říj 2013

Zítra jsem 36tt. a ta naše cácorka se pořád neotočila.Zítra jdu naposledy k doktorovi a pak už do porodnice. Doufám,že to ještě stihne.

slegr71
autor
8. říj 2013

Tak dneska u doktora byla příčně. Prý se mám smířit s tím, že nebudu do poslední chvíle vědět jak porodím.

blondynka400
10. říj 2013

@slegr71 tak příčná poloha se rodí blbě, ale KO jde bez problémů přirozeně. Proč tedy nevědět, jak porodíš? 😕 Držím palec, aby si to rozmyslelo "správným" směrem

monika1415
10. říj 2013

mě se miminko otočilo ve 29 týdnu

jennyska
17. bře 2014

Ahoj @crawler @monika1415 @blondynka400 @betysek @janapavlik @lorreine @mysimama a ostatní maminky 🙂

do naší Wiki knihovničky Modrého koníka, kterou si tady všechny společně tvoříme, byl vložen nový článek na téma Polohy miminka v bříšku https://www.modrykonik.cz/poloha-plodu/ .

Pokud si najdete chviličku a napíšete nám všem své zkušenosti s Polohami miminka v bříška, pomůžete další spoustě těhulek, které například nemají miminko otočeno ještě hlavičkou dolů a zde na koníku hledají Vaše rady, tipy a zkušenosti, které určitě ocení!
Své příběhy můžete psát přímo pod článek do okénka " Moje zkušenosti s ...".

Mockrát Vám děkuji, že pomáháte a přeji fajn den!
Jennyska

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru