Porodní gel. Vyplatí se mi jeho koupě?

llisakova007
4. bře 2011

Ahoj holky, za dva měsíce mě čeká první porod, mám z toho vítr, jako asi každá. Měla jste některá z vás u porodu porodní gel? Je to k něčemu dobré, nebo jen vyhodím jeho koupí 2500? Prosím o radu, nejlépe maminu co má srovnání, třeba dva porody či více 😎 😨 Děkujííííí Ola.

kopretinka26
4. bře 2011

Ahoj, abych pravdu řekla tak ani u jednoho porodu jsem žádný gal neměla. Ale každý porod byl jiný. Tedka tě nechci strašit, ale první porod u mě trval 20h. a druhý byl šupem za 2h. Hodně mi pomáhala teplá sprcha a myslím si že ty penízky bys mohla investovat do něčeho potřebnějšího 🙂 Dá se to vydržet 🙂 Tak přeji hodně štěstí

suik
5. bře 2011

Já také s gelem nemám zkušenosti, ale osobně bych do něj nešla, jednak je to velká investice a zdárný porod ovlivňuje mnoho faktorů, něco můžeš ovlivnit ty sama, něco vůbec. Určitě se ale vyplatí se na porod připravit, jak psychicky, tak i prakticky....tady na koníkovi najdeš spoustu tipů, jak na to (pití mliníku, lněné semínko, msáž hráze). Já za sebe, pokud chceš do něčeho investovat, bych doporučila EPI-NO, mě velmi pomohlo, porodila jsem bez nástřihu a bez poranění. To ovlivnit jde a i to přispívá k dobré pohodě po porodu. Cvičení s EPI-NEM je dobré i jako psychická příprava, mě to dodalo sebevědomí.
Dobře účinkují např. i homeopatika, je jich celá řada, ale je lepší je používat s konzulací, teplá vody - vana nebo sprcha, masáž. Hlavně je důležité být při porodu v pohodě, nemám zkušenost s českou porodnicí, ale co jsem slyšela od kamarádek tak někdy přístup č. zdravotníků k pohodě moc nepřidá. Já měla zkušenost opačnou a bylo to super!

hodně štěstí!

andara
5. bře 2011

Ahoj. Tak mně tyhle všechny "vymoženosti" přijdou zbytečné. porodíš jako všechny ženský před tebou ať s pomocí, nebo bez.Já pila třeba maliník a jedla lněné semínko, má to usnadnit porod a nakonec to trvalo 21h, neotvírala jsem se.
Jak píše Suik, ovlivňuje to řada faktorů, moje mamka mě i bráchu porodila po vyvolávačkách, protože se taky špatně otvírala, takže u mně to může být i genetické. Nevím, ale představa, že si koupím i třeba Epi-no za nějakej tisíc a nakonec porodím stejně císařem, jak se už hodněkrát stalo. Nakonec někdo vymyslí něco, co za ženy bude rodit 😀 (viz film Ostrov).
Takže za mně NE, radši investuj do něčeho pro miminko, bolest prostě k porodu patří🙂 To zvládneš!

melis7
5. bře 2011

lisakova007,někde tady už diskuze o tomhle gelu je.Zkus ji najít.Podle mně je to dost drahé.Mel

ivda
5. bře 2011

Ahoj. Já mám za sebou 2 porody. První bez gelu, druhý s ním. První byl vyvolávaný, neotvírala jsem se. Malý šel napřed ručičkou, měl 3790g a byl nutný nástřih. Šitá jsem byla dost. Druhý porod byl přesně na termín, také jsem se dlouho neotvírala. Před cestou do porodky jsem měla asi 5 hod.kontra po 7min. a žádný efekt. Malý měl 4590g a jediné, co mi porod usnadnilo, byl gel. Kdyby syn neměl dystokii ramínek, nebyl by nástřih díky gelu nutný a porod by trval mnohem dýl. Takhle jsem sice byla trhnutá a taky šitá, ale na to, jak byl syn velký nijak moc. Takže já byla za gel vděčná a příště do něj jdu zas. 😉

lotyna
5. bře 2011

Absolutní souhlas se suik. S gelem jsem rodila v září (měli ho v porodnici na vyzkoušení), první porod, srovnání nemám. Dle mého subjektivního pocitu - zcela zbytečná věc. Mimčo 47 cm, lehce nad 3 kg, ale že by to šlo jako po másle teda opravdu nemohu říct. Otázka, která zde vyvstává - bylo by to bez gelu horší? Nevím, nejsem si jistá, ale myslím, že ne.

kinsi
5. bře 2011

Ahoj, neviem presne o akom géle píšeš, ale predpokladám, že je to gél, čo sa zvon aplikuje a má obsahovať anestetikum? Ak áno, tak potom sú to skutočne takmer vyhodené peniaze.Prienik anestetika cez kožu i sliznicu je minimálny, umrtvuje ale len povrchovo a bolesť čo máš pri porode nie je sposobená bolesťou kože, či slizníc....Kúpou pomožeš akurát výrobcovi k vyšším ziskom.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru