Přenášení - jaká jste absolvovaly vyšetření?

mikulka
13. únor 2012

Ahoj holky, dnes jsem byla v poradně, nevypadá to zatím na porod, ač mám za 3 dny termín. Prý spíš budu přenášet, což máme v rodině.
Slyšela jsem, že se chodí častěji na monitor, pak snad na UZ a sledování průtoků - to je co?
- Jak to bylo u vás, jaká vyšetření jste měly?
- Kdy jste nakonec rodily?
- Přišel porod sám, nebo jste byly na vyvolávání - a v kolikátém tt vám porod vyvolávaly?
- Rodily jste po vyvolání přirozeně, nebo císařem?

Také se bojím, abych neměla moc velké dítě, zjišťovaly vám to na ultrazvuku, a měly jste větší dítě po přenášení?

Díky

mikulka
autor
14. únor 2012

Holčiny, to nemá nikdo zkušenosti s přenášením? ☹

mamkamarketa
14. únor 2012

@mikulka tohle spis zalezi na porodnici a vetsinou to konci vyvolanim. 😒

ilonne
14. únor 2012

@mikulka Ahoj, já jsem přenášela, i když jen 4 dny, ale měla jsem těhu cukrovku a vyšší tlak, takže mě víc sledovali. Správně jsem neměla přenášet. Naštěstí bylo všechno v pohodě, tak jsem měla jít 3 dny po termínu na vyvolání. Nakonec se malá přihlásila sama, rodila jsem přirozeně, ale rodila jsem ji 36 hodin. Chodila jsem častěji na monitor i před tím. Ještě před termínem mi dělali UZ s odhadem váhy a UZ na průtoky - je to normální UZ, akorát se kouknou jak jsou na tom průtoky placentou, jestli jsou v normě. Mě tyhle vyšetření dělali ještě před termínem kvůli té cukrovce.

elana
14. únor 2012

@mikulka chodí se častěji na monitory (většinou co tři, později co dva dny), když se porod nespustí do ukončeného 41.tt, tak se většinou přijímá k preindukci. Já šla do porodnice s totálně nepřipravenýma porodníma cestama (už ale 40+0, ale u mě šlo o těhotenství po léčbě sterility, navíc jsem měla za sebou GEU a MA, tak mě gyndař hlídal hodně moc, aby to dobře dopadlo), udělali mi uzv (zjistili množství plodové vody na dolní hranici, jinak ale vše ok, váhový odhad okolo 3100g, malý měl po porodu 3300g, takže celkem přesný), pohmat (stále CS0, plod vysoko), monitor (fyziologický) a přijali mě. Večer mi potom zavedli tabletu prostaglandinu (Prostin) a čekalo se do rána co se bude dít. Nedělo se nic (mé souputnici ale třeba odešla hlenová zátka a dostala slabé kontrakce), takže večer následoval další Prostin, tentokrát silnější, znovu nezabral. Třetí Prostin způsobil na monitoru slabé kontrakce (které já jsem ale vnímala jen jako tvrdnutí břicha), s hrdlem děložním neudělal vůbec nic. Protože se při kontrakcích už Prostiny dávat nesmí (děloha se stahuje a mimčo by mohlo přicházet o kyslík), rozhodla doktorka ráno o císaři a tak se malý za pár hodin narodil. JInak celou dobu se opakují monitory (cca. 2x denně) a v mezičasech cca. po třech hodinách (i v noci) chodí sestra poslouchat srdíčko stetoskopem.

obecný postup je tedy: ambulantní monitory, po hospitalizaci tzv. preindukce (Prostinové čípky, ideálně hluboko do hrdla, ale já ho třeba měla zavřené, takže mi je dávali jen do zadní klenby poševní, možná i proto nezabraly, ale prostě jinam to nešlo) a když hrdlo dozraje, tak oxytocinové kapačky, které už by měly porod rozběhnout spontánně a být pak poměrně rychle po všem.

ilonne
14. únor 2012

@elana Tak už aspoň vím, proč mi nevyvolávali. Měli začít ráno, ale mě ve tři ráno začali kontrakce. Pořád mi říkali, že už nemůžou nic zavést, a já nechápala proč.

mikulka
autor
14. únor 2012

@elana Super, díky za podrobné vysvětlení. To jsou ale teda nervy. Já mám také hrdlo totálně zavřené a porodní cesty zcela nepřipravené. 😒
První porod byl přitom v pohodě ve 39 tt a přirozeně. Ach jo, snad ještě malá ven půjde sama a přirozeně.

mikulka
autor
14. únor 2012

@mamkamarketa Ano, dr. říkal, že to z 90 % končí vyvoláním. Jen mne děsí, že vyvolávání trvá pak třeba 3 dny a obvykle končí císařem. ☹ U tebe taky?

mamkamarketa
14. únor 2012

@mikulka me rekli,ze musim porodit nejpozdeji na 40+0 (mela jsem komplikace) nastesti se porod rozjel sam v noci,pred vyvolanim,takze dobry. a co zkusit mimco po domacku vyvolat? se,nejaky ten koktej? ja bych zkusila co to jde, preci jen lepsi nez indukce 😒

mamkamarketa
14. únor 2012

@mikulka nebo pokud mas rozumneho dr poprosila bych o hamiltona

ajerdna
14. únor 2012

@mikulka ja momentalne prenasam 4 dni a podla vysetrenia to ani na skory porod moc nevyzera zatial 😒 . Naviac mi zatial ziadne vysetrenia nerobili, akurat monitor uz mam 2xtyzdenne. Pokial je vsetko zdravotne v poriadku kym zacnu vyvolavat cakaju 10-14dni po termine (konkretne v Motole). Ale kazda porodnica to moze mat inak.

elana
14. únor 2012

@mikulka uvidíš...Hamilton není špatný nápad, jsi druhorodička, takže by neměl být problém (u nás třeba ho prvorodičkám nedělají, že to nemá význam, ale určitě je to spíš podle zkušeností daného pracoviště, jinde se to normálně zkusí)-spíš jde o to, že když je hrdlo naprosto uzavřené, tak technicky Hamilton udělat nejde, protože jaksi není kudy se tam dostat 😖 Tak třeba se to ještě nějak uvolní samo, když poprvé to šlo dobře, ono nejspíš mimčo má taky nějaký důvod k tomu, proč chce zůstat ještě uvnitř a dozrávat si-pokud se hlídají průtoky placentou a dělá se opakované ctg, tak by snad nemělo nic hrozit.

beruska1989
14. únor 2012

já chodila obden na monitory, utz mi dělal naposled můj gynekolog v 31tt, v nemocnici pak ne až v den přijetí. nechali mě přenášet 9 dní, pak jsem měla přijít na vyvolání, ten den se mi to ale spustilo samo🙂
můj gynekolog tipoval 3200g, a odhad před porodem v porodnici byl 3900
malá měla 3,47kg a 51cm

sikulik
14. únor 2012

@mikulka ahojky, mě nechali přenášet 7 dní, pak mě vzali do porodnice a ležela jsem na rizikovém, každý den ráno i večer monitory, obden vyšetření plodové vody, jestli není zkalená, obden hamiltonův hmat na vyvolání porodu, malej se narodil po 5 dnech v porodnici

sikulik
14. únor 2012

@mikulka ještě jsem zapomněla, strašili mě, že malej bude mít 5 kilo, z čehož jsem byla docela vystrašená, jako prvorodička, ale nakonec měl 4.260g/53cm. Na vyvolání porodu se také radí trošičku červeného vína (tak 1dcl), nebo maliníkový čaj, nebo hodně teplou vanu nebo sex, sperma má v sobě látky, které uvolňují porodní obaly 🙂. Mně když řekli, že mám přijít do porodnice lehnout si na rizikové, i když je malej i já v pořádku, byla jsem z toho tak nešťastná, že mi manžel ještě v devět večer napustil horkou vanu a omývali jsme bříško, a pak jsme na to vlítli 🙂, a i tak se malej držel ještě dalších 5 dní. V porodnici si ze mě dělali doktoři srandu, že se mu v bříšku líbí, má tam vše co potřeuje a tak nemá zatím důvod ten pelíšek opustit 🙂. Neboj, moje kamarádka říká - dřív nebo později to mimčo stejně musí ven, ať se mu to líbí nebo ne 🙂

jasekd
14. únor 2012

@mikulka Klid! Pokud jsi jinak v poradku, mas cas.
1. dite na porod nevypadalo ani nahodou, podobne zpravy jako ted u tebe. V nedeli jsme byla na kontrole v porodnici, zitra urcite nerodite! Vecer mi bylo spatne, v noci prvni kontrakce, v 5 rano odtok plodovky, velmi silne kontra a 5 min, porod ve 14 hodin. 40+0 tt.
2.dite Po terminu jsem chodila na monitory kazde 3-2 dny. UZ se sledovaly prutoky a mnozstvi vody, vse OK. Rodit jsem mela 1. termin v nedeli, 2. v utery, takze nasledujici nedeli jsem sla na porodnici na monitor a domluveni (pre)indukce, nabidli stredu jako nejzazsi moznost nebo pondeli, vybrala jsem pondeli kvuli hlidani. Cili cca 8.den po terminu. Nalez k porodu nulovy, cipek tuhy, dlouhy. Rano v 9,30 1 Prostin do zadni klenby, od 10 kontra po 5 min, dost silne, po obede uz po 3 min, cca od 19 hodin temer neustale, porod ve 22 hodin, normalnii, dite naprosto bez problemu, dali mi ji na bricho, krasa, sice delsi a bolestivejsi, ale lepsi nez prvni porod. Mne se to v tu chvili samozrejme zdalo dlouhe, byla to sila, ale vsichni se divili, jak krasne se to hned rozbehlo, pri prijmu mi rekli, ze to na dnesek nevidi 🙂 Protoze se mi nalez skoro nehybal a bolesti byly hodne silne, tak asi v 16 hodin zkusila PA Hamiltona, sice se tam nemohla skoro dostat a hodne to bolelo, ale pak se to urychlilo, po prdnuti vody nastal mazec a do 1 hodiny 2 minut byla na svete. Jeden pokus o Ham. jsem mela ve stredu, druhy v patek, posledni behem porodu v pondeli. Mne az na ten posledni asi nepomohly. K tomu rychlemu rozjezdu mi pry pomohlo i to, ze to byl druhy porod po roce. Takze jsem porodila jen preindukci, bez oxytocinu, takze se to da povazovat za temer prirozeny porod 😵 , i kdyz ty kontra po Prostinu jsou silnejsi. Ne kazda pre/indukce skonci po nekolika dnech sekci, vsechny me kamosky s indukci porodily normalne a to treba po 4 hodinach.

kacab
14. únor 2012

...u prvního jsem rodila 10dní po termínu vyvoláním prostaglandinovými tabletami... předem žádné velké ani častější vyšetření, dokonce mě dr chtěl ještě nechat a já sama a na vlastní žádost jsem si vynutila papíry do přenašečský poradny do nemocnice a tam se dr vyděsil a hned si mě tam nechali... jinak mě dávaly při vyvolání porodu nejdříve čípky na změkčení hrdla, pak prostaglandiny do hrdla a trvalo to 2dny, než se to rozjelo, ale ty dva dny jsem byla v pohodě bez bolestí....dnes děkuji bohu,že jsem si tu přenqašečskou poradnu vynutila, měla jsem už zkaženou plodovku a nebýt vyvolání léky, těžko říci jak by to dopadlo... Hočička se pak narodila přirozeně a je zdravá!!!! u druhého jem přenášela přesně týden a nechala jsem si v den termínu udělat hamiltona a ten mi pomohl hodně.... porod se přesně sedm dní po termínu rozjel sám a trval jen 2,5hodiny, což proti prvnímu porodu a 20ti hodinám na sále byl přímo trysko výkon 🙂 Hodně štěstí a hodně sexujte, co jen sneseš 🙂 ale opravdu, sperma prý ty prostaglandiny taky obsahuje!!! a na Hamiltona se taky zeptej!!! ale ten hmat porod v žádném případě nepřivolá.. jen urychlí dozrávání a zanikání čípku a až se drobek rozhodne jít na svět ať dobrovolně nebo vyvolávaně, hamilton ti zkrátí pobyt na sále o mnoho hodin!!! držím pěsti...!!! a není důležité, kdy a jak se mimi narodí, hlavně aby jste pak byli oba v pořádku!!!!!!

mikulka
autor
14. únor 2012

@mamkamarketa On bohužel hamilton zatím u mne nejde, protože nejsem otevřená ani na prst. A k hamitonu je potřeba otevření na prst. Domácí recepty na vyvolání jako sex, koupel atd.... já nevím, moc tomu nevěřím, a myslím, že to snad pomáhá taky jen v případě, že jsem trochu otevřená?

mikulka
autor
14. únor 2012

@ajerdna V Podolí vyvolávají, pokud je vše ok, 14 dní! To mne dost znepokojuje. Ale zase, pokud nebude děťátko obřík a bude ho dobře vyživovat placenta, snad mne to uklidní. V po jdu na UZ a měření průtoků...

mikulka
autor
14. únor 2012

@elana A co je ctg? 😕 Já myslím, že holčičce se prostě něchce ven, protože jsem měla těho ve stresu, problémy s manželem, a ona se teď bojí vylézt. Mám z toho takový pocit. Myslíte, že by to mohl být důvod? 😔

mikulka
autor
14. únor 2012

@sikulik Uf, tak to sis užila teda....

mikulka
autor
14. únor 2012

@jasekd Tak to jsi mne uklidnila, bojím se totiž, že budu mít císaře a to bych nechtěla....

jasekd
14. únor 2012

@mikulka ctg je kardiotokograf, cili monitor. ne kazdy vyvolavani je horor a tahne se, jako jo, bolelo to desne, asi vic nez normalni porod, ale slo to hladce 🙂 z domacich receptu na me nic nezabralo, ricinak jsem tedy nezkousela.

elana
14. únor 2012

@mikulka tak, ctg jak píše @jasekd

mikulka
autor
15. únor 2012

Holky, a byly jste na vyšetření plodové vody? To se prý dělá nějakou tyčinkou a zjišťuje se, zda nneí voda zakalená...?

elana
15. únor 2012

@mikulka já myslím že tím, že jsi měla v začátcích starosti, to nebude...prostě jsou děti, co se narodí před termínem i po něm, dneska se lékaři shodují na tom, že porod si spouští dítě samo, tak zkrátka stejně tak, jako jsou miminka, co sedí v 7 měsících, tak jsou lenoši, co si sednou v 11 měsících...a s tím porodem taky, některé si vypustí bazén brzo, některé pozdě. Důležité je hlídat, aby byla dobře vyživovaná a jinak to tak prostě má být, pokud jsi stále přesvědčená, že se jí ven nechce proto, že se "bojí", tak co si to brát spíš tak, že se jí ven nechce, protože si to uvnitř teď konečně "užívá". Třeba se Ti to bude snášet líp.

jinak mně plodovku nekontrolovali, ale tak já byla víceméně v termínu...

1983hr
15. únor 2012

Já mam 3děti a ty 2starší jsem přenášela.Čekaly jestli se to rozjede a nakonec my je vyvolali.Žádná hruza to nebyla.

1983hr
15. únor 2012

mikulko neboj,určitě to dobře dopadne. My v rodině mame přenášení a nikomu císaře nedělaly. Mě u syna trval porod 16hod a u dcery 4hod a oba byli vyvolané

lucalf
15. únor 2012

Ahoj hoky, připojuji se k vám 🙂 dnes jsem 40+1, zatím se nic nechystá. Z vyšetření jsem byla jen na monitoru a jdu za 3 dny zase. Ani mi nezjišťovali stav čípku. Rodit jdu do Hořovic, tam nechávají přenášet 10 dní, tak musím doufat, že se mimčo do té doby rozmyslí samo 😒 Držím všem čekatelkám palce, aby se dětičkám začlo chtít ven - třeba to bude lepší, když už nebudou takové mrazy 😀

babulinkab
15. únor 2012

@mikulka já přenášela syna týden, už mi hrozili vyvoláním, týden po termínu o půlnoci prdla voda, přijela jsem do porodky absolutně zavřená, PA mi řekla, ať jdu spát, že se nic nechystá, a co myslíš? O půl paté ráno byl na světě 😀 😀

s dcerou mi taktéž prdla voda o půlnoci 3 dny po termínu, ale nepřišly bolesti, tak po dohodě s PA mi v 7.00 ráno zavedli tabletku na vyvolání, v 9.30 už jsem ji měla na břiše 😉 😉

nikiii
15. únor 2012

já jsem první dceru přenášela 11 dní, pak mi vyvolali porod, v 7 ráno se teprv začlo se zavedením tabletky, v 5 odpoledne byla dcera na světě, přirozenou cestou, takže rozhodně neplatí ževyvolání = císař, to rozhodně ne. Druhou dcera jsem přenášela 8 dní a nakonec se rozhodla sama že už je čas. Jo a porodní váhy měli 3,30 a 3,40, takže rozhodně ne nějací obříci po přenášení.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru