Prach v těhotenství, může mimču nějak uškodit?

lrg
4. únor 2013

Ahoj holky, těšila jsem se, jak si užiju poslední měsíc těhotenství u telky, ale člověk míní...... Začaly nám odpadávat kachličky v koupelně, takže se manžel s kamarádem řemeslníkem pustili do kompletní rekonstrukce, mělo to být za víkend hotové - nebylo a jelikož ten obkladač onemocněl, hned tak to ani nebude. Jsem protivná a naštvaná na manžela, protože to tady vypadá jako na stavbě, na všem leží prach a mám pocit, že i mezi zuby drtím suť, i když větrám jak blázen. Už jsem měla pro miminko všechno připravené, tak teď se to snažím schovávat, ale stejně mám strach, že je to plné prachu a malá bude mít po narození z toho problémy. Nejvíc mě štve, že člověk se 9 měsíců hlídá, dělá první poslední, tohle jí a tohle nejí a nakonec poslední měsíc celý dny dýcham tohle svinstvo, mám strach, aby to mimčo nějak neovlivnilo. Myslíte, že to může mimču nějak uškodit?

lamarika
4. únor 2013

ne 😉

aneta0707
4. únor 2013

stavime barak uz 2 roky, chodili sme sem na stavbu, brali sme malou uz od kocarku a nic nikomu neni. stehovali sme se sem do nedodelanyho, takze taky prach a bordel, ale dam radu 🙂 vem si spray a koupelnu celou postrikej rano a vecer cistou vodou, nebude se ti z toho prasit. a jestli uz to mas po byte, tak zapomen na vysavac a vsechno utri vlhkym hadrikem. kde to krasne pryc. vysavac ti to akorat vyfoukava porad dokola a nezbavis se toho 😉

ange_de_la_morte
4. únor 2013

buď vklidu 🙂 iy my sme v procesu rekonstrukce, do toho máme stáj takže se pohybuju kolem koní kde je ze sena a slámy taky prachu dost .... a před 2 týdny jsem porodila zdravého chlapečka, to miminko v bříšku to určitě neovlivní a pokud nebude mít vyloženě prašno v místnosti kde bude mimčo doma tak to taky není žádná hrůza 🙂

evulinkab
4. únor 2013

@lrg NE! 🙂

Ten prach dýcháš ty, tobe se dostane do plic,né miminku.A do narození to snad dáte nejak dohromady, ne..?A i kdyby ne, tak pokud to mimčo v tom prachu nebude vyložene dlouhodobe ležet, tak bych se toho nebála.

lrg
autor
5. únor 2013

Děkuju moc za uklidnění 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru