Přenášení miminka. Jak urychlit porod?

suki
19. srp 2007

Ahoj holky jsem teď ve 40.týdnu těhotenství a termín mám 21.8.2007 a zajímalo by mě téma přenášení miminka. Jestli některá nevíte, co dělat, aby miminko přišlo na svět alespoň okolo daného termínu. Přítel si vzal kvůli tomu dovolenou, tak aby jsme to vůbec během té jeho dovolené stihli. 😀 Vím, že každé miminko si přijde kdy chce, ale trošku popostrčit by se snad dalo, co vy na to?

emyska
5. zář 2007

Ahoj suki, moooc gratulujuuuuu. 🙂 🙂 🙂 Chtela jsem se zeptat... Urychlila jsi to nejak nebo to prislo samo? Mne vcera doktor rekl, ze se to jeste vubec nechysta a ze to vypada tak za 2 tydny. Pritom uz ma mala podle ultrazvuku 3,40 kg... tak jsem nervozni, kolik bude vazit za 2 tydny. 😖

petraluk
5. zář 2007

Emysko, jestli tvoje holčička bude přibírat jak to moje zlatíčko, tak tě lituji. My měli na UZ 3800g a za 3 dny už to bylo o 200g víc. Tímhle tempem by tvůj mimísek měl skoro o kilo víc, kdybys rodila až za 14 dní a to bůhví jestli. 😅
Suki moc gratuluji 😀 😉 😀

suki
autor
5. zář 2007

Děkuju všem, nakonec se to spustilo samo-odtekla voda a hned kontrakce po 3 minutách a ne a ne se otevřít. Porod trval 17 hodin 😖 , neotvírala jsem se skoro dokonce-nakonec epidurál a pak už to šlo a navíc jsem měla 2.dobu porodní taky dlouhou-tlačila jsem 1 hodinu, než šla malá ven, ale nakone se to podařilo a stálo to za to.Ničeho se nebojte vše zvládnete. Mně řekli v 38 tydnu, že malá má 3300 a narodila se ve 41.tydnu a měla 3300g, takže buď v klidu a nestresuj se, hlavne, když bude mimi zdravé. 😀 😀 😀

chechta
8. zář 2007

Suki gratuluju k Nikolce, tak jsi se nakonec dočkala. 😀
U mě to vypadá tak, že dneska mám den po termínu a nic 😒 - pořád čekám, že se něco začne dít 😀 😀 😀 😀

chechta
9. zář 2007

Ahojte holky tak co je nás tu víš přenašeček? Já má tepráv 2 den, ale už je to úmorný - při každým píchnutí si říkám - už???????????? 😀 😀 😀 😀 A ono nic 😝

suki
autor
9. zář 2007

chechto odpočívej, budeš potžebovat hodně sil na porod i po porodu. Je to krásné, když držíš ten uzlíček v náručí a on na tebe kouká, ale pak už tě vyspat nenechá. 😅 Já moc před porodem neodpočívala a pak trval 17,5hodiny a byla jsem totálně vyfluslá, ale stálo to za to 😀 😀 😀 😀

myschka
9. zář 2007

holky já podle jednoho termínu týden přenášela a podle druhého jsem byla v 38 tt no vzhledem k tomu, že malá měla 4350g a 53 cm tak ten první byl správný 😉 dva dny před porodem mi na utz řekli, že malá bude mít max 3.6 kg tak jsem byla v klidu, porod byl celkem rychlý, na jedno zatlačeni byla videt hlavička ale tak to zůstalo asi hodinu. nakonec jsem to zvládla. každý den v břiše je pro mimi +

myschka
9. zář 2007

je to otrava ale když je všechno v pořádku proč hnát mimi ven. po narození to má i výhody. neměly jsme žloutenku, nebylo žádné drama když nám ze začátku nešlo kojení, hned jsme mohly na prochazku a vubec je malá klidná a bezproblémová, i kyčle ok. byla jsem dlouho v nemocnici před porodem a tam se maminky modlily aby to donosily alespon do 34 a ty malý miminka jsou tak bezbraná a samej problém.

chechta
9. zář 2007

suki - no já se moc nepředřu -spíš odpočívám.

myschka no já mám jen jeden termín - a dle něho už druhý den přenáším - právě si myslím, že ty dny navíc už zbytečně mimča přibírají na váze a pak musíme rodit obříky 😀 😀
No v pondělí jdu na amnioskopii tak jsem zvědavá co tam se mnou vymyslí - kéž bych tam už nemusela 😀

cherub
9. zář 2007

chechto buď v klídku 🙂 já jsem přenášela 11 dní a nakonec mi Nikolku vyvolali a vážila jen 3280 g 😵 Držím pěstičky 😉

chechta
9. zář 2007

cherub tak ted nevím 😲 mám být v klidu, že po 11 dnech přenášení jsi měla normálně vážící miminko 🙂 a nebo mám být zděšená představou 11dní přenášení 😀 😀 😀 Tak to jsi si asi pěkně zobla co? a jakto, že tě tak dlouho nechali přenášet?

petraluk
9. zář 2007

Chechto já přenášela 13 dní a kdybych nereagovala na vyvolávačku tak to bylo i maximálně o další 2 dny víc, to už bych rodila císařem. 😒 Když je vše v pořádku, tak tě jen kontrolují, ale stále čekaj jestli přijde přirozeně. 🙂

chechta
9. zář 2007

petraluk - tak to asi fakt začnu chodit do toho sedmého patra pěšky 😀 😀 😀 a jak jsi to zvládala?

kristynaw
9. zář 2007

je zajimavy,jak ty deti zlobi,nektery se derou na svet moc brzy a nekterym se vubec nechce...

chechta
9. zář 2007

kristynaw jojo - to je pravda, ale asi je lepší ta druhá varianta - ty nedonošený nebožátka pak musí někdy moc bojovat.

kristynaw
9. zář 2007

no,koukni do myho alba🙂 ja uz byla dvakrat ve spitale na udrzeni...jednou jen devet hodin,jendou 5 dni,v patek me propustili,po 4 dnech kontrakci,uz mi dali i steroidy,aby mala mela vyvinuty plice...

cherub
10. zář 2007

chechto byl to pěknej záhul na psychiku, ale jinak to šlo. Nic mě nebolelo, jen jsem byla oteklá 😅 Nevím, proč mě tak dlouho nechávali přenášet, vůbec jsem se nechystala, a tak asi proto. Dokonce mě chtěli nechat přenášet 14 dní, ale naštěstí mi začala pomalinku unikat plodovka a hrozila infekce, tak na to hupsli dřív 😵

pucik
10. zář 2007

ahojky, tak já přenášela 1o dní a měla nástup, v porodnici mi řekli, že nemají dost lůžek, tak mě ještě poslali domů a nastoupila jsem až druhý den, začali vyvolávat v sobotu v 11.35 a porodila jsem v neděli v 17 hod, vyzkoušeli na mě snad všechny metody vyvolání, chybí mi snad jen císař, byl to docela záhul, nejhorší bylo, že jsem nemohla jíst ani pít, to jídlo ani tak nevadí, ale rodit po třech dnech bez pití je docela síla. Když na konci po oxytocinové infuzi, která to teda fakt rozjede, že by člvoěk lezl po zdi,doktor začal volat rodíme, honem honem, tak jsem byla tak šťastná, žeto snad ani není možný a naštěstíé jsem tlačila moc pěkně a malej byl do půl hodiny na světě, i když další zážitek, sotva člvoěk porodil, už tam lítali jiný doktoři a šití pod narkózou, takže po probuzení jsem ani nevědla, jestli už jsem rodila nebo co, ale máme krásnýho 4 kg chlapečka, takže výsledek se podařil, akorát byl náš bubáček hodně oloupanej, jak byl v tej voděl dlouho,ale to se mu spraví

chechta
10. zář 2007

kristy tak se drž - no už jsi ve 33tt tak aspoň do toho 35-36tt by to chtělo vydržet - tak buď v klidu - já bych ti ty dny navíc klidně i dala kdyby to šlo 🙂

cherub - no právě mám takovej pocit ničeho - nevím jak to popsat - je to takový blbý mezidobí - doktud byl přede mnou ten termín tak člověk se upínal k němu,a le ted? No dneska jsem byla na amniu a vš je OK a jdu tam zase ve středu - tak asi budu žít od kontroly ke kontrole 😀 😀

pucik jo to je pravda oni jsou pak chudáčci takový vylouhovaní - jinak mě právě dr říkal, že to ještě necháme, že zatím nejsem připravená a kdyb mě to ted vyvolávali tak bych se prý trápila zbytečně dlouho

cherub
10. zář 2007

chcechtao, ale i přesto přenášení byla Nikolka strašně krásná. nebyla vůbec domuchlaná, modrá, vrásčitá. Nebyla ani od toho "slizu". Jen od krve. prostě krásné miminko 🙂 A abgare score (nebo jak se to píše 😅 ) měla 10, 10, 10 😵 Ale bylo to vyhodnocené jako rizikový porod, protože malé haprovalo srdíčko😖 ☹
Ale i přes to všchno má to přenášení něco do sebe 😉 😖 ☹

chechta
10. zář 2007

cherub tak jsem koukla do tvého alba a Nikolka je kouzelná. 🙂 Hlavně, že jste obě vpořádku i přes různý nesnáze. Už se moc těším až si toho našeho prdíka pochovám, ale asi si teda budu muset ještě chvilu počkat. Zase naštěstí žijeme v moderní době a můžou mě krásně kontrolovat a kdybych si nebyla s čímkoliv jistá tak hurá do porodnice a oni už se postarají - kdby toho nebylo tak jsem určitě úplně jak na trní, ale teď je akorát to čekání dlouhý,a le nemusím se téměř ničeho bát. Sice komplikace se můžou vyskytnou t vždycky, ale na to nesmíme myslet. 🙂

cherub
10. zář 2007

chechto děkujeme 😵

te´d už se na to přenášení dívám zase trochu jinak. Je dobře že tam byla tak dlouho. Když se mimču nechce ven, tak k tomu má své důvody a je to jenom dobře 🙂

Hodně štěstíčka ti s Nikčou přejeme, určitě to brzy přijde a bude se k sobě tulit 😉

P.S.: Určitě brzy budeš ráda vzpomínat na doby, kdy byl Tomášek v bříšku 😀

chechta
11. zář 2007

dobré ránko,

cherub asi jo,ale asi ne na ty poslední týdny 😀 😀 😀 i když všechno špatné se hodně brzy zapomene 😀 😀 😀 😀

suki
autor
12. zář 2007

Ahoj chechto nerodíš už? že tu nejsi už od včera? 🙂 😉 🙂 😉 Dej pak vědět.

flow111
14. zář 2007

suki chechta uz porodila... 😉

suki
autor
14. zář 2007

No bezva super, a jak to zvládli? Doufám, že je vše v pořádku a má krasné zdravé miminko.Dejte vědět. 😀 😀 😀 😀

flow111
14. zář 2007

suki mylsim, ze je vsetko ok... zvladla to 😉 😉

suki
autor
14. zář 2007

flow111 ty už to máš taky kaaždým dnem co? Tak se drž a dej pak vědět, jak to s tebou vypadá. Páááá 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😉

flow111
14. zář 2007

suki na maly sa nechysta.... dr povedala, ze je este vysoko a otvorena som ale len na jeden prst... takze ma caka a neminie asi prenasanie 😉

suki
autor
14. zář 2007

Flow111 - Já jsem to tak tak měla s Nikolkou, byla hrozně vysoko ještě když jsem ji tlačila ven.Porodní asistentka mi řiká: "já už vidím hlavičku,ale ona je ještě tak vysoko", taky proto jsem rodila 17,5 hodiny!!!! Neboj, mně doktorka v pondělí řekla, že to ještě vůbec nevypadá a nebyla jsem otevřená vůbec a ve středu mi odtekla plodová voda a jeli jsme. 😀 😀 😀 😀 Oni to taky nemusí poznat tak přesně.Drž se a dej vědět.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru