Poznaly jste, že začne porod?

l22l
1. kvě 2022

Holky, jak jste to měly u prvorozeného dítěte s porodem. Poznaly jste třeba par hodin předem, že to začne nebo byly nějaké signály, které jste v tu chvilku netušily, že značí přicházející porod? Nebo naopak bylo úplné ticho před bouři ? + v jakém tt jste prvorozené mimi rodily?

Jsem 37+2 tak by mě zajímaly různé zkušenosti. Vím, že u každé ženy je to jinak.

jancazao
1. kvě 2022

@l22l já to nepoznala u druhého porodu. První byl vyvolávaný a u druhého mi přišlo, že to nic není 😊. Kdyby mě tchýně neposlala do porodnice, narodil se syn doma 😆

misicka1988
1. kvě 2022

@l22l U první mě ráno probudilo mokro, praskla mi voda. Takže to bylo hned jasné 😊 Bylo to v 39+0

jackiel8
1. kvě 2022

Nepoznala jsem to, celý den mě bolela záda, večer po koupeli byly bolesti pravidelné. Ale furt jsem čekala, přítel mě raději odvezl do porodnice a řekli, že jsem otevřená na 4cm a za chvíli mě odvezli na sál a za dvě hodiny dcera na světě. Narozená v termínu.

anet_98
1. kvě 2022

Měla jsem poslicky, ale jiné bez obvykle a hlavně týden před mazlavý výtok. Druhý den ráno odešla zátka a bolesti se zpravidelnili. Do 18h od odchodu zátky jsem porodila. 😊
Jsem zvědavá, jaké to bude u druhého dítěte po novém roce 😅

palja
1. kvě 2022

@l22l u prvního mi začaly silné ms bolesti a začala jsem krvácet. Břicho jako šurtr a přestala jsem cítit pohyby. Za pár hodin byly kontrakce po dvou minutách. Malá měla horší ozvy, tak jsem byla v porodnici celou dobu na kyslíku. Od začátku porodu jsem porodila za 8 hodin. V porodnici jsem byla celkově 5,5 hodin. Ty bolesti doma jsem chtěla zaspat, nešlo to

sigyn
1. kvě 2022

Manžel říkal, že to na mě vzdycky bylo znát - byla jsem bledá v obličeji. Jinak u prvniho mi praskla voda a u druheho mě už od rána bylo nepříjemně a citika jsen takovou tahlou bolest. Příznaky se vždy objevily ráno, ale porod se rozběhl až kolem 18. Hod.

ondul
1. kvě 2022

Nepoznala vubec, do posledniho dne jsem behala po venku a delala vsecko uplne normalne, nezazila jsem zadne poslicky, nic. Kdybych nemela bricho, nevim, ze jsem tehotna. Vecer jsme jeste byli v hospudce, v jedenact sli spat, jedni ranu mi praskla voda a do par hodin bylo dite venku.

daasqua
1. kvě 2022

První - začala jsem různé metody vyvolávání, postupně to pomaloučku postupovalo, od půlnoci kontrakce, v 8 praskla voda, v 9 ráno byla venku, 40+4tt.
Druhý - celý den nic, byla jsem se starší sáňkovat a nic jsem nepociťovala, bylo mi skvěle, v půlnoci si zničehonic praskl vodu, pak spal do 4, pak kontrakce, narodil ve 6 ráno, 37+4tt.

misaa56
1. kvě 2022

@l22l v pátek průjem a bylo by tak nějak jinak, v sobotu nic akorát večer se malý cpal nahoru že vypadalo že chce jít vrchem😅 ve třičtvrtě na tři ráno praskla voda. 39+2tt

nazka
1. kvě 2022

@l22l já byla 37+0 a ráno jsem se posadila na postel a ucítila jsem, že mi praskla voda, to je pak jasné 🙈

amazonkajanik
1. kvě 2022

@l22l byla jsem 38+6 , ráno v 9h na kontrole, nic nenasvědčovalo že bych měla brzy rodit. Pobolivala záda, ale to jsem měla skoro měsíc. Po obchodě jsem chodila jak kachna. Mamka na mě koukala, že prý břicho spadlé nemám, že to ještě nebude. No a asi za 3/4h jsem jí volala, že jedeme do porodnice, že mi praskla voda. To bylo v 18:15 a v 18:55 byl syn na světě 😆

malinkata
1. kvě 2022

Mě tedy u všech třech praskla voda.
U prvního mi doktor vyhrožoval už 3 týdny před, že to brzy bude. Narodil se od prasknutí vody za 2h.
Dcera též mi praskla voda v 6 ráno a v půl 10 byla na světě. Oba týden před termínem.
Třetí bohužel o 5 týdnů dřív, nečekaně. Snažili se porod zastavit - marně.
Teď budu rodit počtvrté a mám snad největší strach.

krisstina93
1. kvě 2022

Nepoznala sem to předem ani u jednoho dítěte, u třetího, kdy bych rekla, že už vím co se bude dít, sem netušila tuplem. Šla sem spát, jakoby nic a za dvě hodky už byla malá na světě :D první sem rodila až po termínu 40+2

klokanka31
1. kvě 2022

@l22l Já nepoznala nic, do porodnice jsme přijeli a byla jsem na 8 cm...

chlapecektehu
1. kvě 2022

@l22l ne protože jsem měla porod vyvolávaný ale když jsem nastoupila a dali mi první tabletku tak jsem měla jako kdyby menstruační bolesti a vždycky mi na chvíli stvrdlo břicho tak podle toho bych to už asi na podruhé poznala. A rodila jsem až druhý den. A to ty bolesti nejdou nepoznat

jancazao
1. kvě 2022

@chlapecektehu možná ano, možná ne. U vyvolávaného byly ty bolesti pořád stejně silné a jen se prodlužovaly a zkracoval se interval. U přirozeného to vůbec nebolelo, myslela jsem že jsou to poslíčci. Bolest se stupňovala až později. Za mě můžu říct, že přirozený bolel o polovinu méně než vyvolávaný.

konidana
1. kvě 2022

Jako u nejake prvotni kontrakce, coz mohl byt klidne i prvni poslicek, jsem zacala mit tuseni, takze jsem radsi pocitala ze uz. Byla jsem 42.tt a bylo 20h vecer. Kontrakce/poslicky byly tak po pul h po h celou noc, nespala jsem. Rano to uz bylo jasny. U druheho to bylo stejne akorat uz ve 40.tt a asi ve 2 rano. To jsem na to hodila bobek a minimalne do 6 jeste zkousela spat. V 8 jsem mela planovanou kontrolu v porodnici a tam mi neverili ze rodim. Ja tvrdila ze dneska, a to prej nevypada. No poslali mne dom a ja tam asi ve 14.h byla znova. Malej se narodil po 16.h

biciklissie
1. kvě 2022

Ne, vůbec. Kolikrát jsem se v těhotenství přejedla a bylo mi blbě. Když mi pak stejně blbě bylo v 38. tt, tak to byl porod🙂. Poznala jsem to, až mi praskla voda. Jinak před tím nic, žádné bolesti, poslicci za těhotenství ani jednou.

chlapecektehu
1. kvě 2022

@jancazao těžko říct jestli to bolí míň nebo víc já rodila jenom jednou ale vím že ten první den kdy se to nepodařilo vyvolat jsem měla menstruační bolesti s tvrdnutím

jjasmina
1. kvě 2022

@l22l prislo to zničehonic, na parkovišti mi praskla voda😃rodila jsem přímo na termín ve 40tt

andelka
1. kvě 2022

Signály byly celý den,ale já jsem tomu moc nevěnovala pozornost. V týdnu pred porodem jsme malovali, pokládali koberce, kupovali a skládali nábytek..Ten den jsem měla tlaky v podbřišku a válela se po míči. Chodila jsem víc na wc. Večer už bylo klidněji, vana, seriál.. šla jsem spát, po půlnoci jsem náhodou zjistila,že špiním, tak jsme zavolali taxi, kontrakce už byly, po příjezdu už asi co 3 minuty, otevřená na 8, Syn se narodil za 1,5h. Bylo to 3 dny před termínem. Ještě když jsme do porodnice přijeli jsem počítala s tím, že to je začátek a bude to ještě na dlouho. Nakonec se stihla dat jedna infuze ATB, měla jsem streptokoka a tvrdili mi,že u prvního času dost. Jenže já jsem prostě nevěřila,že už je to ono, a kdybych se v noci nevzbudila na wc,tak by mě to do porodnice vyhnalo ještě později. Ale stihlo se, mimco ok, a ani v dalších dvou případech jsem se v porodnici moc neohřála. Ale to už jsem poznala,že rodím. Vždycky to začalo kontrakcemi, nikdy mi nerupla voda.

simcakoc
1. kvě 2022

U prvního mi prdla voda a nic se nedělo, takže se vyvolavalo.
U druhého jsem to nepoznala. Celý den jsem měla plno energie i když několik dní už jsem měla poslicky a byla jsem silene unavena. Byli jsme se starším i na výletě. Odpoledne jsem měla pocit jak kdybych si lehce učúrla (byla jsem si ale jistá, že moč to nebyla), ale nic dalšího. Měla jsem z toho blbý pocit, tak jsem se jela nechat zkontrolovat. Břicho jenom slabě tvrdlo, tak jako už několik dní předtím i když teď o hodně slabší. O to větší šok nastal, když mi rekli že jsem otevřená na 4 cm a podle monitoru jsem měla pravidelné kontrakce. Během připrav rupla voda a pak se to rozjelo. Malá byla do 2 hodin od prijmi venku. Oba 38tt.

bbarshaa
1. kvě 2022

Já sem byla už během 9 měsíce hrozne unavená. Špatně jsem spala, fakt mě bolel celej spodek a bylo to jednoduše už utrpení, takže jsem hodně odpocivala.
V den kdy mi večer praskla voda jsem dostala přísun energie. Vygruntovala jsem doma vše na co jsem přes břicho dosáhla 😂. Večer jsem šla do sprchy a když jsem vylezla, udělalo to “lup” a vytopena koupelna. 👍🏻
Takže já to třeba opravdu tusila už od rána 🙂

mysh_me
1. kvě 2022

Byla jsem 40+5, vzbudila jsem se v noci a citila kontrakce. Voda mi nepraskla, ale nemela jsem nikdy predtim poslicky ani nic podobneho, takze mi hned blesklo hlavou, to je ono, dneska porodim. Do porodnice jsme dorazili “moc brzo” (kontrakce mely od zacatku kratky interval a nevedeli jsme), takze se tam na me tvarili jako na simulanta a chteli poslat domu 🙄 ale ja vedela ze uz rodim a nenechala se odbyt.

syslounek
1. kvě 2022

U prvního vše stejné, žádné poslíčky, nic. Ve čtyři odpoledne mi praskla voda, tak jsem si myslela, že už se blíží porod a volala manželovy, ať pro mě přijede a odveze mě. V porodnici mi řekli, že ještě nic, ale že si mě tam nechají. Druhý den před polednem mi řekli, že stále nic, tak si mám ve dvě přijít pro vyvolávací pilulku. Porodila jsem v šest večer. Takže vyvolávaně 26 hodin po prasknutí vody.

inah91
10. kvě 2022

Mě praskla voda, do porodnice jsme dojeli do půl hodiny cca a tam už nález “zašlá branka”, syn se narodil hodinu a půl po prasknutí vody. Přesně na termín. Zpetne bych řekla ze cely ten den už mě “divne” bolelo v krizi, ale v tu chvíli bych nepoznala, ze by mohlo jít o “signál” 👍💪

dixi86
10. kvě 2022

U obou mi praskla voda a bolest hned po pár minutách a příšerná(šlo to do kříže), ale měla jsem oba překotný. První za 3hod komplet a druhý za 40min komplet.

fresshinka
13. črc 2022

@l22l ráno v 9 mi dělali Hamilton a v 5 odpoledne sem mela lehké bolesti, které se opakovali po 5ti minutách. Stáhla sem apku na měření kontrakce a byli to pravidelně, takže já to poznala takhle 🙂 porodila sem až ve 4 ráno 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru