Pozitivní test na streptokoka v pochvě, máte zkušenost?

mekyen
28. led 2014

Ahojky,tak jsem se dnes dozvěděla,že mi při kultivačním vyšetření byl zjištěn streptokok v pochvě,četla jsem si neco o tom hnedka na internetu a jsem tedka docela z toho vytrestena co to vlastne znamena,doktor rikal ze az pri porodu mi nasadi penicilin ale stejne se chci optat zda s tim nekdo ma zkusenost,kdyz jsem se to dozvedela tak mi probihali vseljaky myslenky v hlavne hlavne ty negativni.☹jsem prvorodicka tak mam docela velky strach.☹ ☹ dekuji za odpovedi predem.

maudn
28. led 2014

V poho, jen si ohlidej, aby ti dali ty antibiotika, ja se pripominala a stejně mi je dali pozdě, ani mi to neřekli a nic nesledovali a neresili, porod šel moc rychle a měli milion času

lendyn
28. led 2014

Žádný strach, opravdu před porodem nasadí kapačky s penicilinem, já jsem měla taky pozitivní testa a dopadlo vše v pořádku - na syna to nemělo žádný vliv. Žádnou infekci nebo tak nedostal.Ale jako prvorodičku vás zcela chápu, s každou jakákoliv špatná informace "zacloumá" - ale určitě všechno dobře dopadne. A teď při druhém dítěti jsem už test měla dokonce negativní, tak hodně štěstíčka!!!

tkanicka
28. led 2014

Taky jsem měla a nic se nestalo, těsně před porodem mi napíchli v porodnici ATB a malý žádné problémy neměl. Co tak vím od kamarádek a známých, tak ho má každá druhá a i gynekolog to říkal, že je to hodně časté.

beta.m
28. led 2014

Klid 😉 Já ho měla taky a jediný co tě čeká je, že budeš dostávat při porodu kapačky ATB 😉 Průser může nastat kdyby se na to nepřišlo a ty ATB bys nedostala ale takhle buď fakt v klidu 🙂 Navíc je potřeba jen do porodnice včas, ATB se mají podat tuším minimálně 4 hodiny před porodem

monika6e
28. led 2014

mě atb nestihli dát, neb jsem měla porod překotnej a v pohodě. Co mi říkali doktoři v porodnici, když jsem se na to ptala, tak průšvih je, když se porod táhne a dítě jde porodníma cestama příliš dlouho. Tak tam jsou ty atb docela fajn a mají svůj důvod. Ale u většiny rodiček se dávají preventivně a taky mi říkali, že se to sice plošně dělá, ale není to moc dobře...

leni84
28. led 2014

@mekyen Ahoj, já osobně jsem tedy streptokoka neměla, ale vím, že to není nic závažného. Proto se taky ty testy dělají, aby se o tom vědělo předem. Akorát ti při porodu dají antibiotika, stejně se to dělá i v případě, kdy odteče plodová voda a dítě se nenarodí do 12 hodin. Ty ani děťátko tím nejste v ohrožení, tak se neboj..😉 Když jsem chodila do poradny v porodnici, tak tam se mnou byly minimálně dvě ženy, které taky měly pozitivní výsledek na streptokoka..

klaire22
28. led 2014

neboj se, není to žádná tragédie. Ale při porodu dostaneš ATB a bude vše v pořádku, aby se nenakazilo miminko 🙂

betysek
28. led 2014

Taky jsem měla zjištěného streptokoka, při druhém těhu dr. říkal, že není ani potřeba dělat vyšetření, že tam bude taky, ale udělal a byl tam. Opravdu si jen ohlídej, aby ti dali ATB před porodem. Nevím, jak dlouho pře porodem by se měla ATB dát, ale někde jsem četla, že 2 hod před tím než porodíš. No, u druhého to nestihli, to byla rychlost. Malá se narodila za hod po příjezdu do porodnice a to ještš probíhala diskuse se sestrou, jestli mě vůbec přijmou,že to nevypadá, že bych měla rodit. Tak že jsem dostala ATB asi tak půl hoďku před narozením dcery a v pohodě. Hned jak přijedeš do porodnice, tak jim řekni, že máš dostat ATB ...

yildiz
28. led 2014

ahoooj ..neboj se niceho ...taky mam pozitivni zkusenost se Streptokokem , a jsem zvedava, zda bude i ted ...presne dostanes kapajdu s ATB a tot vse ...na mimi to vliv nema.....mala byla totalne v pohode takze se nestresuj moc tim , ju ? jsou horsi veci... 🙂 -

sabatko
28. led 2014

@mekyen nemáš se čeho bát, já jsem měla taky zjištěného z kultivace a pak když jsem přijela do porodnice, tak jsem to hlásila, nicméně na monitoru nebylo nic k porodu vidět a já přesto za hodku porodila. Žádnou kapačku ani jiná ant. mi dát nestihli a syn byl zdravý a v pohodě. Jen ho pak chodil den po preventivně každé 3 hodiny dětský lékař zkouknout, zkontroloval vždy oči a poslech hrudníčku, malý byl v pohodě. Takže se nemáš čeho obávat. 😉

slavicky
28. led 2014

ahoj, vůbec se neboj, taky jsem ho měla 🙂 rodila jsem dlouho (skoro 2 dny) tak jsem dostala několik dávek ATB. Je to jen o kapačce navíc, buď v klidu 🙂 Jdu zrovna ve čtvrtek na stěry, tak jsem zvědavá, jestli tam zase bude ☹

blanches
28. led 2014

U prvního jsem měla také streptokoka, jen když mi to dali do kapačky, říkali, že by bylo dobré kdybych ještě 4 hodiny neporodila 😀 stejně to ve finále bylo 7 hodin od píchnutí 😉

hofka1
28. led 2014

dost častá věc, taky jsem měla, u obou .. při porodech prostě kapačka navíc

norma
28. led 2014

já to měla u prvního dítěte,kapačku mi nestihli dát a žádný vliv to na ni nemělo,žádnou infekci neměla 😉 ,takže buď v klidu a v pohodě 🙂

evca_
14. bře 2014

ahoj holky nevite jestli je ten test pozitivny muze se cvicit s balonkem epino nebo masaz hraze? nekde jsem cetla ze ne tak ted nevim..dekuji předem za odpověď 🙂

johanka139
14. bře 2014

ahoj, já měla v prvním těhu také pozitivního streptokoka. Během porodu mi dávali kapačkami do žíly antibiotika, myslím že po 4 hodinách. Další dávku jsem měla dostat právě v okamžiku, kdy se malý dral ven, takže mi ji zapomněli dát a musela jsem pak ještě dodatečně dostat několik dávek. Porod byl docela dlouhý, ale miminko bylo v pořádku.

kristynulinka
18. bře 2014

Ahoj, taky mám pozitivního streptokoka v pochvě... Doktorka říkala, že hlavně, jak mi odteče plodová voda, že okamžitě musím jet do porodnice, aby mi dali do kapačky antibiotika. Prý se dávají nejpozději 3 hod před tím, než mimi začne procházet porodními cestami .... 🙂

andelka
18. bře 2014

@evca_ může se cvičit, to není překážka.
@kristynulinka Pravděpodobně dr počítá s tím, že porod začne odtokem vody? Mi odtekla až během tlačení, kdy jsem v sobě dávku ATB už měla. Ale opravdu jsem nepoznala porod, do porodnice jsme přijeli 2h před narozením dítka. Kapačku mi dali 2.30 a ve 4h byl na světě. Nic mu nebylo, jen ho první den chodili častěji kontrolovat.

lena27
18. bře 2014

já měla strptokoka při obou těhotenství. a v obou případech jsem včas dostala ATB.
Poprvé bylo vše v pořádku, ale druhý syn ho ode mě bohužel dostal. Naštěstí to zjistili skoro hned po porodu (dělají 2 testy - hned po porodu a pak ještě asi za 24hodin) a dostal taky penicilin. narodil se v 13,54 a ve 23,00 už měl nasazeny léky. Byli jsme v porodnici o 2 dny déle,ale je úplně v pořádku.
Jelikož na porodnici dělá vrchní moje sestřenice tak mi ani neřekla, že je to tak vážné, že mohl klidně umřít, kdyby se to nezjistilo včas. to mi řekla až po půl roce. její rodina to doma prožívala a byli z toho špatní a my jsme to naštěstí brali jako běžnou nemoc

alyssa.anna
18. bře 2014

Tak já měla streptokoka masivně (na XXX) a ZAPOMNĚLI mi ATB před porodem dát - rodila jsem předčasně 36+3tt císařem a prostě na to zapomněli. Nějakým zázrakem ho odemně dcerka nechytla. Prý se dá dost dobře přenést na mimi i při císaři ale u nás naštěstí v pohodě

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru