Poslíčci. Odejdou vždy ve vaně?

8. črc 2021

Ahoj všichni!

Jsem vyplašená prvorodička.:D Tak se omlouvám za možná hloupý dotaz. Odejdou vždycky poslíčci ve vaně? Jsem den před vyvoláním porodu (dneska mám jinak termín) a ráno mi nejspíš začala odcházet zátka (světle krvavý hlen) a protože mi doktor řekl, že jakmile bude krev, mám jet do porodnice, tak jsem jela. Odcházela jsem s tím, že placenta už stárne a je dobře, že bude vyvolání, ale že kontrakce na monitoru nejsou, otevřená taky nejsem, jen mám měkký čípek a že ta krev mohla být v souvislosti s děložní činností, takže nic a máme jet domů. Nicméně od včerejší noci mám ms bolesti, někdy i v kříži. Protože jsem byla na monitoru, čekala jsem, že to tam třeba bude vidět, ale prý není, navíc to nebylo pravidelný. Cestou z porodnice jsem už myslela, že se zblázním.:D Břicho mi v návalech tvrdne a podbřišek bolí snad co minutu, ve vlnách, dala jsem si teda vanu. Na chvíli to přešlo, ale objevuje se to v delších intervalech zase. Jen to není skoro neustále po sobě, ale třeba po patnácti minutách. Nechci plašit v porodnici a být zase za hysterku, ale možná bych potřebovala uklidnit, že to jsou opravdu poslíčci i v horký vaně a je to normální.:D děkuju!

autor
9. črc 2021

@klokanka31 děkujeme.🙂) po letech se zadařilo, tak přišlo konečně to štěstí.🙂

klokanka31
9. črc 2021

A po kolika letech jestli se můžu zeptat?🙂

amazonkajanik
10. črc 2021

No ty brďo, tak mazec. Podobně to měla sestřenice. Taky nakonec po x hodinách rozhodli o císaři. Tak hlavně že to máte za sebou a jste oba v pořádku 😉

autor
10. črc 2021

@klokanka31 pres tři roky. Vím, ze se snaží páry i víc, ze to asi není “tak moc”, ale i tak to bylo náročný.🙂

klokanka31
10. črc 2021

Je to dost...tak hlavně že ses dočkala 😉

vbanarova1994
5. led 2023

@crejzy Mám to teď bohužel stejně... akorát s tím rozdílem, že já už tyhle bolesti mám od úterního podvečeru... už jsem fakt zoufalá... byli jsme dvakrat včera v noci v nemocnici .. a poslali nás domů. Že prý na dva prsty ...po prvním vyšetření se mi to rozjelo na každých 5 min a tak jsme za 3.5 hodiny jeli v noci zpátky. Na monitoru se to uklidnilo a bolest zaznamenana snad jen dvakrát... no po vyšetření opět na dva prsty.. takže znovu domů. To už jsem teda byla hodně zoufalá... do teď jsme doma ... bolesti mám cca po 10 minutách,ale příšerný... ani sprcha nepomáhá... moc jsem toho od úterý nenaspala... taky jsem říkala,že jestli jsou tohle jen poslicci,tak nevím jak zvládnu po tomhle ještě další bolesti u porodu....😔😔 zítra mám poradnu .. tak ležím v posteli a modlím aby bylo ráno...😥😥

amazonkajanik
6. led 2023

@vbanarova1994 tak to držím palce, ať ti to proběhne hladce a rychle! Taky jsem si myslela, že poslíčci, šla do vany a když jsem vylezla, praskla mi voda a pak se to sakra rozjelo. Sestřička si myslela, že je čas, monitor klasika jak při porodu, vyplňovala papíry a až když se jí nezdálo to, jak rozdychavam bolesti zjistila, že jsem na pět, tak rychle sehnat doktorku, jenže mezitím se už tlačila hlavička a já málem rodila na vyšetřovně 🙄

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru