Poslíčci ve 34. týdnu těhotenství. Je to normální?

sandra81
1. čer 2009

Chtela jsem se zeptat jestli si myslite ze je normalni mit tzv. poslicky uz od 33 tt? Mam je nepravidelne ale dost casto za den. Jelikoz bydlim v NL tak me tu nijak zvlast nikdo nevysetri. Vcera teda vlastne jo, u me doma na posteli, neco jako porodni baba. Koukla jestli se neotviram a pry teda ne. Taky mi rekla at si davam max. 6 paracetamolu denne...dobry ne? na kontrakce....no comment asi. Co si o tom myslite. Segra mi psala ze si mam koupit magnesium vitaminy ze ty to oddali. Je to pravda? Bojim se ze se mimi narodi moc brzo...

mirka755
1. čer 2009

ahojky
ano magnesium zklidní dělohu, ale nevím jestli bych ho užívala bez lék. kontroly. Já měla první poslíčky asi ve 32tt, od té doby asi ještě tak 3x

ifilipkova
1. čer 2009

Sandro, já bych tedy opravdu neužívala vůbec nic bez lékařského doporučení, a už vůbec ne paracetamol, to se mi vůbec nezdá... já čekala dvojčátka, poslíčky jsem měla v podobě neskutečné bolesti v zádech cca od 34tt, rodila jsem v 37tt kdy už to bylo nesnesitelné... krizové je dosáhnout kvůli mimču 32tt, takže i kdybys rodila brzy, už by bylo mimčo určitě v pohodě, ničeho se neboj - nevím jak to chodí v NL, ale nechce se mi věřit, že by tam nebyl normální doktor, tady se chodí co 2 týdny a ke konci už každý týden na kontrolu nebo monitor, takže něco si radši zařiď a fakt se neboj, buď v klidu, mimčo už budeš mít nejspíš přes 2kg teď a to zvládne (naše dvojčátka měla 2,3 kg a neměli jsme ani inkubátor), drž se!

jeudi
1. čer 2009

ano ja je mam od 30tt

popelka.miri
1. čer 2009

Tak já měla nebolestivé kontrakce už od 12.tt, užívala jsem magnesium a opravdu takové to nepříjemné tvrdnutí břicha jsem měla už min. od 30tt. a kupodivu pak se to těsně před porodem pár dní úplně ztratilo 😅 Asi to magnesium, brala jsem 4 denně..Paracetamol na kontrakce je určitě blbost, to jsem ani nikdy neslyšela 😠 ..Zařiď si kardiotokograf, tam na to spolehlivě přijdou, jak na tom jsi 😉

sandra81
autor
2. čer 2009

Dik za rady a tipy. NO tady v NL maji gynekologa ale to bych musela mit ja nevim co aby me tam nekdo poslal. Tady totiz "vysetruje"jen takova ta jakoby porodni asistenkta a to probiha tak ze me zvazi, zmeri tlak, poslechne srdce miminka, prohmata jak lezi a to vse. Kardiotokograf nehrozi....
No nic, snad se mimi udrzi, dnes jsem byla i normalni plavat, poslicky mam furt ale nekdy min nebo vic, nesmim toho moc delat a pak se to da.

berynka
2. čer 2009

Sandro, já třeba začala mít poslíčky - tvrdnutí břicha právě někdy kolem toho 34.tt a rodila jsem, dá se říct, v termínu 😉 . A má to docela hodně souvislost s aktivitou během dne, takže to chce klid a odpočívat 😎 .

kessiee
3. čer 2009

ahoj holky, mne tvrdne brucho od 14tt a prakticky cele tehu s vynimkou par tyzdnov, ale teraz sa to cim dalej, tym viac zhorsuje. niekedy mam pocit, ze je brucho viac tvrde ako pokojne. to tvrdnutie neboli, ale je to neprijemne, nemozem sa ani pohnut, niekedy sa ani poriadne nadychnut. mohli by to tiez byt poslickovia? alebo su to len tie bolestive kontrakcie?

estrellita
3. čer 2009

sandro: ja nejsem tehotna, ale podle toho, co jsem tu uz cetla, tak se naopak magnezium vysazuje kolem 34 tt, protoze to pak vede k prenaseni ........ jestli mas nejake dotazy, smeruj je spis na porodni babu (viz diskuze ve volne diskuzi - https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

aluskas
3. čer 2009

Sandro, magnezium muzes urcite uzivat i bez lekarskeho predpisu. V tehotenstvi je ho v tele obecne mene a pak i pri kojeni, takze urcite neuskodi. Nicmene tak jako tak prevazuje nazor, ze je to stejne spise placebo a predcasnemu porodu nezabrani, pokud k nemu ma dojit. Ale delohu zklidni.
Nicmene bych ho brala maximálně do 37.týdne, neboť potom "prodlužuje" porod.

Mně např. tvrdne bříško už od 18.týdne. Mám dráždivou dělohu a tak tvrdlo častokrát třeba každých 10 minut. Teď už mám poslíčky a to se s tvrdnutím nedá srovnat...jsou to kontrakce začínající křížovými bolestmi, pokračují přes břicho a končí v podbřišku.

Každopádně jsi už v 35.týdnu, takže miminko, kdyby se narodilo dříve, by dýchalo samo a je bráno za témeř donošené. Ale držím palce, ať vydržíš co nejdéle.

sandra81
autor
8. čer 2009

Cau Aluskas, no me taky prijde ze tvrdnuti bricha preci neni to samy jako kontrakce - poslicci. Tak ty si to myslis taky vid? No jeste mam 5 tydnu tak snad se to nak zvladne...Me to boleni trva teda jen par sekund, dole v podbrisku ale furt mi tu vnucujou zanet moc. mechyre. To i presto ze z moce mi zadnej zanet vydet nebyl. Hruza. Taky vydrz, ty uz to mas uplne za par vid?

veronika.h
11. čer 2009

hoj Sandro - já mám poslíčky taky už od 33tt a projevují se hlavně v noci křížovými bolestmi a bolestmi v podbřišku. Trvá to různě dlouhou dobu a chodí nepravidelně, ale na monitoru i nález v porodních cestách je v pořádku.
Od začátku těhu mám hodně citlivou dělohu, časté tvrdutí a v noci velké křeče do lýtek, Magnesium sem vysadila v 36tt, teď beru jen Detralex na křeče. Jediný, co mi pomáhá na poslíčky je masáž od manžela nebo vana.
Takže moje rada je vydrž a nestresuj se, i kdyby se mimčům chtělo na svět te´d, už jsou v podstatě za vodou a zvláli by to.-)

jennyska
9. zář 2013

Ahoj Maminky,

na MK máme takovou společnou knihovničku, kterou si tady s maminkama tvoříme a každá z vás se do ní může přidat. Jsou v ní jak obecné informace o věcech týkajících se těhotenství, mateřství, tak hlavně Vaše cenné zkušenosti. 🙂

Já jsem právě vytvořila článek na téma 34. týden těhotenství a ráda bych Vás poprosila, zda byste mohly k tomuto článku napsat svou zkušenost se 34.tt a vložit ji zde https://www.modrykonik.cz/34-tyden-tehotenstvi/ a nebo také shrnout celý Váš předchozí 2.trimestr zde https://www.modrykonik.cz/druhy-trimestr/ , či jednotlivé týdny v 2.trimestru a připsat zkušenost také k nim https://www.modrykonik.cz/tehotenstvi-tyden-po-... .

Pokud byste mohly, bylo by to skvělé a pomohlo by to i ostatním maminkám, které právě prožívají to stejné. 🙂

Děkuji Vám a přeji krásný den!
Jennyska

renatka1987
10. bře 2016

Dobrý den,chtěla bych se zeptat jsem v 34tt.Beru magnesium a mám hrozný strach z porodu jelikož už čekám, 6 dítě mám pořád bolesti v kříži a v panevni oblasti,chtěla bych se svami o to podělit manžela s tim nechci otravovat,je pracovně vytížen. Děkuji a přeji krásný den!Renca

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru