Předčasný porod. Může to být?

pavlanatlinka
24. lis 2011

Ahojky, dneska jsem byla na kontrole a dělali mně jako každý týden CTG srdíčka, sestra jen řekla, že miminko je nějak už níž, srdíčko bylo slyšet v podbřišku, myslíte, že bych mohla už co nejdřív porodit, když už je takhle dole? Minulý týden ještě tak nízko nebylo mimčo, ale doktorka mně nic neříkala, byla naštvaná kvůli mé váze, že jsem hodně přibrala. Ale pocituju velký bolesti stydké kosti právě na té pravé straně kde malá leží.

mkr
24. lis 2011

já jsem malého měla dole od 30 tt a narodil se 39 tt, jinak už si braná jako v termínu, to není už předčasný porod, tak se zbytečně nestresuj 🙂

vorllinka
24. lis 2011

Už jsi ve 37tt. Když se mimčo narodí už to nebude předčasný porod 😉 Můžeš rodit každý den 😉

slavicky
24. lis 2011

Taky už bych si tím nelámala hlavu 🙂 buď hezky v klidu a těš se na mimulu. Jinak ta kost mě pobolívala ke konci taky, to víš, prcek se už nemá kam vrtnout. A rodila jsem ve 42. týdnu 😀 držím pěsti 🙂

dukie
24. lis 2011

Sestup miminka dolů do pánve neznamená bezprostředně se blížící porod. Může sestoupit několik týdnů před porodem... a naopak dokonce i až během porodu samotného. Není to rozhodující. 🙂

ronyx
24. lis 2011

To nic neznamená. Poloha mimča je vážně individuální u každé ženské. Já jsem taky 37tt.Dnes taky na ozvách plodu a právě naopak mi doktorka řekla,že je malý dost vysoko a že má ještě hodně místa.Měla jsem tu přísavku asi na úrovni pupíku. 🙂

ladybugie
24. lis 2011

bolesti stydké kosti pociťuji také a to mám do porodu ještě kus cesty 🙂 Neboj, kdyby to byl předčasný porod, tak by si tě tam už nechali 🙂

veruska007
24. lis 2011

Ja mela malyho na vnitrni brance od 32.tt, poslicky kazdou chvili, a rodila jsem jen o dva tydny driv, ale teda 30 hodin 😔 . V tom 32.tt mel maly pres 2 kg, tak to nikdo neresil. Normalne jsem cestovala, nosila starsiho chlapecka... az do toho porodu.

handm
24. lis 2011

@pavlanatlinka tak mě se malej rozhodl, že chce na svět někdy kolem 30TT, děloha začala pracovat, on sestoupil dost nízko, tak mi nařídili ležet, dali magnézko na 14 dní. A nakonec jsem přenášela skoro celé dva týdny.. 😝 Takže myslím, že to vůbec nic neznamená...

kami1984
24. lis 2011

Nemusi to nic znamenat,ja rodila 36+3, tedy taky 37tt a maly mel 51cm a 2950g,takze uplne v klidu🙂 nakonec jsem i rada, jelikoz v terminu by mel pres 4kilaca...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru