Poslední (a nejnáročnější) měsíc těhotenství

matyvaja
20. říj 2015

Byl někdo již na začátku devátého měsíce takový vorvaň nehybný? Já mám pocit,že už nic nezvládám. A i když máám chuť něco dělat, nebo se mi zdá, že mám spoustu energie,vyvede mě z míry opět nějaká bolest...Z prvního těhotenství to tedy neznám,trošku mi to dává zabrat a říkám si,že snad bude jednodušší pohoupat kočárek a nakrmit dítě. Hlavně že budu mít konečně trochu lepší kondici (snad) 🙂

aklin
20. říj 2015

poslední měsíc je opravdu nejhorší. Problémy s pohybem, bolesti v pánvi, celkově takový pocit těžkosti, podrážděnost, porucha spánku. Nerada na to vzpomínám

karlajasmine
20. říj 2015

Tak mě se blbě spí a občas bych řvala bolesti, jak mě bolí kyčle, ale jinak to jde..strašně moc mi pomáhá chodit na procházky.. Ale připadám si jak slonice,to jo 🙂

matyvaja
autor
20. říj 2015

Já tohle všechno sice vím a znám to i z prvního těhotenství,ale při tom jsem právě mohla o dost víc,než teď. Najednou opravdu platí heslo: Hlava by chtěla, ale tělo nechce. Zvednu se třeba s elánem z postele a prohlásím: Jde se ven! A chci tam strávit nějaký čas...ALE...Ujdu pár metrů po zahradě a například mi tak ztvrdne břicho,že se musím zastavit a počkat,až to přejde,abych se mohla vrátit a při nejmenším si na pár minut sednout :D Je to jako ze špatného filmu toto :D

jjjannie
20. říj 2015

já si nepřipadala jako slonice, já byla slonice :D :D bylo to hrozný, problém usnout, pak se vyspat vůbec, vstát ráno z postele, protože jsem bolestí skoro umírala :D porodila bych klidně dalších 10 dětí, ale těhotná už nechci být :D

hrosatko87
20. říj 2015

Já naštěstí poslední měsíc neznám, rodila jsem v 36tt 🙂 Ale už ten osmý byl zápřah. Člověk neví, jak si lehnout, aby se dobře vyspal...navíc to neustálé noční chození na wc. No nejhorší schody....vyšlapat jen do druhého patra byl horor 🙂

jaja01k
20. říj 2015

U prvního těhotenství jsem to nějak nevnímala, mohla jsem si v klidu odpočívat. Podruhé to bylo horší. Celý den jsem se starala o batole, které sotva začínalo chodit a vyžadovalo hodně pozornosti. Pamatuju si, jak jsem syna krmila, trvalo to dlouho a já se rozbrečela, protože mě šíleně bolely záda a potřebovala si lehnout. No a procházky s kočárem, to jsem většinou byla úplně vyřízená, než jsme se vůbec vypravili. Nebo naložit dítě a kočár do auta už bylo nad moje síly. Připadala jsem si úplně neschopná. Ke konci už jsem fakt čekala na porod jak na smilování. Všichni mě strašili, ať si ještě užívám, že se dvěma maličkými dětmi teprve začne to nejhorší, ale vůbec to tak nebylo, porod byl pro mě vysvobození, pak už to bylo všechno v pohodě 🙂

matyvaja
autor
21. říj 2015

@hrosatko87 přesně tak,právě že už osmý měsíc byl zahul,takže člověk už v tom devatem nemá sílu na nic

matyvaja
autor
21. říj 2015

@jjjannie já právě strašně natejkam a zadrzuji vodu,takže jsem opravdu obrovská...ze dne na den jsem slon. Holky,fakt už chci rodit 🙂

matyvaja
autor
21. říj 2015

@jaja01k tak to jsem ráda,že je to tak. Já m am kluka sice staršího,ale žijeme v lese na samotě,máme zvířata a já leccos ještě musím zastat. Plus tedy ještě neustálé uklízení po malým a manželovi,s tím mi tedy nikdo nepomůže 🙂 Takže se opravdu na porod a několikadenní odpočinek v porodnici těším 🙂

karlajasmine
21. říj 2015

Tak na mě dneska padl 39tt,neskutečná ryma,krev z nosu a najednou už toho mam taky plný zuby..

jjjannie
21. říj 2015

@matyva jo tak vodu jsem zadržovala taky :D takhle jsem měla nohu někdy na začátku června a rodila jsem v půlce července, bylo to ještě horší a hlavně strašně dlouhý, nesplaskly ani přes noc... štěstí, že jsem mohla nosit žabky, do těch jediných jsem se vešla :D ať to rychle uteče!!! 😝

hrosatko87
21. říj 2015

@jjjannie no to je síla....:( já měla nateklé nohy jen dva dny, ale oproti těm tvým byly moje ještě ok.

partyzanka91
21. říj 2015

@matyvaja: jo konec tragédie 😀. Já osobně byla děsná nemotora, věci mi padali z rukou, ohnout jsem se nemohla, takže sbírat z podřepu, když jsem rychle šla vytočila jsem špatně zatáčku a vrazila do futra 😀 no to břicho měnilo těžiště. Jo a často sem si odřela břicho o nějakou hranu, protože jsem zapomněla že tudy už se neprotáhnu 😀. A to jsem zas takový vorvaň nebyla ze 47 kilo na nějakých 62 a vše hlavně v břiše, bříško nebylo zas tak velké takže Míša (3 a půl kila) mě tlačila celá uvnitř, dole na zádech jsem měla vše otlačené jako bych spala na šutrech a někdy jsem ani nevěděla jak si lehnout. V noci mě občas nechutně pálila žáha a ani rennie tomu nepomohlo. Ale to všechno by se ještě dalo zvládnout. Nejhorší věcí pro mě byly KOTNÍKY o tři čísla větší chodidla a tak nateklé prsty na nohách že se mi mačkaly o sebe. V květnu jsem to vyřešila hooodně povolenými sandály. No a te´d ve druhém těhu jsou kotníky právě to co mě děsí, protože s nateklejma nohama se nedá pohybovat. KDyž jsem třeba 2 nebo 3 hodny seděla a nohy měla dole, nateklo to tak strašně že jsem si myslela že se ani nepostavím. Teď mě TOTO ČEKÁ V DUBNU a jistě nebude takové teplo abych si vzala sandále. Tak co koupit si větší botasky? Nebo si vzít hodně teplé ponožky a na ně ty snadále - budu vypadat jak bezdomovec 😀. Jo a k tomu kočár s neposednou dvouletou holčičkou a celodenní pobíhání za touhle neposednou holčičkou. Takže doufám že ty kotníky tentorkát snad tak nenatečou a nebo že najdu nějaký přípravek na zpasknutí. Třetí trim bude fakt hodně zajímavej

desencanto
21. říj 2015

@partyzanka91 druhé těhotenství může být úplně jiné. Já jsem podruhé těhotná a toto těhotenství se nedá vůbec srovnat.. Jiné chutě, žádné zdravotní problémy, v podstatě žádné migrény, žádné zvracení.. Přijde mi to obrat o 180 stupňů.. Třeba nebudeš mít oteklé kotníky..

ilonne
21. říj 2015

@matyvaja Tak nemotorna ani jako slonice jsem si nepripadala, ani jsem nebyla otekla - nikde. Ale spánek - to bylo strašné, já nemohla spát. Jakmile jsem ulehla, okamžitě jsem nemohla dýchat. Jako Vítek se snad místo dolů, stěhoval nahoru. S Anezkou jsem nespavostí netrpela, stalo se mi to snad 3x, ale s Vitkem to trvalo celý měsíc.

ilonne
21. říj 2015

Jinak nevím který idiot může říct, ze těhotenství je nejkrásnější období života ženy - snad jedině chlap. Klidně půjdu znovu rodit, ale pěkně prosím bez těch předchozích 9ti měsíců. Těhotenství a sestinedeli vážně nemám potřebu si zopakovat.

jjjannie
21. říj 2015

https://www.facebook.com/zuzana.holubova.50/vid...
snad to půjde vidět, dnes mě to dost rozesmálo :D

jjjannie
21. říj 2015

@ilonne viz moje video :D

jjjannie
21. říj 2015

@partyzanka91 na duben plánuju druhý porod, až to někdy nastane :D ani vedro ani zima :D já měla z 65 na 95 :D a to jsem posledních 20 kilo nabrala za 2 poslední měsíce :( 3 měsíce po porodu a mám ještě míň než před těhotenstvím naštěstí :D

matyvaja
autor
22. říj 2015

@karlajasmine rýma,kašel,krev z nosu a totální otoky,do toho divné výkyvy nálad... Jojo,a to jsem 36+1 🙂 co ještě proboha bude? 😀

matyvaja
autor
22. říj 2015

@jjjannie no krása! To se mam na co těšit,zatím mám tak poloviční otoky 🙂

matyvaja
autor
22. říj 2015

@partyzanka91 no jakoby četla o sobě 😀 👍 jen ty otoky nejsou moc veliké,přesto nepříjemné. S botama bych radila crocsy,já v nich chodím ještě teď, ponožky v nich nejsou vidět. Koupila jsem si před létem originály a nedám na ne dopustit...to pohodlí! 🙂

matyvaja
autor
22. říj 2015

@ilonne tak já mám těhotenství ráda a opravdu jsem si obě užívala. Ale proboha neeee třetí trimestr 😀

lexikorka
24. říj 2015

Za sebe můžu říct, že do konce 8. měsíce to šlo, poslední měsíc ale nespím - nemůžu se uvelebit a když už, tk musím na wc, mimčo se mi do břícha za žádnou cenu nechce vejít, takže se talčí do žeber a žaludku..no kdybych věděla jak, tk ho vyženu, ale zatím na něj nic nezabírá... ☹ z říjňátka se asi stane listopadové překvapení... ☹

matyvaja
autor
24. říj 2015

@lexikorka tak to máme stejně, akorát já ještě 3 tydny před sebou. A dnes mi tak strašně otekly nohy od stehen až po prsty,že jsem nemohla chodit a vana mi byla úzká... Já už mám opravdu dost. A syn pořád nějaké požadavky...Uf!

lexikorka
25. říj 2015

@matyvaja U nás je to psí štěně 😀 Pořád něco chce a nejraději shazuje věci na zem, když je panička jak koule a nemůže je zvednout 😀 nebo když už usnu, tak nutně musí ven! 😀

elinka90
25. říj 2015

Taky se přidávám do klubu 😀 jsem 37+3tt. Od 30tt vyhrožovali předčasný porodem pendlovala jsem mezi domovem a nemocnicí. Nic mi nebylo až teď poslední týden mě šíleně bolí žebra na pravé straně. Při každé poloze v leže zkuhrám, protože to je bolest jak kdybych je měla namožená.

karlajasmine
25. říj 2015

@elinka90 to s těma žebrama mám také 🙂 to je tím, že miminko tam má nožičky a proste do těch žeber kope nebo nohu vyloženě zaráží pod žebra 🙂

matyvaja
autor
25. říj 2015

@elinka90 To ti tam mimčo tlačí,možná i mačká nějaký nerv. To já mám taky,a taky napravo 🙂

chovanjana
25. říj 2015

Holky ja jsem 35 tt a silene me boli ruce- prsty. Hlavne rano kdyz vstanu nemam silu otevrit ani lahev. A konecky mam uplne bez citu. Trapi vas to taky?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru