Přenášení miminka. Jak urychlit porod?

suki
19. srp 2007

Ahoj holky jsem teď ve 40.týdnu těhotenství a termín mám 21.8.2007 a zajímalo by mě téma přenášení miminka. Jestli některá nevíte, co dělat, aby miminko přišlo na svět alespoň okolo daného termínu. Přítel si vzal kvůli tomu dovolenou, tak aby jsme to vůbec během té jeho dovolené stihli. 😀 Vím, že každé miminko si přijde kdy chce, ale trošku popostrčit by se snad dalo, co vy na to?

suki
autor
1. říj 2007

Tero28:Klárka je moc krásná 😀 , já jsme měla na začátku taky bolavý prsa 😔 malá je hroznej upírek, ale časem si zvykneš, mě už to teď nebolí, vždy jen když se přisaje , tak je to trošku nepříjemný, ale pak už dobrý. Na začátku, mě to taky bolelo celý kojení a měla jsem trošku popraskaný bradavky, ale mazala jsem si fialku a strašně mi to pomohlo. Mazala jsme ji, i když už byly prsa v pořádku. 😉 Držte se a užívej si ten malý uzlíček, protože nám už je měsíc a najednou zjistíš, že ti to miminko strašně vyrostlo a už to není vůbec tak malý, jak při narození. Hrozně to letí 😕

michaellinka
2. říj 2007

ahoj holky tak mě už to taky za měsíc čeká já už se tak těšim,ani nemám strach z porodu jako z kojení,mám strach že malá bude třeba málo sát a bude se u toho vztekat a bude se dělat málo mlíka a bude to na prd,chtěla bych hrozně kojit a mám fakt strach aby mi to šlo nebo aby mě to dobře v nemocnici naučili,doufám že to s malou zvládneme dobře 😅

michaellinka
2. říj 2007

Tero28 ty máš někde fotečky malí,já bych se na ni taky moc ráda podívala,děkuji 🙂

tera28
3. říj 2007

Suki: diky za tve zkusenosti, je to tezke ale snad to zvladneme, kojim ji ted pres kloboucek a uz to celkem jde, obcas ji odstriknu i do lahvicky, ale mala se nastesti prisava na cokoliv, takze bradavky neodmita. Mazu bepanthen a vetram a cekam az se prsa zoceli 😀 predtim me vubec nenapadlo, ze bude s kojenim takova drina 😒 trochu jsem si to i obrecela ale uz to snad bude lepsi..

Michaellinka: neboj se toho, dulezite je to moc neresit a mlicko prijde. Hlavne si rekni v porodnici at ti ukazou jak SPRAVNE kojit!! Miminko se jinak zbytecne prisaje trochu vedle nebo jen na bradavku a rychle to dokaze poranit.
Fotky jeste pridam do alba, nejak ted doma jeste nestihame 😉

suki
autor
3. říj 2007

tero28: malá je moc krásná 😀 😀 Všechno určitě zvládnete, neboj 😉

Michaellinko: vůbec na to nemysli, že bys nekojila. Já jsem měla taky strach, ale pak jsem si to přestala připouštět, že bych nekojila. prostě jsem si řekla, že kojit budu a přes to nejede vlak a taky kojíme... 😀 😀 😀 Buď v klidu a hlavně ať ti to kojení někdo v porodnici ukáže. Důležité je, aby ti malá nedudlala jen bradavku, ale aby měla v pusince i co nejvíc dvorce. A maž si prsa fialkou, to moc pomáhá. Drž se a dej vědět. Pa.

michaellinka
4. říj 2007

ahoj holky tak vám moc děkuji za podporu a za rady,snad to zvládneme,budeme se hodně snažit,tu fialku si určitě koupim a to je normální mast?abych věděla co mám v lékárně říct 😀 ,jinak určitě napíšu až tady s náma bude malá,zatim děkuji pa

michaellinka
4. říj 2007

tera28:tak už jsem našla tvoje album 🙂 no malá je fakt nádherná ti závidim že už máš toho drobečka doma mi už by jsme si taky malou strašně s přítelem přáli doma 😀

suki
autor
5. říj 2007

Michaellinko-Fialka se jmenuje genciánová violeť a je to fialová vodička. Drž se.Pa.

michaellinka
5. říj 2007

ahoj suki jo děkuji za info už píši do zápisníčku 😉 🙂

suki
autor
6. říj 2007

Michaelinko nemáš zač. Hlavně teď odpočívej a sbírej síly na porod. 😀

michaellinka
8. říj 2007

ahoj holky,chtěla jsem se zeptat jen tak pro info kdo jste už po porodu kolik jste nechali kilo v porodnici,kolik jste schodili,já že už mám 16 kilo navíc a už se cejtim jak slon a přijde mi že jsem přibrala dost,tak mám strach abych to vůbec schodila.Předem děkuji za info. 🙂

suki
autor
8. říj 2007

Michaellinko buď v klidu, já jsem přibrala 13 kg a 10kg jsem nechala v porodnici. Je pravda, že pak doma jsem asi 2kg zase nabrala, ale teď mám dole 10kg. Takže zbývají ještě 3kg. S kojením a lítáním okolo mimča na to nebudeš mít čas ani myslet a půjde to dolů samo 😀 😀 😀

tera28
8. říj 2007

Ahoj holky, moc vam s Klarkou dekujeme za pochvalu 🙂

Me ve ctvrtek prepadly horecky a vyklubal se z toho zanet prsu ☹ tak jsem na antibiotikach, ach jo to kojeni ☹ ☹

Michaellinka: Co se vahy tyce, ja pribrala 16kg ale dost jsem zadrzovala vodu, takze ted sice nevim kolik mam na kila (doma vahu nemame) ale citim se hubenejsi nez pred tehotenstvim, jen brisko jeste zaleza. Ono to behani kolem mima cloveku dost kil ubere. Taky asi zalezi co budes jist, ja se snazim hodne ovoce (to co muzu) a zdravych veci, sladkosti uplne vynechavam, pry to snizuje tvorbu mleka.

michaellinka
9. říj 2007

ahoj suki děkuji za info sem se trošku uklidnila snad taky co nejvíc nechám v porodnici,tero28 taky děkuji zase sem o něco chytřejší,to s těma sladkostma sem vůbec nevěděla,a já je moc ráda hlavně čokoládku 🙂 ,no tak to pak teda budu mít smůlu ale to neva aspoň zhubnu 🙂,tak se zatim mějte holky

suki
autor
12. říj 2007

Ahoj holky tak co je tu ještě někdo kdo přenáší? 😀 😀 😀

suki
autor
12. říj 2007

Ahoj sisstin tak jak to s tebou vypadá, máš už termín, ne?

sisstin
12. říj 2007

suki: až v úterý..ale nevypadá to, takže jdu do poradny příští čtvrtek 😉

suki
autor
12. říj 2007

Tak držím pěsti a rozhodně dej vědět, jak jsi na tom. Jak je teď malej velkej?

arowana
13. říj 2007

Hojky, tak já jsem měla první termín 12.10, teď mám druhý, ten je 28.10, tak snad to bude někdy mezi nima, jinak nevím. Asi mi malá tlačí hodně na nervy, páč mi mrtví noha a těžko se mi chodí. Do poradny jdu v pondělí, tak uvidíme.
měly ste taky někdo něco obdobného, nebo máte?

listicka20
13. říj 2007

Ahoj, mám termín teď ve středu a už taky nervózním, abych moc nepřenášela. Piju maliník, uklízím... Doktorka se mi smála, že prý to stejně zabírá na každýho jinak. Arowano, jak to vypadá, když ti mrtví noha? Já mám akorát bolestivý svaly okolo třísel, prostě v tý intimní oblasti, a taky se mi špatně chodí. Jsem jak kachna. 😒 Včera mě pobolívalo i v kříži, tak snad už jsou to poslíčci a brzo se to rozjede.

dagmik
13. říj 2007

ahoj, já měla termín už ve čtvrtek a stále nic. Jsem na tom stejně už měsíc. Pořád to na porod nevypadá, žádní poslíčci, občas mi trochu tvrdne břicho, jinak nic, hlavička stále nesestouplá. Další čtvrtek jdu na kontrolu a když nic, tak už si půjdu rovnou lehnout do porodky. Ale zatím prý mám být stále v klidu, je to prý v pohodě. TP 11.10. mám stejnej podle MS i pode UZV......začínám být nervozní z toho vyvolávání....se bojim bojim

suki
autor
13. říj 2007

Holky nebojte, já měla jít na vyvolání, už jsme byla i objednaná a dva dny před tím se malá rozhodla a porodily jsme 😀 😀

dagmik
13. říj 2007

suki, no tos měla štěstí, taky na něj čekám 😉 😉

ilonap
13. říj 2007

holky vy jste nezažily mě? Měla jsem v pase ještě 44tt,než jsem porodila! 😀 😀 😀

dagmik
14. říj 2007

ilonap, to nás snad ani nestraš!!!! ☹

arowana
17. říj 2007

Zdarec, listicka 20: no, proste mi vystreli bolest do nohy a necitim ji tak nejak chvilku, cely stehno a kus litka, asi je to od krizove kosti. Jo, ted v nedeli to bylo super: zacala sem mit prujem a zvracet, u nekterych tehulek to prej pred porodem byva-ten prujem. nakonec sem jela nervozni na kontrolu na porodni a tam me poslali na infekcni. odesla sem v pondeli na reverz, pac mi nic nebylo- i podle biochemickych rozboru. jeste by me vezli z infekcniho na porodni-to nikdy! Pak sem byla v po na gynde, prej uz to vypada kazdou chvili, tak snad...je to fakt na nerv, cekat kdy to prijde, a ty dotazy okoli uz me prudi. Tak vsem preju, at se to povede v terminu nebo blizko kolem.🙂

sisstin
17. říj 2007

tak už jsem fakt patřím 😅

suki
autor
17. říj 2007

Sisstin klídek malej se určitě brzy ozve, hodně odpočívej. A hlavně pak dej vědět, jsem zvědavá.

kykynka
17. říj 2007

sisi také se hlásím do přenošených miminek také přenáším a není mi zrovna nejlípe. ☹

michaellinka
17. říj 2007

arowana:ahoj já teda zatim nepřenáším ale chtěla jsem se zeptat na ten prujem,já měla totiž taky včera a předevčírem ale s krví a včera už dost,byla jsem i víckrát za den ale pokaždý to s krví nebilo,nevim co dělat dneska už je to zase v poho,ráno jsem volala na gyndu ale celej den mi to tam nikdo nebere,už mě to štve,zejtra si tam ještě zavolám a radši se zeptám sestry co dělat,ale myslim si že žádná infekce to není,je mi jinak dobře,kdyby to bylo horší tak bych asi měla i horečku nebo tak,spíš si myslim že mi praskla nějaká žilka nebo tak,ale stejnak mám strach,tak se ptám jestli o tom něco nevíš.Zatim děkuji pa

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru