Porod koncem pánevním či plánovaný císař?

jenssy
3. led 2019

Ahoj holky,
chtěla bych poprosit o radu či jakoukoliv zkušenost. Jsem dnes 33+0 tt a malej je pořád v poloze koncem pánevním. Nevím, zda je možné, že se ještě přetočí, ale začínám počítat s variantou, že ne. Máte někdo zkušenost s přetočením po 33.tt? A pokud by se nepřetočil, tak vlastně nevím, jestli zkusit porod koncem pánevním nebo jít na plánovanou sekci. Nutno dodat, že jsem prvorodička. Máte někdo zkušenost s porodem koncem pánevním? Nebo do čeho byste šly raději vy a proč? Předem moc děkuji za všechny názory a rady!

leymea
4. led 2019

@blondynka400 presne to jsem si rikala, ze pokud je v poloze KP tak k tomu ma nejaky duvod.

zrzeckas
4. led 2019

Ja cetla, ze se da dite pretocit, jak to rict, manualne, ze je to teda neprijemne i bolestive myslim psali, ale lze to.... Myslim i tu na koniku o tom psali....

blondynka400
4. led 2019

@jancabr já taky uspěla asi až v páté porodnici. Buď na mne koukali jako na blázna o co mi jde, pak jsem se též dozvěděla, že jsem totálně nezodpovědná rodička, co chce zabít sebe a své dítě a nebo mne nepřesvědčil doktor, že o tom dostatečně ví a má dost reálných porodů KP za sebou...

@pribylovapetra tak to jste měla štěstí, buďte 🙂 Většina porodů i když se obrat " povede" nekončívá nejlépé. Zbytek nemá smysl tady rozebírat, co se v tu chvíli děje s plodem...

blondys24
4. led 2019

U me dcerka taky sedela a nepretocila se,a protoze jsem mela malo plodovky,tak ani neslo udelat nejaky ty specialni hmaty.tady u nas porod kp nedoporucuji,ja mela naplanovany cisar tyden pred terminem a nakonec mi rupla voda sama 10 dni pred terminem. Pred tim jsem byla trochu zklamana,ze me pripravili o klasicky porod,ale pak jsem byla nakonec za cisare rada-za 15min bylo hotovo😊jinak byl to druhy porod,prvni jsem mela spontalni

adinka19
4. led 2019

@jenssy Ahoj, mala se pretocila v 36tydnu 🙂.

jitule1984
30. led 2019

Ahojky. Jsem prvorodicka ve 38 tt a detatko zrejme taky neni jeste pretocene. Pred tydnem nebylo a na dnesni kontrole to bude podle me stejne. Četla jsem dost informaci ohledně porodu nebo cisare abych mela moznost se predem rozhodnout. U vseho je pro i proti. Nejdriv jsem se rozhodla pro cisare ale na lokalni umrtveni bych nemela zaludek. U celkoveho bych to prospala cele a ac krev opravdu nemusim rada bych zazila okamzite polozeni mrnete ke me.
Takze asi porod KP. Ale ve finale uvidim jak to bude probihat a jak se domluvim v nemocnici.
Kdo vi treba se nakonec necha premluvit a otoci se 😆
Kazdopadne otoceni pomoci sester a doktoru se mi vubec podstupovat nechce. Ackoliv to stale omila moje tchyne ze je to dobre a ze se to dela. Uvnitr citim ze bud je to jen tvrdohlavec po tatkovi a ze me jen zlobi a je tak proto aby me mohl lepe kopat do mocaku 😄 nebo tam jsou komplikace kvuli kratke pupecni snure nebo deformaci delohy (jak jsem na webu cetla).
Pokud ti mohu radit, zkus si s tim nedelat hlavu.
Nejaka pani psala ze se ditko otocilo jen chvilinku pred uspanim na cisare a po 2 dnech se v poradku narodilo.
Drzim palecky aby vse probehlo v poradku.

clementina
30. led 2019

1. dítě KP od začátku do konce - sekce (dobrovolně a není to hrůza, jak se všude straší, po 36 hod od sekce jsem byla bez analgetik a dítě měla u sebe),
2. dítě se mi otáčelo každý den několikrát denně až do 40. týdne (to byl větší masakr než celý císař dohromady), takže šance na otočení vždycky je😝

jitule1984
4. únor 2019

Tak nakonec jdu na cisare 😳 Ditko se ne a ne otocit. Misto 13. bude na svete uz 7. Doktorka co me vysetrovala mi doporucila spis cisare nez porod KP. Tak jsem dala na ni. Akorat mi to stale vrta hlavou a bojim se co jak bude. Uplne uz vidim jak se budu na sale klepat jak drahy ratlik. Stejne jako kdyz jsem sla na vycisteni delohy pri předchozím tehotenstvi.
Na druhou stranu se uz moc tesim az uvidim toho lumpa, ktery me posledni dobou zlobi a kope 😆

jenssy
autor
4. únor 2019

@jitule1984 ahoj, dekuju za prispevek. Ja jsem taky 38.tt a mam nakonec planovanou sekci na 14.2., take tyden predem 😉 drzim palecky!

jitule1984
8. únor 2019

@jenssy Ahojky. Tak jsem se vcera dostavila do porodnice na prijem. Sestra me pripojila na monitor a vyzpovidala. Po pul hodince prisel pan doktor, ze me prohlidne jestli mam dost mista na odtok plodove vody (nebo co - byla jsem trosku vyjukana tak jsem moc nechapala). Prohmatal mi bricho a neco se mu nezdalo, tak mi udelal ultrazvul..... A ejhle.... mrnous byl (nebo spis je) hlavickou dolu 😁. Takze jsem se oblekla a trajdala zpet domu i s taskama.
Presne netusim kdy se otocil ale v pondeli kdyz jsem s manzelem byla u obvodni sebou mlel jak o zivot. Tak asi tehdy.
Takze se nevzdavej, treba jen taky ceka na posledni chvili 😉 😈.
Drzim palecky a at to dopadne jakkoliv abyste oba byli v poradku a zdravi.

kittyy17
8. únor 2019

@jenssy jednoznačně bych šla na císaře. Zdraví dítěte i moje je mi přednější než pocity z porodu. Mám za sebou dvě sekce

ardonelka
19. črc 2022

@evka_jurca Můžu se zeptat v jaké fázi porodu došlo k sekci a proč? Mám malého KP, porod se blíží a já bych ráda zkusila rodit vaginálně. Děkuji 🙂

evka_jurca
19. črc 2022

@ardonelka dojela jsem do porodnice s prasklou vodou, pan primář zavelel na sál. Druhé mimi jsem pak rodila přirozeně.

ardonelka
30. črc 2022

@evka_jurca Děkuji za odpověď a gratuluji k dalšímu přírůstku! 🙂 A druhé bylo také KP nebo hlavičkou?

bertik20
30. črc 2022

Porod KP bych už nikdy podstoupit nechtěla, to ať mě radši rozřežou břicho. Syn má z porodu následky☹️

luciebol
30. črc 2022

@jenssy pokud bude mít miminko rozumný váhový odhad, udělej to pro něj i pro sebe a zkus ho porodit vaginálně. Podle mě je pro psychiku velmi důležité to alespoň zkusit, pokud to nepůjde, sekcí se to ukončí. Ale upřímně bych ti z vlastní zkušenosti doporučila na porod se aktivně připravovat a hlavně - najít si porodní asistentku a porodnici, kde přirozený porod KP podporují.

luciebol
30. črc 2022

@kittyy17 ale poloha KP je jen jednou z FYZIOLOGICKÝCH poloh miminka v děloze. Pokud se na to žena vyloženě necítí, tak to chápu. Ale co se mi nelíbí je tohle strašení a odrazování další maminky. Vy máte zkušenost s miminkem KP? Pokud ne, tak jak můžete paní radit?

petramana
30. črc 2022

ja teda porodila obe deti cisarem a zadne trauma z toho nemam, ani moje deti, obe jsou zdrave 🍀

evka_jurca
31. črc 2022

@ardonelka druhé bylo ukázkově celou dobu hlavou dolů.

jola777
1. srp 2022

Syn byl KP. Rodila jsem sekcí. V porodnici v poradně mě nechali ať si rozhodnu sama jak chci rodit, jen mi řekli jaká má rizika vaginální porod při poloze KP a jaká má rizika sekce. Jen jeden doktor mě strašil jak je sekce závažná operace atd. Ale druhý doktor mi zase řekl že kdyby jeho žena měla rodit KP tak by chtěl aby šla na sekci. A jsem ráda že jsem se tak rozhodla. Oproti prvnímu přirozenému porodu byla tohle procházka růžovou zahradou. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru