Přenášení miminka. Jak urychlit porod?

suki
19. srp 2007

Ahoj holky jsem teď ve 40.týdnu těhotenství a termín mám 21.8.2007 a zajímalo by mě téma přenášení miminka. Jestli některá nevíte, co dělat, aby miminko přišlo na svět alespoň okolo daného termínu. Přítel si vzal kvůli tomu dovolenou, tak aby jsme to vůbec během té jeho dovolené stihli. 😀 Vím, že každé miminko si přijde kdy chce, ale trošku popostrčit by se snad dalo, co vy na to?

balsiger
14. zář 2007

ahoj holky...ja taky nervoznim... ☹

jeste termin nemam,ale mimi je velke, v nedeli nastup na vyvolavacku.... ☹ ☹ jsem zvedava, jak to zabere, MUDr tvrdi,ze uz jsem na 1prst otevrena...

karotky
15. zář 2007

Ahojky!
Balsiger...........já šla na vyvolávačku taky.Mimičo jsem měla veliké(odhad byl 3800g) a přenášela jsem 2 dny.Asi 2 měsíce dopředu jsem byla otevřená na 2 prsty,takže předpokládám,že budeš mít podobný průběh jako já.Od napíchnutí plodovky(tj. v 17h.)jsem vzdychla na sále do půlnoci.Stálo to ale za to. 🙂
Nakonec měl Áda 4330g. 😅

balsiger
15. zář 2007

korat: ty blaaaho!!!tak to je narez...ja mam ted 38tt, odhad 3500g, s tim ze + - 10%, tak si vyber a pokud by se cekalo do 40tt, mohlo by to mit taky tech 4200-4300 a to mi MUDr nedoporucuje, jelikoz jsem prvorodicka....

karotky
15. zář 2007

Já taky byla prvorodička a už u těch 3800g. se doktor opotil,abych to zvládla.Kdyby věděl,že bude mít 4330g,tak mi udělá rovnou císař.Nástřih jsem měla pořádnej............10cm. 😀

flow111
17. zář 2007

boze holky ste ma trochu vystrasili s tymi vahami dietatka.... ja som zvedava kedy to teda pride a modlim sa aby maly nebol taky buclaty lebo som tiez prvorodicka a bojim sa toho ci ho vobec vytlacim... ☹

suki
autor
17. zář 2007

Ahoj flow111 vůbec se mestresuj velikostí miminka, určitě to zvládneš 😉 😉 Co ti řekl doktor, jak je miminko velké? Já jsem přenášela týden podle termínu menses a malá měla velikost stejnou jako před dvěma týdny, jen 3300g. Teď už miminka tase tak nerostou 😀 😀 😀 Drž se.

flow111
17. zář 2007

suki mne dr nepovedala nic... nechapem... 😖 takze si pripadam dost neinformovane

suki
autor
17. zář 2007

A kdy jdeš zase na kontrolu? Řekni ať ti udělá ultrazvuk a řekne ti jak je malý Peter velký 😀 To přece musí zjišťovat. Aspoň orientačně, aby věděli, jek bude mimi velké....

flow111
17. zář 2007

ko mam az vo stvrtok, ale zajtra idem na monitor...myslis, ze by som mohla poziadat o ultrazvuk aby zistili aky je velky aj zajtra?

suki
autor
17. zář 2007

Určitě za zeptání nic nedáš. Myskĺím, že by ti ho měli udělat. Dej pak vědět.

kyri
18. zář 2007

karot: ty bláho, neke, fakt 10 cm nástřih...!!?? 😅
uf, holky, já když si představím ty časy s bříškem, přenášení 14 dní...
no, teď už bych přenášela klíďo 3 neděle😀
jako vyspala jsem se víc, než když máme takovou povedenou noc, jako je dneska - během 6 hodin 5x kojení a ve 3 ráno mejdan 😀

... jo, a tu velikost zjistí líp pohmatem - si myslim, než uzv...

flow111
18. zář 2007

no tak ja som zvedava ako to dopadne a ci vobec narazim na nejakeho dr aby som sa spytala na ten UTZ.... som stale nervoznejsia uz to cakanie je o zivot...

suki
autor
18. zář 2007

Já vím taky to znám-to čekání je fakt úmorný, ale na druhou stranu hodně odpočívej a spi, protože pak už se moc nevyspíš 😀 A taky je to fakt krásný období to čekání-je to takový napínavý. Užij si hlavně ten okamžik jak ti dají malého hned po porodu- to je fakt to nejkrásnější co může být..... 😵 😉

flow111
18. zář 2007

suki ale ja spat neviem ked ma vsetko boli... klby mi idu vyskocit a to sa fakt odpocivat neda 😢

suki
autor
18. zář 2007

Tak to je pravda, spánek už teď asi není nic moc. A už jsi byla na prihlídce?

flow111
18. zář 2007

nie ko mam vo stvrtok takze zatial nic... 🙄

suki
autor
18. zář 2007

Tak dej pak vědět, jak jsi dopadla. 😀

suki
autor
21. zář 2007

Ahoj flow111 nikde tě tady nevidím už dva dny, tak už asi rodíš. 😉 Tak se drž a dej pak vědět, jak jsi dopadla. Myslím na tebe 😀 😀

chechta
21. zář 2007

Ahojky, tak jsem nakonec přenášela jen 5dní. 12.9 se tedík narodil a k té váze my sme měli 3750g. Porod jsem měla celkem rychlý - šla jsem na kontrolu ( teda od třech ráno jsem měla mírný kontrakce) a doktor mi řekl, že to můžou urychlit - poslal mě na sál tam mě zavedli prostaglandin a aza 6hodin jsem měla prcka v náručí. 😀 takže celkem rychlovka, ale když mě zaváděli tabletu tak jsem měla porodní cesty nachystaný - CS 9.

kristynaw
21. zář 2007

flow uz ma miminko🙂

suki
autor
21. zář 2007

Super, tak se nám to tu pěkně rodí, gratuluju chechto a flow. Užívejte si to 😀 😀 😀

tera28
23. zář 2007

ahojky, protoze uz take 5 dnu prenasim, hlasim se do klubu 🙂 stale se snazim to brat s nadhledem, ale uz se zacinam take trochu bat vyvolavani a tak. Chtela jsem se zeptat, myslite ze prenasena miminka jsou mene nachylna na zloutenku? Mame totiz s manzelem ruzne krevni skupiny, ja 0 on A a pry v takovem pripade je velka pravdepodobnost ze mimi bude zloutenku mit..

myschka
23. zář 2007

my jsme byly přenášený a velký a žloutenka se nám vyhla, já mám B a přítel 0 tak nevim. Obecně máme úplně pohodový a bezproblémový miminko. Určitě bude vse ok.
😉 😉

tera28
23. zář 2007

myschko diky za info, take doufam ze vse bude ok

romana27
23. zář 2007

ahojky, všem, co se to týká přeji, aby se jim mimiša narodila co nejdřív, musí to být hrozný čekat a čekat 🙂
K té žloutence - my se narodili 37+1tt a taky mám já i můj jinou krevní skupinu a malej žloutenku neměl.

chechta
23. zář 2007

Holky nebojte - různý krevní skupiny na to nemají vliv jen různý RH faktor - teda pokud má matka - a dítě po otci + .
Jinak lehká novorozenecká žloutenka je zcela běžná 😉 My ji měli taky, ale jen maličko

suki
autor
29. zář 2007

My máme taky jiný krevní skupiny, já 0 a přítel B a malá žloutenku neměla 😀 Jinak jak se máte holky? Jak zvládáte miminka chechto a flow111?Dejte o sobě vědět, nám se daří s Nikolkou dobře 😅

tera28
29. zář 2007

Ahojky, tak nakonec vse dobre dopadlo, Klarka se narodila 23.9. uplne zdrava, zloutenka nebyla a uz jsme zpatky doma.

suki
autor
29. zář 2007

Moc gratuluju tero28 a jaký jsi měla porod? Jaké má malá míry?

tera28
30. zář 2007

suki: dekuju moc 🙂 mala mela 3,68 kg a 50 cm, jinak popis porodu jsem psala do diskuze zkusenosti s porodnici v Podoli - tam jsem rodila. Celkove si nemuzu vubec stehovat, horsi je ted to hojeni dole a hlavne kojeni, hrozne me boli bradavky, protoze mala hrozne saje 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru