Přenášení - jaká jste absolvovaly vyšetření?

mikulka
13. únor 2012

Ahoj holky, dnes jsem byla v poradně, nevypadá to zatím na porod, ač mám za 3 dny termín. Prý spíš budu přenášet, což máme v rodině.
Slyšela jsem, že se chodí častěji na monitor, pak snad na UZ a sledování průtoků - to je co?
- Jak to bylo u vás, jaká vyšetření jste měly?
- Kdy jste nakonec rodily?
- Přišel porod sám, nebo jste byly na vyvolávání - a v kolikátém tt vám porod vyvolávaly?
- Rodily jste po vyvolání přirozeně, nebo císařem?

Také se bojím, abych neměla moc velké dítě, zjišťovaly vám to na ultrazvuku, a měly jste větší dítě po přenášení?

Díky

sonia79
15. únor 2012

Ničeho se, Mikulko, neboj. Mně porod vyvolala doktorka 40+4 poté, co se začalo zyvšovat množství kyseliny močové , porodní cesty skoro uzavřené (píšu skoro, protože mi předtím dvakát dělala Hamiltona, bez výsledku, takže nějaká ta "dírka" v čípku už být musela), malá nechtěla klesnout ani o fous. Předtím monitory + kontroly hrdla a průtoků po 2-3 dnech. Ráno v 8 tableta do dělohy, pak myslím ještě kolem 11hod druhá, ale to se už kontrakce začaly rozbíhat. CCa. 11:15 klystýr a od 11:30 jsem začala chcípat ve sprše 🙂) strašit tě nechci, ale chvíli to bolet bude (to už ale víš sama, nerodíš poprvé). Je fajn mít někoho s sebou, ač já si frajerka myslela, že tam nikoho nechci, alá to přeci zvládnu sama. nicméně před 13hod se šlo tlačit a ve 13:21 byla malá na světě. Takže celkově to až tak zlý nebylo, ani dlouhý, nestresuj se tedy ani 3ma dny a už vůbec ne císařem. Zvládneš to jedna radost, uvidíš. Jediná nepříjemnost na vyvolání, tak jak jsem to měla já je, že nemáš postupný kontrakce, ale nastoupí rovnou ty velký, na což jsem fakt nebyla připravená 😖 ale o to rychlejc se pak rodí. Držím palce a hlavně mysli na to, že ať to dopadne jakkoliv, nakonec budeš mít malinkou v náručí a ty pocity štěstí přebijí vše, co se děo pár hodin předtím ...

sikulik
15. únor 2012

@mikulka nevím čím se přesně dělá vyšetření plodové vody, i když jsem ho absolvovala 2x 🙂, radši jsem se nedívala 🙂, nebylo to příjemné, ale dá se to vydržet, nejdůležitější je, aby ji kontrolovali, aby bylo miminko v pořádku, tak se drž!!!

mikulka
autor
15. únor 2012

Holky, strašně moc díky za velikou podporu a povzbuzení!

mikulka
autor
15. únor 2012

@elana Díky, to je moc povzbudivé a pomohlo mi to.

mikulka
autor
15. únor 2012

@nikiii Tak to jsi mne moc potěšila! 🙂

mikulka
autor
15. únor 2012

@lucalf Já budu rodit v Podolí, tam vyvolávají až 14 dní po termínu!

mikulka
autor
15. únor 2012

@sonia79 Takže průtoky ti kontrolovaly každé 2-3 dny? MNě říkali, že snad půjdu jen jednou, ale to s emi zdá málo. Kdyby placenta nefungovala, jak má, nezjistí to přece jinak, než na UZ?

nikiii
15. únor 2012

@mikulka Neměj strach, všechno bude v naprostým pořádku a za pár dní už máš mimi v náruči 😉

sonia79
15. únor 2012

Chodila jsem od 36.tt každý pátek na monitor+kontrolu čípku atd.pak když se malá nenarodila v termínu což byl čtvrtek, šla jsem v pátek a pak hned zas v pondělí a to už rovnou na vyvolání. fakt se nestresuj, pokud něco nebude ok, doktoři to poznají .. ale hlavně všechno ok bude. NEPŘEMÝŠLEJ!!

mikulka
autor
15. únor 2012

@sonia79 no, spíš se bojím, aby mne dr. chtěli posílat na vyšetření. Ten UZ a průtoky jsem si dost vydupala... Uf.

lucalf
15. únor 2012

@mikulka Pokud je všechno v pořádku, není důvod na mimčo pospíchat. Ale na druhou stranu chápu tvoje obavy a nedočkavost - jsem na tom jako prvorodička podobně 😀

sonia79
15. únor 2012

a proč si myslíš, že by měl tvůj mudr.něco zanedbat? nebo už na něm nezávisíš, jsi nahlášená v porodnici a chodíš tam? ale koukám jsi z Prahy, tam se asi do poslední chvíle chodí ke tvému gynek. , protože porodice jsou tak našlapaný, že to nejde jak u nás na vsi 😉 (Tábor). každopádně, fakt se nestresuj, třeba porodíš už zítra nebo pozítří a nic z téhle diskuze pro tebe nebude mít smysl 🙂

mikulka
autor
15. únor 2012

@sonia79 Já chodím od začátku přímo do porodonice, protože tam mám gynekologa. Akorát teď ke konci chodím k jiné dr. Zítra jdu na kontrolu, tak uvidíme...

lucalf
16. únor 2012

Tak já si snad to přenášení dlouho neužiju - od rána poslíčky a odchod zátky... 😉

mikulka
autor
16. únor 2012

@lucalf To je skvělé! U prvního porodu mi odešla zátka a přesně za 24 hodin praskla voda.
Brzy to přijde, držím pěsti a pohodu při porodu. 😉

Já dnes byla na kontrole, čípek změknul a jsem na prst otevřená. Domluvili jsme se, že to zatím necháme volnému průběhu a kdyby se něco dělo s miminkem, vyvolat se porod může vždy. Když bude vše ok, tak nejzazší termín pro vyvolání je 28.2. Snad do té doby porodím. 😕

Jinak prý při vyvolání je trochu šok, že kontrakce nastupují hned ty ostré třeba po minutě. Je to tak?

sikulik
16. únor 2012

@mikulka jojo, tak to přesně je, takže je lepší nechat tomu volný průběh, aby nastupovaly kontrakce pomalu a přirozeně, tak ještě máš dost času, ono se mimi většinou umoudří a rozhodne se nejpozději v den, kdy by ti měli porod vyvolávat. Maminka mého kamaráda přenášela 16 dní a všechno nakonec proběhlo přirozeně a vše bylo v pořádku, kamarád je úplně normální 🙂

jasekd
16. únor 2012

@mikulka nevim, zda mohu posoudit, mne zabrala preindukce, 1 Prostin, ale i po nem jsou bolesti silnejsi. No, prvni porod mozna min bolel, ale zas ja byla celkem vykulena, dokud nezazijes, tak se na vse nepripravis 😕 Takze podruhy jsem zvladala lip. I prvni normalni porod mi nastoupil z takovych neurcitych, i kdyz dost silnych bolesti najednou do silnych 5minutovek, co presly hned do 3 minut a pak me cekalo jeste 9 hodin, a ten Prostin zabral podobne. Kontra hned po 5 minutach, silne, ale snesitelne, brzy po 3, po minute az skoro stala bolest prisla v druhe pulce porodu, vylozene hodne bolestive, kdy jsem mela problem prejit na sal, cca 3 hodiny pred koncem a posledni 1,5 hodiny mazec ukrutnej po prasknuti vody. Celkem to trvalo 12 hodin. V podstate to kopirovalo muj prvni porod, jen o neco delsi a bolestivejsi. Ty hruzy z niceho do nonstop bolesti byt nemusi, a spis to dela asi oxytocin a tomu jsem se uplne vyhla 🙂 Mela jsem ho na konci prvniho porodu a to teda nebyl muj kamarad 😀

nae
16. únor 2012

Ono vsetko zalezi na porodnici... ja som prenasala par dni, vsetko bolo v poriadku a uz sa dr. tvaril, akoze sa ideme dohodnut, kedy bude indukcia. Ked som vravela, ze este chcem pockat, tak hned nenapadne zastrasovanie typu, co sa moze stat... Doktori by najradsej vsetko urychlovali, niekedy ma to fakt vytaca. Prvy syn sa narodil prirodzene, bez indukcie a urychlovania.
Inak zeny, klobuk dole, ktora ste si dali dobrovolne spravit Hamiltona, na mne to skusal jeden dr. bez upozornenia a skoro dostal kopanec mezi oci... Pokial sa mi druhe mimi podari donosit, dam si asi na tricko napis: Hamiltona ani neskusajte 😎

lucalf
16. únor 2012

@mikulka Super 🙂 Do té doby času dost - užívej si poslední dny těhotenství 🙂 Já to snad budu mít brzy za sebou, i když pořád jen nepravidelné kontrakce (ovšem už dost bolestivé) 😠

sikulik
16. únor 2012

@nae tak to jsem se pobavila (teď už, když mám porod za sebou), mě když dělal doktor poprvé hamiltona, tak mě na to taky neupozornil, a já jsem se snažila to vydržet, ale pak sem mu narovinu řekla, že jestli nepřestane, asi se tam přímo na něj počůrám, tak toho nechal 🙂, ale pak mi ho dělali ještě 3x, protože jsem přenášela celkem 11 dní, ale to už jsem věděla, co bude, a tak jsem se šla raději vždy těsně předtím vyčůrat 🙂 - nevím jestli to má souvislost, ale trpím na časté záněty močáku a proto ho mám asi trochu "citlivý"

mikulka
autor
17. únor 2012

@lucalf Ahoj, tak jak? Už jsi asi v porodnici, viď?

elana
20. únor 2012

@mikulka tak co...můžu se zeptat, jestli už to nějak pokročilo k porodu? Nebo už je maličká na světě? 🙂

lucalf
21. únor 2012

@mikulka Tak my už jsme doma, máme od pátku krásnou holčičku Elišku 🙂 Doufám, že u vás je vše v pořádku a už máš taky svoje miminko 🙂

hypo
21. únor 2012

@mikulka ja prenasela 10 dnu pak jsem nastoupila na vyvolani porodu a druhy den tedy 11 den po terminu se amalka narodila... byla velka 4180g 52cm ale to nemusi byt prenasenim.... vahu mi sice odhadovali ale prej to nejde moc odhadnout takze to je na nic.... na monitory jsem chodila casteji ale nic specialniho myslim nedelali, rodilavjsem v podoli

sikulik
22. únor 2012

@mikulka ahojky, tak doufám, že už máš svoji holčičku v náručí a že porod byl téměř bezbolestný a bezproblémový 😉

mikulka
autor
25. únor 2012

@sikulik Ahoj, porodila jsem ve 40+3, takže dobrý. Ella měla 4060 g! Vše ok. Díky za podporu, holky.

mikulka
autor
25. únor 2012

@lucalf Gratuluji!!!

sikulik
27. únor 2012

@mikulka mooooooc veliká gratulace, ať se Ellince na tom světě moc líbí, a ať jste obě zdravé a také hodně štěstí celé rodince!!! 😉

sonia79
27. únor 2012

@mikulka Taky moc gratuluji a co, nakonec to šlo bez vyvolání a určitě jsi se stresovala zbytečně viď? 😒 ale já to měla stejně a asi hodně holek, porod je pro většinu prostě strašák ... ale hlavně že je vše Ok, ať se malinké líbí na světě a ať je vše tak jak má být!!

lucalf
27. únor 2012

@mikulka Velká gratulace - pěkný macík 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru