Přenášení miminka. Jak urychlit porod?

suki
19. srp 2007

Ahoj holky jsem teď ve 40.týdnu těhotenství a termín mám 21.8.2007 a zajímalo by mě téma přenášení miminka. Jestli některá nevíte, co dělat, aby miminko přišlo na svět alespoň okolo daného termínu. Přítel si vzal kvůli tomu dovolenou, tak aby jsme to vůbec během té jeho dovolené stihli. 😀 Vím, že každé miminko si přijde kdy chce, ale trošku popostrčit by se snad dalo, co vy na to?

roza
23. srp 2007

Suki, zase zdravím - zase v jiné diskuzi 😀 . Mě doktoři pořád strašili, že porodím předčasně a porodila jsem 5 dní před termínem... A to užjsem se fakt nešetřila, na radu holek jsem jedla ananas, to teda nepomohlo, lítala jsem s dcerou po bytě jak blázen, ale možná to trochu popostrčil sex. Píšeš, že se přítel bojí, ale už nemá čeho, akorát by tomu třeba pomohl... Já myslím, že u mě to zabralo...
A u prvního porodu mi zase pomohla koupel v horké vodě...

roza
23. srp 2007

Jo, a doufám, že nám pak napíšeš, až se Ti Nikolka narodí... 😀

suki
autor
23. srp 2007

Ahoj Rozi jasně, že napíšu jak to vypadá, ale zatím právě to moc nevypadá, i když se sexem se snažíme 😀 chodím do schodů, uklízím, chodím na procházky, no prostě furt něco... 😒 Snad to pomůže a když ne, tak se zeptám v pondělí na toho Hamiltona 😀 Rozhodně dám vědět 🙂 Díky

suki
autor
24. srp 2007

Eleanor911 tak to už je celkem síla tak dlouho přenášet-to my doufám nebudem?A jak byl malý velký? Dařilo se mu dobře v děloze, když jsi přenášela tak dlouho? Četla jsem, že pak placenta rychle stárne a miminku už tam pak není moc dobře. 😲 ☹ U mýho přítele to bohužel už nejde změnit-ta dovolená-oni jsou v práci rozdělení na skupiny a když se vrátí do práce, tak mají dovolenou zas ti ostatní a musí jich tam být dostatečný počet, takže by třeba dostal dovolenou až v listopadu.... ☹

bielanevesta
24. srp 2007

Ja som tiež prenášala. Nepomohlo sexovanie, korenenie, upratovanie...NIČ 😖 Bolo to 6 dní. TP som mala 1.7. Ale 6.7. mi začali pravidelné bolesti. No bolo to dlhé a ťažké. Nakoniec koli tomu, že to nepostupovalo a malej dochádzal kyslík(doslova) tak sa rozhodli urobi´t mi cisársky rez. Ale všetko to za ten uzlíček stálo a podstúpila by som to kľudne znova.

suki
autor
25. srp 2007

Ještě mě napadlo, nevíte některá od kterýho termínu se počítá přenášení miminka? Jestli od termínu poslední menstruace, nebo od termínu podle ultrazvuku? Děkuju moc.

petraluk
25. srp 2007

Ahoj holky, na mě nezabralo vůbec nic. Nakonec mě museli hospitalizovat a porod vyvolat, což není nic příjemného.
Suki přenášení se počítá od termínu poslední menstruace, ale taky záleží na tom, jestli jsi jí měla pravidelně. Ale neboj nejdýl v týdnu 42+0 už musí ven ať chce nebo nechce 🙂

suki
autor
25. srp 2007

Petraluk -díky tos mě uklidnila, kdyby se to počítalo podle ultrazvuku, tak budu těhotná snad ještě minimálně 3 týdny 😀 😀 😀

adelin
26. srp 2007

Ahojky Suki ty Nikolky nějak zlobí,moje malá taky nechce ven. ☹ ☹

suki
autor
26. srp 2007

Adelin to je sranda, tak snad už se nějak rozmyslí ty naše Nikolky . My furt čekáme a furt nic. 😀 Dej pak vědět, jak to vypadá.

adelin
26. srp 2007

Jo jo Suki dám určo, zkoušíš nějaký babský rady???

suki
autor
27. srp 2007

Zkouším, ale moc to nepomáhá, dnes jdu na kontrolu, tak jsem zvědavá co mi řeknou, snad už něco pozitivního. Minule mi řekli, že to vůbec ale vůbec nevypadá, tak snad už to dnes bude lepší. 😅

adelin
27. srp 2007

Suki tak mi dej pak vědět, já jdu až zítra na kontrolu.

petraluk
27. srp 2007

Holky hlavu vzhůru, oni mu ven už nějak pomůžou a věřte, že když pak toho malinkatýho tvorečka máte u sebe všechna bolest je okamžitě zapomenuta. 😉

cherub
27. srp 2007

teda suki ty jsi ještě tady? 😅 No koukám že Nikolky opravdu nějak zlobí 😀 Já jsme přenášela 11 dní a nakonec museli Nikču vyvolat 😵

suki
autor
27. srp 2007

Jo jo jsem furt tady. Dnes mi doktorka řekla, že už to vypadá líp a že už je vidět, že se tam něco děje. Pokus neporodím do pátku, tak jsem v pátek objednaná na vyvolání porodu. Mám z toho docela strach, nevíte někdo, jak to probíhá?

cherub
27. srp 2007

suki dají ti tabletku do děložního hrdla a asi hodinu a půl nebudeš moci chodit, protože se bude rozpouštět, tak aby nevytekla. okud se ti to rozjede tak jako u mě, tak jsem za 5 minut po zavedení tabletky začala mít kotrakce po 5 minutách. Ale dalo se to ještě vydržet, normálně jsem si četla, telefonovala...

pak když zjistili, že mi to zabírá a začala jsem se otevírat, tak mi dali klystýr - tím se to ještě urychlilo a kotrakce byli silnější. A nakonec mi ještě píchli vodu a dali kapačku s oxytocinem, aby se to opět zrychlilo 😅 Kontrakce opět zesílily...

takže abych to zhrnula, měla jsem kontrakce po 5 minutách(po tabletce), pak po 3 minutách (po klystýru) a pak asi po minutě a půl (po píchnutí plodovky). Celá ta procedura o zavedení tabletky po narození Nikolky nám trvala 8 hodin.

Ale neděs se 🙂 některým maminám se to rozjede mnohem rychleji a za 3 hoďky mají odrozeno a někomu nepomůže ani tabletka, tak dají mamině noc na odpočinek a pokračují až na druhý den...

Zvládneš to, neboj se 😵 A třeba si to Nikolka rozmyslí, a vykoukne dřív 😉 Budu na tebe myslet.

suki
autor
27. srp 2007

cherub-děkuju moc za info. Budu tě rozhodně informovat. Snad to Nikolka zvládne sama.zatím pa.

michaellinka
27. srp 2007

ahoj holky ja se strasne uz nemuzu dockat miminka a jeste kdyz ctu ze nekdo prenasi tyden tak to je neco,uz mam takovi obdobi ze bych uz nejradsi porodila a mela mimi doma.

suki
autor
27. srp 2007

michaelinko neboj dočkáš se. Už to máš za chvilku a jen ať pěkně tvoje Nelinka ještě v bříšku zůstane, je jí tam nejlíp. Přenášení je sice fakt takový nepříjemný, ale lepší než porodit moc brzy. A ty třeba vůbec přenášet nebudeš. Já vím, že už nejpozději v pátek se rozhodně bude něco dít, protože jdu na vyvolání, ale doufám, že se Nikolka ještě rozmyslí a přijde dřív 😀 Drž se a trpělivost 😀 😀 😀

eleanor911
27. srp 2007

suki neboj 😉 já čekala v nemocnici taky na vyvolání,ale malý si to rozmyslel a narodil se sám dřív 😀 😝 asi to bylo z toho stresu,že mi budou vyvolávat 😅

michaellinko buď ráda,že máš ještě čas a pořádně odpočívej,pak už na to čas mít nebudeš 😀 za chvilku budeš mít Nelinku doma 😉 vydrž 🙂

chechta
28. srp 2007

Ahoj Holky, já teda ještě nepřenáším TP mám až za 11 dní,a le už bych nejraději porodila.Už teď si připadám jak valící se hroch. Suki upřímě tě lituju - snad to příjde samo co nejdřív - doufám, že Tedík se rozhodne se na svět podívat do konce srpna - dneska teda porodit nesmím Tatínek odjel služebně do Prahy tak aby to stihl 😅

suki
autor
28. srp 2007

eleanor91 tak sna d si to Nikolaka raky rozmyslí a příjde dřív než v pátek, ale zatím to moc nevypadá, je to lenoch 😒

chechto co se dá dělat, taky se litutju 😀 😀 ale už vím, že to bude nejpozději v pátek, takže už se na to chystám, je fakt zvláštní to vědět takhle přesně.Drž se, už to máš taky za chvilku 😉

michaellinka
28. srp 2007

jee holky to je tak hezky jak tu pišete za chvilinku už vás to čeká to se máte,já se taky doma dost nudim tak proto bych uz měla mimi nejradši doma 😅 ,a každej mi říka užívej ješte volna pak ti nastane lítačka,to je sice pravda ale co by jsme pro svoje miminka neudělali že? 😉

adelin
28. srp 2007

Ahoj Suki u mě zase beze změn na vyvolávačku půjdu asi v pondělí

cherub
28. srp 2007

michaelinko všichni mají pravdu 😀 dokud můžeš, tak jen spi a odpočívej s nohama hore... Zrovna teď jsem 2 hodiny uklidňovala histericky řvoucí dítě a příčinu jsem dosud nenašla 😒 teď Nikča naštěsti usnula vyčerpáním, ale spává tak 40 minut a pak to beztak začne znovu 😅

chechta
28. srp 2007

Suki třeba to ještě do pátku příjde. Držím pěsti 😉

suki
autor
28. srp 2007

Díky všem za podporu, já taky doufám, že to přijde.Budu vás informovat.Držte se a adelin ještě máš čas tak malá se určitě ještě rozhodne a ta moje snad taky. 😉

suki
autor
5. zář 2007

Ahojky tak jsme úspěšně porodili. Byla to fuška, ale srálo to zato. Porodili jsme přesně v termínu podle ultrazvuku 29.8. a máme krásnou holčičku Nikolku 3300g a 50 cm a má se čile k světu. A jak jsi na tom ty chechto? 😀 😀 😀

cherub
5. zář 2007

suki no hurá 🙂 nervičky z vyvolávačky zapracovaly a šlo to samo 😵 Moc gratulu a přeju hodně zdravíčka Nikolce i tobě 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru