Přenášení miminka. Jak urychlit porod?

suki
19. srp 2007

Ahoj holky jsem teď ve 40.týdnu těhotenství a termín mám 21.8.2007 a zajímalo by mě téma přenášení miminka. Jestli některá nevíte, co dělat, aby miminko přišlo na svět alespoň okolo daného termínu. Přítel si vzal kvůli tomu dovolenou, tak aby jsme to vůbec během té jeho dovolené stihli. 😀 Vím, že každé miminko si přijde kdy chce, ale trošku popostrčit by se snad dalo, co vy na to?

sisstin
19. srp 2007

suki: babské rady...sex s ponechám spermatu v pochvě 😉 chůze do schodů, teplá vana 😉 ale jestli to pomáhá nevím... 😅 miminko stejně přijde, až bude chtít 😝

suki
autor
19. srp 2007

jasně to zkoušíme, ale s tím sexem je to takový náročnější-bříško už dost zavazí a přítel má zábrany-má strach 😀

sisstin
19. srp 2007

suki: já vím, že holčiny zkoušely a zkoušely..a nepomáhalo stejně nic 😅

suki
autor
19. srp 2007

Tak to necháme asi na malé, však ona ví, kdy má přijít na svět. Ale už se strašně těším, však už jsem vlastně v termínu, tak teď prostě budu čekat kdy se něco stane 😉 Třeba to zkusíme večer trošku pošťouchnout 😝 😀 😉

suki
autor
19. srp 2007

Dokonce i doktorka nám naordinovala sex a procházky-asi to při kontrole fakt nevypadalo na to, že už bych měla za 3 dny rodit. 😀 Tak uvidíme v úterý to jdu na kontrolu,ale třeba se něco stane dřív 😉

baruna
19. srp 2007

Taky jsem přenášela a vyzkoušela snad všechno, od pastování podlahy po mytí oken. Nepomohlo nic, sice jsme měli uklizeno, ale to bylo asi tak všechno. U mě se to začalo rozbíhat pomalu poté, co jsem si oholila nohy depilačním strojkem.Kdo to někdy dělal 3 dny před porodem, ví, jaký je to nadlidský výkon 😀 😀 😀 😀 . Ale jestli to mělo vliv na uspíšení porodu to fakt nevím 😒

suki
autor
19. srp 2007

Ahoj Baruno, vidím, že jste se fakt snažili. A jak dlouho jsi přenášela? připadne mi, že skoro každej koho znám,tak přenáší.Ale snaha ti nelze upřít 😀 😉 😀 Asi zkusím tu depilaci 😀 😀 😀 😀

s.arik
19. srp 2007

suki, rady mojí alternativní PA pro přivolání porodu:

jsou-li porodní cesty aspoň trochu připravené, můžeš je značně popostrčit - jsou-li absolutně nepřipravené, nepomůže ti ani ona chemická indukční tabletka a tak ti jich doktoři dají víc 😖 a protože nevíš, jak je to zrovna u tebe, zkus tohle:

ricinový olej s džusem 😝 😀 - projímá, a to rozpohybuje střeva, což se může přenést i na dělohu (minimálně se pročistíš 🙂 )

odvar 1 litr ze zázvoru, 10 hřebíčků a jedné skořice popíjet celý den po doušcích - koření prohřívá dělohu, stimuluje její činnost

ze stejného důvodu si každé jídlo přikořeň - chilli, paprika a tak (koření se v těhu nedoporučuje hlavně proto, že stimuluje dělohu - což ale ty potřebuješ 🙂 )

můžeš i s mírou nějaký alkohol alá bylinný likérek

sperma - to už víš

akupresura - máš-li ve svém okolí někoho, kdo tou rozumí

víc nevím...

mikca
19. srp 2007

ahoj nic, aspon u mě nepomáhalo, sex.....si manža nejspíš připadal, když to dělal s tankem nepomohlo..., byt jsme měla vygruntovanej a s oknama, ale prd, malej se držel pět dní navíc a nechtěl a něchtěl ven.

suki
autor
19. srp 2007

já už mám taky težce vygruntováno a furt nic 😖

baruna
19. srp 2007

suki - termín jsem měla 23.3 a rodila jsem 1.4. Já být tebou tak s sebou seknu na gauč a do porodu se ani nehnu. Je to poslední možnost, jak si v klidu a nerušeně poležet 😝 😝 😝
Já ještě odpoledne před porodem ležela venku na lavičce a chytala bronz 😒
Jo a suki, doporučuju vypnout mobil - pořád mi pak někdo volal, jestli už rodím a mě to strašně lezlo na nervy 😠

suki
autor
20. srp 2007

Baruno-to samozřejmě u nás taky tak je a to mám termín zítra. Furt někdo volá a ptá se jestli už rodíme a když někomu volám já, tak 1.co slyším je : tak co už rodíš? 😀 😎

mesulka
20. srp 2007

Suki, já jsem přenášela 8 dní, bylo to hrozné, když jsem někomu zavolala, tak místo pozdravu se hned ptal kolik váží a měří a jak se máme, všem jsem musela napřed vysvětlovat, že pořád ještě nerodíme. A mě nepomohlo taky vůbec nic, malé se prostě jen nechce ven. A ty si užívej poslední volné dny, kdy můžeš odpočívat. Moc držím palce, ať všechno dobře dopadne.

suki
autor
20. srp 2007

Děkuju, vidím, že většina maminek spíš přenáší, než, že by rodila v termínu nebo trošku dřív. Rozhodně Vám dám vědět, jak to vypadá. Včera jsem totiž myslela, že už se něco bude dít-měla jsem docela silný bolesti v podbřišku podobné menstruaci, ale pak nic. Tak nevim. 😒 😲

baruna
20. srp 2007

Tak to byli jen poslíčci - neboj až to bude opravdu k porodu, tak to poznáš. Já se pořád bála, že to nepoznám, nebo že nepoznám, že mi odtekla voda a tak. Ale věř zkušenějším (i když ne o moc) porod poznáš 😀

suki
autor
20. srp 2007

Jasně, já jsem si to myslela, že to učitě poznám až to bude k porodu 😀 To nebudu moct snad ani chodit nebo mluvit a jen dýchat a dýchat 😀

flow111
20. srp 2007

ja som tiez zvedava kedy to pride.... 😀 mozno to spoznam aspon dufam... 😅 ved by som nechcela zmeskat porod mojho mimca... 😀

cherub
20. srp 2007

suki já jsem zkoušela snad úplně všechny metody, aby malá přišla v termínu a nic pomohlo. přenášela jsem 11 dní a vyvolali mi to kvůli unikající plodovce. jinak by mě ještě asi 3 dny nechali...

manža si hold dovču posunul a nakonec jsme to zvládli 😉

suki
autor
20. srp 2007

Cherub, taky o tom přemýšlím, že si miláček bude muset dovču posunout. On se teda na to moc netváři,ale ještě počkáme co nám řeknou zítra na prohlíce-jestli to vypadá nebo nevypadá a podle toho uvidíme. 😉

suki
autor
20. srp 2007

Jo a cherub máš krásnou holčičku 😀

cherub
20. srp 2007

děkuju. Napřed jsem strašně nadávala na to přenášení, je to fakt hrozně psychicky náročný. ale Nikolka za to stála 😵 😵 😵

Jo mimochodem Suki, máte na holčičku vybrané moc krásné jméno 😀 Tak hodně štěstíčka, držím pěsti 😉

suki
autor
20. srp 2007

Jé to je dobrý, vy máte taky pěkný jméno 😀 😀 😀 Dám vědět jak to bude probíhat 😉

suki
autor
21. srp 2007

Tak dneska mě v porodnici totálně rozhodili-celou dobu mi gynekolog tvrdil, že mi vychází jen jeden termín a to na dnešek (21.8.) a tak jsme se podle toho zařídili-přítel má dovolenou od 15.8.-3.9. a nakonec mi dnes řekli, že mám termín až 29.8.takže dovolená skončí a já pujdu tak akorát z porodnice. ☹ ☹ Nechápu, že to nevěděli už dřív. No nic tak vlastně ani nevim, jestli teď už jako přenáším nebo ne...... ☹

baruna
21. srp 2007

Holky s tou dovolenou tatínků. Uvědomte si, že můžete týden přenášet, pak budete týden s mimčem v porodnici. Nám to taky tak vyšlo, v pátek jsme šli domů a hned v neděli měl manžel 24-hodinovou službu 😉

suki
autor
21. srp 2007

No jo Baruno, máš pravdu nedá se to naplánovat, mimčo prostě přijde, kdy chce... 😉 Ale člověka to mrzí, že je pak doma bez tatínka ☹ Ale hlavně, když to všechno zvládnem a budem hezky zdraví - to je nejdůležitější - ostatní se nějak zvládne... 😅

baruna
22. srp 2007

No Suki, na jednu stranu to zase není tak špatný být doma sama. Protože ti nezbyde nic jiného, že se fofrem zaběhnou i bez pomoci ostatních 😉
A máš pravdu, hlavně že se narodí zdravé miminko - zbytek už se nějak zvládne za pochodu 😒

suki
autor
22. srp 2007

Jasnačka, děkuju za podporu Baruno. Nějak to zvládneme 😀 uvidíme, jak se malá rozhodne přijít na svět. Jsem už natěšená 😀

morusa
22. srp 2007

suki: co zaručeně zabírá, je Hamiltonův hmat, ale ten ti musí udělat doktor,pouhým pohmatem oddělí čípek a to má nastartovat porod. Já jsem přenášela osm dní, měla jsem jít za tři dny na vyvolání,ale toho jsem se bála jako čert, tak mi doktor udělal právě tenhle hmat( to bylo dopoledne), přes den začala odcházet hlenová zátka, večer začaly kontrakce a druhý den odpoledne se naše zlatíčko narodilo. 😉

eleanor911
22. srp 2007

suki mě taky nepomohlo nic,ani sex,ani běhání do schodů 😀 přenášela jsem 10dní od druhého termínu😝 to si manžel nemůže dovču posunout??můj byl v práci takhle domluvený a to jsem rodila koncem července,kdy jsou hodně dovči a vyšli mu vstříc,tak ať se zkusí zeptat 😉

suki
autor
23. srp 2007

Holky moc děkuu za rady, miláček si bohužel dvolenou posunout nemůže-maximálně zrušit a pak by ji dostal třeba až někdy na konci října ☹ Ale až půjdu na kontrolu, tak se zeptám na toho Hamiltona. 😀 Děkuju

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru