Poslední týdny těhotenství, jste taky tak zoufalý?

luccinda9
22. lis 2012

Ach to moje vytoužené těhotenství…je to krásné,na těhotenském testíku uvidíme 2 čárky a ohromě se radujeme,pak chodíme na první ultrazvuky a říkáme si: Jé ten je krásnej a sledujeme jak nám roste… všem je ukazujeme a chlubíme se vším co nás napadne…. Postupem času nám roste bříško a všichni kolem mě ho obdivují…Pak zkoumáme s manželem ty krásné první pohyby…Nádherný pocit… Ale to vše je jen do určitého měsíce…!!!!!!!!!

Cítím se hrozně, o všechno zakopávám,protože si nevidím přes ten obří pupek, všechno vylévám na zem,protože jsem velkým pupkem omezená a nevidím,kde co leží… Už si říkám,že bychom měli koupit nový koberec,protože ten náš je flekatý… A to nemluvím o tom jak chodím… Jdu do schodů a sousedka mi řekne,jééé já myslela,že jde nějakej urvanej stařec :( stačí mi i vyhodit koš a než tam dojdu,lidi na mě čumí jak na šneka co leze po chodníku a ještě vypadám jak 150 kg prase. Když jdu do obchodu sotva se někomu vyhnu.

Vzhledem k tomu,že jsem dost aktivní člověk snažím se vyhledávat nějakou činnost,ale ani to už v tomhle období nejde…Vždy se hned unavím a padnu na sedačku,přijde manžel a já nejsem schopná s ním pořádně ani mluvit,protože mě vyčerpává vše na co se podívám….

Noci??? Noci jsou děsný, pálí mě žáha,veškeré žaludeční šťávy mi jezdí nahoru a dolu…-Rennie nepomáhá…!!! Nespim,luštím křížovky,abych nerušila manžela,ale to už taky dlouho nevydržím protože se na té mojí otlačené a bolavé pánvy nedá sedět. A k tomu se ještě přidala páteř,takže když už si lehnu nemůžu vydržet na jedné straně a musím na druhou,takže se v noci převracím ze strany na stranu,a jak se tak melu začala nám z toho vrzat postel,takže manžel taky moc nenaspí… Když už usnu ve čtyři ráno, v sedm mě probudí krutá bolest – křeče v noze a to beru tablety Magnesium.Takže vstávám z postele v 7 ráno a jenom se postavím,podlamují se mi kolena…zavážu si teda nohu,protože po křečích nemůžu došlápnout a pak jen ležím v polosedě a čumím zoufale do zdi… a ještě mám žaludek a žebra rozkopaný a přeležený….už nevím co mám dělat,jste taky tak zoufalý jak já???? Už si říkám,že bych mohla rodit,nevim jak přežiji ještě 5 týdnů,přijde mi to tak dlouhá doba…Bojím se, že snad nebudu mít ani sílu ho porodit!!!! Jsem za miminko moc ráda,ale už je toho na mě moc…
Tak nějak si přijdu jako na těch obrázcích...

ined77
22. lis 2012

co ti na to říct... snad jen... co by za to jiné daly 😉

lv
22. lis 2012

@luccinda9 tos popsala mě, když jsem čekala obě svoje holky..a ještě se mi u 1.rozestupovala stydká kost, takže bolest jak kdyby tě bodal někdo nožem..u 2.skříplý nerv v páteři, tak jsem v tom šnečím tempu tahala nohu, bezva i na vyšetřeních, nohu mi na kozu zvedali, i na por.sále...no a ještě ti nějaký zlepšováky zůstanou, to mi věř, ty záda se mi už nikdy nedala dohromady.
😀 😅 to politý břicho pořád, fleky na tričkách, a pořád jsem se bouchala, protože jsem na ty obrrr rozměry nebyla zvyklá..a jak všichni říkají, odpočni si, pak už to nepůjde - hahááá, ale jak?

mafeska
23. lis 2012

No jéje taky jsem byla zoufalá, měla jsem toho dost, nemohla vylézt z postele natož z baráku, ven jsem ke konci chodila jen když to bylo nezbytně nutné, bydlíme ve třetím patře bez výtahu, funěla jsem, strašně se potila, přes břicho jsem neviděla, nic jsem nemohla dělat, byla jsem nemotorná, protivná sama sobě, Alenku jsem přes bříško přemlouvala ať už vykoukne na svět. Nakonec jsem rodila pátý den po termínu.

inna_s
25. lis 2012

Tohle si více méně prožije asi každá těhotná, obzvlášť ke konci těch pár týdnů. Ale myslím si, že je to taky o tom, jak k tomu přistupujeme. Taky mě v noci někdy chytne šílená křeč do lýtka, jednou jsem 3 dny nemohla pořádně chodit. Občas mi otékají nohy, do schodů chodím jako nějaká babička, v každém patře se zastavím a funím. Kolikrát se něčemu nevyhnu kvůli bříšku. Žáha je strašná věc, některý kopance taky nejsou to nejlepší, ale já to všechno beru tak, jak to přichází, nikdy jsem si na to tolik nestěžovala, prostě vím, že to k tomu patří a jsem za to i svým způsobem ráda. Je to o tom, jak se s tím psychicky vypořádáš, pak i to fyzické vypadá jinak. Proto je taky důležité, jít k porodu psychicky v pohodě, protože pak si ten zážitek asi do nejkrásnějších v životě nedáš. Tak hlavu vzhůru, na konci tě čeká ta nejkrásnější odměna 😉

danyseq
26. lis 2012

Je jakoby ste mi to psala z duse mam 2 tydny do porodu a uz sem totalne k.o. Mam jeste starsiho syna 2roky takze neaky odpocinek je ta tam sem opravdu rada ze v tehlech pocitech nejsem sama.

chateau
29. lis 2012

@ined77: tak tak...můj případ.

mishha
29. lis 2012

já už taky čekám na ten den ,jak na smilování 😉 o bolestech asi ani mluvit nemusim,jak tak tady čtu.,no už aby to bylo za námi že...

xajuskax
3. pro 2012

Ahojky holky.....já mám do porodu 2týdny a už se modlím každý den ...ať už to příjde........jsem hotová ani né tak fyzicky, jak psychicky...... 🙂

daasenka85
15. led 2013

jééé, tak se přídávám ;) řeči, co by za to jiné daly, neberu (i když jsou pravdivé), protože sama mám za sebou dvě nevydařená těhu a toto odzačátku komplikované a vymodlené. přesto bolest přesáhla hranici snesitelnosti. začalo to v 15. týdnu, kdy mě chytaly křeče od zad vystřelující do nohy, zezačátku to byly dvě hodiny v týdnu, pohodička. po 20.týdnu jsem ale ulehla se zkracujícím se čípkem a už byly křeče hodinu až dvě denně. nyní ležím od 28.týdne v nemocnici pro hrozící předčasný porod a křeče už mám nonstop, dokonce mi musejí na noc dávat paralen, abych se aspon pár hodin vyspala, jinak nezamhouřím oko.. je mi líto miminka, takhle jsem si svoje vysněné těhu opravdu nepředstavovala ☹ a to jsem ještě vyděšená z toho, že fakt brzy porodím, jsem teprve 30+5...

sovice
15. led 2013

ahoj holky,tak já se taky přidávám,o kyčlích asi nemá smysl psát 🙂,přes den to celkem ujde ale ty noci jsou fakt šílený,do toho od včerejška můj mladší syn je marod s průduškama tak spím s ním a dovedete si představit co je to za spaní.Sotva jsem usla,malý začal kašlat a do toho zvracel,pak po naměření teploty horečka 39,tak že kapky sirup smrkání.pak usnul ,já taky,ale za chvíli jsem musela na wc.pak sotva zase usnu po dlouhé době tak nanovo kolotoč.Křečové žíly mě taky zlobí,no prostě už to dává pěkně záhul ten konec těhu.

sovice
15. led 2013

@daasenka85 drž se,každý den navíc je dobrý 😵

daasenka85
15. led 2013

@sovice děkuji 😉

pavlinka21
21. led 2013

Jsem na tom stejně 😉

megy
21. led 2013

tak na žáhu vodu citronem, žádné renni a podobně, polovinu těhu jsem prospala s těhu polštářem mezi nohama 🙂 úleva jak hrom. jinak co ti poradit?? mysli pozitivně🙂 taky jsem měla rozestup stydké kosti, nic příjemného :-/

sandynka
21. led 2013

Je to pěkně zařízené! I když se člověk porodu třeba ze začátku obává, tak pak už se na něj těší a říká si, že to prostě nějak vydrží 😀 Asi těch 6 týdnů do porodu už je těžkých. Pamatuju, jak jsem byla hotová každý den a říkala jsem si, jak to zvládnu ještě těch asi 5 týdnů 😀 Sem tam mě chytla šílená křeč do lýtka, že jsem půl dne kulhala a muž se mi smál. Nejlepší bylo, když jsme se domluvili, že někam půjdeme a já mu ráno oznámila, že mě to zase chytlo a že nevím. No šli jsme, ale musela to být pro ostatní zábavná podívaná 😀 Také mě trápila nespavost. Všichni s těma radama, ať se pořádně naspím do zásoby, to jo teda 😀 Tak ono se ani spát nedalo. Největší problém bylo pálení žáhy. Spala jsem skoro 2 měsíce v sedě, lehnout jsem si prostě nemohla. Nepomáhalo už nic od léků po babské rady. Hnus! 😀 Také bydlíme ve třetím patře bez výtahu, takže vyjít schody bylo zábavné. Už jsem se bála jít i do krámu, protože jsem měla jednou v Lidlu pocit, že tam porodím na místě, jaké jsem měla tlaky na spodek 😀 No a z toho spaní v sedě mě samozřejmě chytla záda a při porodu se mi zablokovala tak, že jsem se 14 dní po porodu plazila, nemohla jsme došlápnout na nohu, pomalu ani vylézt schody. Muž nebo má máma mě museli doprovázet i do poradny, protože jsem nebyla schopná se tam dopravit s dítětem sama 😀 Když mě sestřička viděla, jak se plazím, tak myslela, že jsem rodila císařem. A to myslím, že se tak neplazí ani některé maminky po císaři. Tak používala jsem hřející náplasti a asi za 14 dní to přešlo, ale nebylo to nic příjemného. No nicméně po porodu jsem si přišla taková prázdná, nikdo mě nekopal 😀 Tak jsem se začala těšit, že si to někdy zopakuju. Snad má záda zvládnou odnosit ještě jedno miminko 😉

modena11
22. led 2013

Přidávám se,ikdyž asi to neni tak zoufalý🙂jde to ztuha,ale myslim že oproti vám některým můžu asi děkovat bohu 😉

sovice
26. led 2013

@daasenka85 furt na tebe myslím jak se držíš,pořád jsi v nemocnici asi co?

daasenka85
28. led 2013

@sovice jééé, děkuji 😉 jsem v nemocnici.. no, ty záda jsou hrozný, kdybych si nemohla zobnout paralen, asi bych bolestí porodila... nejsem tomu nakloněná, ale vždycky volím nejmenší zlo (ono klepat se bolestma při tepu 140 asi pro mimčo taky není úplně ideální, takže vždy posoudím, co vydržet lze a co už je na prášek). dneska jsem 32 plus 4, tak by bylo dobré ještě deset dí vydržet.. a pak uvidíme 🙂
už to máš za pár 😉 jak se cítíš?

sovice
28. led 2013

@daasenka85 no já už jsem z toho konce vyřízená...to počasí tomu moc nepřidává....děti jsou furt nachlazené a mě je furt nějak blbě od žaludku.Už abych to měa za sebou.Včera jsem koukala na dokument čtyři v tom na čt 2 a normálně jak rodila tak jsme s chlapem i slzu utírali 🙂,byl to doják na který se moc těším...je to moc nádherný pocit držet to malé krásné klubíčko v náručí.Po nocích se mi zdá ,že rodím :D

silvapokorna
28. led 2013
Uživatel silvapokorna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od silvapokorna.

holky, já mám za sebou už dvě těhu, teď mají moje prďolky 2 a 4,5 roku, ale ten závěr si od každého těhu živě pamatuji. Závěr je vždy nekonečný. 😝 Jednak se už ledva hýbete a pak je to i o strachu jak to dopadne, zda bude mimčo v pohodě. Už si ho chcete prohlídnout, spočítat prstíky, podívat se jak vypadá. 😀
Já si hodně krátila čas hlavně v noci, protože jsem nemohla spát na netu. Teď jsem hodně na Facebooku a je tam už hodně dobrých stránek i pro maminy. Třeba i Lovela tam má svoji stránku. http://www.facebook.com/lovelababy
Přeji krátke čekání, pohodové porody a zdravé krásné miminečka 😉

lrg
4. únor 2013

Tak to já mám teda kliku, zbývá mi zhruba měsíc do porodu a jediné co mě trápí je tvrdnutí břicha při náročnejším pohybu. JInak mám malé bříško a občas na něj dokonce zapomínám, když se aktivně do něčeho vrhnu. Ale Emička se mi hodně rychle připomene 🙂 Tím taky trochu trpím, jsem hodně drobná, takže každý její pohyb se mnou neuvěřitelně zamává. Spíš než fyzicky jsem vyčerpaná psychicky, jsem kvůli trvdnutí břicha od prosince doma a cítím jak jsem protivná a mrzutá, když nejede všechno podle mých představ.

kimique
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jennyska
19. zář 2013

Ahoj Maminky,

na MK máme takovou společnou knihovničku, kterou si tady s maminkama tvoříme a každá z vás se do ní může přidat. Jsou v ní jak obecné informace o věcech týkajících se těhotenství, mateřství, tak hlavně Vaše cenné zkušenosti. 🙂

Já jsem právě vytvořila článek na téma 39.týden těhotenství a ráda bych Vás poprosila, zda byste mohly k tomuto článku napsat svou zkušenost s 39.tt a vložit ji zde https://www.modrykonik.cz/39-tyden-tehotenstvi/ a nebo také shrnout celý Váš předchozí 2.trimestr zde https://www.modrykonik.cz/druhy-trimestr/ , či jednotlivé týdny v 2.trimestru a připsat zkušenost také k nim https://www.modrykonik.cz/tehotenstvi-tyden-po-... .

Pokud byste mohly, bylo by to skvělé a pomohlo by to i ostatním maminkám, které právě prožívají to stejné. 🙂

Děkuji Vám a přeji krásný den!
Jennyska

mmaarrket
29. zář 2013

Úplně mi mluvíš z duše, nemáme to tedy tak hrozné, jak zde čtu, ale mám pocit že posledních 14 dní je už tak vyčerpávajících, v noci nemůžu spát, převaluji se, tvrdne nám bříško a my už se toho našeho lumpíka nemůžem dočkat, dělám vše, aby už se narodil a jemu se nechce a nechce 😖 Zítra jsme 39tt, tak snad se už dočkáme 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru