Přenášení miminka. Jak urychlit porod?

suki
19. srp 2007

Ahoj holky jsem teď ve 40.týdnu těhotenství a termín mám 21.8.2007 a zajímalo by mě téma přenášení miminka. Jestli některá nevíte, co dělat, aby miminko přišlo na svět alespoň okolo daného termínu. Přítel si vzal kvůli tomu dovolenou, tak aby jsme to vůbec během té jeho dovolené stihli. 😀 Vím, že každé miminko si přijde kdy chce, ale trošku popostrčit by se snad dalo, co vy na to?

tera28
28. lis 2007

Suki: ahojky, tak jsme byly na nausnice objednane na zitra, ale musela jsem to zrusit, protoze se male jeste nezahojilo ockovani z porodnice na raminku. Jinak mi roste jako z vody, uz se na nas usmiva a je to super pocit. Doufam ze se vam take dobre dari a ze uz prdiky netrapi.

janaboris
23. dub 2008

Těhulky jak dlouho přenášíte,nebo maminky jak dlouho jste přenášeli po termínu porodu?
My máme sice termín až za 3 týdny,ale moje máma i sestry přenášeli takže mě to asi taky čeká....

janaboris
23. dub 2008

A ještě bych se chtěla zeptat,jestli se vám porod(po termínu) "rozjel"sám nebo vám ho museli vyvolávat?

nensy
23. dub 2008

já přenášela ráno mi píchli vodu .ale nic se nerozjelo tak sem šla na císaře 😀

gabcos
23. dub 2008

ta já jsem přenášela týden a nakonec jsem porodila přirozeně bez vyvolání... 🙂 😉

zkoušela jsem všechno možné - chodit do schodů, procházky, horká vana, sex,....atd. ale mimi se prostě nechtělo...🙂
nakonec se narodilo 2. den ráno po 6 km procházce, tak nevím zda pomohla... 😀 😀

janaboris
27. dub 2008

Ptala jsem se u gyn jak dlouho se nechává přenášet a řekla mi že tak 7-10 dní po termínu a pak že to vyvolávají🙂

andy80
29. dub 2008

Jani, u prvního mimča jsem přenášela přesně 10 dní, devátý den jsem byla hospitalizovaná a porod vyvolávali. Teď přenáším opět, sice teprve druhý den a gyndr mi řekl, že porood 14 dní před a 14 dní po termínu je vlastně v termínu, tak se nemám stresovat. Tak jestli mě jako hodlá nechat běhat s tím pupkem ještě 14 dní, tak asi skončím na psychiatrii místo v porodnici.

petule.h
29. dub 2008

andy80, měla jsem to samé, jen jsem přenášela 11 dní, ve čtvrtek mě přijali a vyvolávali a vyvolávali a v sobotu ráno přišel na svět kluk císařem.já chodila denně na procházky a nic, prostě u mě by nepomohlo nic 🙂 , jsem zvědavá co v červenci též

atreides
29. dub 2008

ahojky, dneska mi řekli,že mě nechají, tak týden, takže pokud se to nepohne v pondělí nastupuju na vyvolání

petule.h
29. dub 2008

neboj já měla termín 26.3. a rodila jsem až 8.4. 🙂

beruska2x
29. dub 2008

pry se to da urychlit sexem 😀 😀 to je lepsi nez injekce ne??? ale fakt nevim, snad to nebudu potrebovat... 😉

spetra
7. říj 2008

holky jak to zvládáte přenášení? jste v klidu nebo vám to "leze na mozek"?

hana_r
8. říj 2008

Holky a víte opravdu, že přenášíte? Těhotenství se počítá 40 týdnů od poslední MS, ale přesnější je 38 týdnů od ovulace. Počítá se ,že ovulace přichází 14. den, ale to u spousty holek neplatí, někdy klidně až 21. den. Tím pádem to dělá týden navíc.

davlu
3. lis 2009

🙂 🙂 🙂

crawler
29. dub 2010

Není tady nějaká těhulka, která přenáší a která by si chtěla trochu zkrátit to nekonečné čekání??? 😅 Přenáším 8 dní a pokud se to nerozhejbe samo, tak indukce nejdříve 12.den. 😝

seb
13. kvě 2010

ahojky, nevím jestli vám pomůžu, ale třeba to můžete zkusit ;), já porodila přesně v den termínu dle UZ, den před tímto termínem jsem byla v porodnici u docenta na prohlídce, aby mi stanovil termín vyvolání kvůli těhucokrovce (se nesmí přenášet) , pan docent mi řekl, že moje děloha není ještě vůbec připravená na porod a pozval mě na vyvolání až za 4 dny, já z toho nadšená nebyla, protože vím,že se při těhucokrovce přenášet nemá z více důvodů a večer jsem si olejíčkem udělala masáž hráze (celé těhu jsem si ale tyhle masáže nedělala, takže novinka pro mé tělo ;) , no a ráno v půl sedmý mi začaly bolesti a pozdní odpoledne už byl malej na světě ;)

markettka
5. čer 2010

Ahoj holky,

přenáším teprve 3.den, ale nějak jsem z toho na prášky 😀 .
Na vyvolání bych měla jít za týden, pokud se to nepohne samo. Ale bříško mám pořád vysoko a otevřená jsem jen pro špičku prstu už měsíc. Prostě žádná změna, občas mě pobolívá břicho jako na měsíčky, ale nepociťuju žádný kontrakce. Vlastně mi nic není. ☹
Trošku se obávám, že mě to vyvolání fakt nemine 😒 ...

misula29
8. čer 2010

Ahoj,
já bych doporučila si udělat s manželem nebo přítelem pěknej večer s teplou vanou ,klidně dvojkou červenýho ,masáž a pěknej sexík 🙂 fakt to pomáhá🙂

markettka
8. čer 2010

@misula29 ahoj, mě to teda nepomohlo ☹

misula29
8. čer 2010

no asi jak komu, já jsem to pro jistotu aplikovala už tak deset dnů před plánovaným termínem,protože jsem se přenášení děsila jak čert kříže s 20 kilama navíc🙂 Termín jsem měla na 20.února a 21 února ráno se narodil,ale určitě to není 100% ve všech případech. Tak snad ti to ještě vyjde normální cestou ,držím pěsti 🙂

terezt
24. zář 2010

Cau holky, ja teda jeste neprenasim, ale porodit uz bych radsi chtela. Mela jsem nejake horsi monitory a byla na pozorovani na rizikovce v nemocnici. Tam se mi to pokouseli vyvolat (Hamiltonuv hmat), ale porad nic. Zatka uz odchazi, obcas me poboliva v podbrisku... Tak fakt nevim, jak dlouho to muze jeste trvat. Rada bych tomu nejak nenasilne napomohla. Miminko se povazuje za donosene od 38. tydne, tak uz snad muzu....

marmla
25. zář 2010

Já slyšela od gynekoložky, že je dobrý si dát panáka ricinového oleje, prožene Vás to a ve většině případů to vyvolá stahy dělohy a žena se rozrodí.
Dvakrát jsem přenášela a musela na vyvolání, tentokrát bych ráda porodila dříve, jsem byla vždy už 42 + nějaký den

klaudiee
25. srp 2011

Ahojky prosim poradte mi co mam dělat sem uplně bezradna přenašim 4 den jsou 40tky vedra doma v podkrovkach uplně umiram chodim za tim jen každy druhy den na monytor ale už to nezvladam nevite co mam udělat abych to dokazala nějak urychlit ? :( už nemam silu...

zuzulik84
25. srp 2011

pokavad porodní cesty nejsou připraveny tak nepomuže bohužel nic ani ty tablety co dávají na vyvolávačku, ty akorát zpusobej šílený bolesti ale dál se nic nedeje:( čekám ted druhé mimi a mám hruzu s toho že zase budu přenášet....

lebedovka
15. lis 2013

holky já přenáším 3tí den :/ hruza

weuunka
25. srp 2016

Tak jsem letmo pročetla pár příspěvků a mé zkušenosti... první těhu jsem přenášela 5 dní. Teď jsem 4 dny po termínu, 4 dny mi už odchází zátka. čaj z maliníku už nemůžu vidět, po tom kořeněném mě už je taky zle, sex nefunguje. z uklízení a procházek mě akorát v noci bolej záda a kyčle takže už jsem rezignovala... jsem zoufalá, ale už aby to bylo. Stejně jako Suki řešíme dovču pač přítelovi skončí a mě teprva budou vyvolávat... tak držte palce ať mi nehrábne 🙂 Termín jsem měla 21.8. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru