Přenáším a porod stále nepřichází

havit
10. kvě 2014

Ahojte maminky, už jsem tu psala před asi 10dny ....takže jsem už ve 41+2 otevřena na 3prsty, zátka odchazí a NIC 😀 😀 malý ma furt cca 3600g asi 10dni, tak buď si ze mě dr dělaji srandu a nebo nepřibíra 😀 . Rodina se mi už směje. Doma vytřeno, skalka hotová, dneska jsem chodila po schodech a nic. Musela jsem se s váma o to podělit, protože mě už nikdo poslouchat nechce 😀 😀

loafeer
10. kvě 2014

uplně chapu, staci par dni pred terminem a clovek uz funi jak lokomotiva....No a co zkusit porod prirodne vyvolat? Napr. udelat si s manželem pěkný večer- první teplá vana a pak nějaká romantika, jeslti rozumíš.....existuje více možností- aleternativ....:o)

lv
10. kvě 2014

Dvojku červeného, vanu a spermie 😉

havit
autor
10. kvě 2014

holky to už jsme taky zkoušely....vanu si davám každy den , červene vino taky...no sex...něco proběhlo 😀 , když u toho funíte jak lokomotiva 🙂 tak se to nedá... 😀

hhhanicka
10. kvě 2014

Hele a jak dlouho te doktor necha prenaset? Obcas tadu ctu jak 2 dny po terminu porodu uz doktori vyvolavaji, jak v 39. Tydnu uz delaji hamiltona, atd. mate nejakou dohodu ze kdy by ti to vyvolali?

havit
autor
10. kvě 2014

Hamiltona mi delaly v patek takze vcera, a v pondeli me budou brat na vyvolani...ale 12dni budu prenaset. je to opravdu nejdelsich 12dnu....

lenkalenulka
10. kvě 2014

Plne te chapu a to jsem poprve prenasela trapnych 5 dni😀 taky jsem litala po schodech, vino kazdej vecer, horke vany, sex bohuzel ne, dlouhe prochazky, skakala jsem na gymnaatickem balonu a fuuurt nic🙂 mala vysoko nic se nedeje nic se nechysta-to sem furt slysela na poradnach, az se mi z toho zvedl tlak😀 a kvuli nemu me brali na vyvolani, takze neporadim , cekej na pondeli aspon mas porodni cesty nejak pripravene a kdyz ti daji tabletku bude to supem😉 me to od tablety trvalo 14 hodin ale rikam to sem byla zavrena a hic se nechystalo a hamilton mi delala dvakrat...

amelienne
10. kvě 2014

Přijde to tehdy, kdy to přijít má. Miminko si chce samo vybrat termín a ideální astrologické podmínky 😉 Ale rozumím ti, drž se a hlavně hodně zdaru! 🙂

fiollette
10. kvě 2014

Když to k tomu je, tak to vana atd urychlí. Když to k tomu není, tak nepomůže nic. První jsem přenášela 6 dní, druhé 10dní. Max je myslím 14dní. Druhé mi vyvolávali, kdyby to nebylo před svátky, tak mě nechali těch 14dní. Hamiltna mi dělali 2x a nic. Ještě během kontrakcí byla malá pořád nahoře až když se blížil samotný porod, tak tedy šla hlavou níž 😀 Po tabletě mi menší kontrakce začali tak za hodinu a malá přišla na svět za necelých 8 hodin. Kamarádka to po tabletě zvládla za 4hodiny 🙂 Každý to má holt jinak.

pisisvori
10. kvě 2014

normální termín porodu je 40+-2tt= 41+6tt ještě není přenášení. Až po tomhle datu se přenáší. Když většina lékuřů a porodnic nechává max. 10 dní po termínu = 40+0tt. Rozumím, že už to člověk chce mít zasebou, ale příroda je příroda. Váhový odhad je v tomhle týdnu velmi individuální a už je velmi ěžké mimi měřit. Mě v den porodu říkali, že má dcer a3400g a měla 3950g....na to bych vůbec vůbec nekoukala. Důležité jsou průtoky placentou a srdeční akce miminka....na to jestli s emu daří dobře.

havit
autor
10. kvě 2014

Ještě k tomu jak mi dělali toho Hamiltona tak jsem to vůbec necitila. Jsem si to dočetla az ve zprávě. Takového Hamilton přejí každé.

svija
10. kvě 2014

@havit - pokud bys měla v okolí někoho, kdo se zabývá akupunkturou, ať ti napíchá sestavu na vyvolání porodu, opravdu by se to tím mohlo rozjet. Jen těžko shánět takhle o víkendu.

lucisa
10. kvě 2014

Já mám s přenášením špatné zkušenosti, ale to tady nebudu veřejně ventilovat, zvláště, když je zakladatelka
@havit teprve před porodem.

Ale přeji ti, ať už to máš co nejdřív za sebou, ty poslední dny jsou nejhorší..... člověk se pořádně nevyspí, nenají, všechno ho bolí, trvá 3× dýl atd. atd.

mafeska
10. kvě 2014

V porodnici říkaly že nechávají přenášet max 14 dní. MYslela jsem že si ze mně dělají srandu, měla jsem toho už dost, funěla jsem, hýbat se nemohla, do toho nervy z porodu. Porodila jsem pátý den po termínu, rozjelo se tosamo. To čekání je sice strašný ale vydrž ještě 🙂

betelgeuzz
10. kvě 2014

Můžeš zkusit nápoj na vyvolání porodu podle Stadelmann, jeden je s ricinovým olejem (recepd najdeš někde na koníkovi) a na druhý svaříš 5 hřebíčků, celou skořici v litru vody, měl by tam být ještě kousek zázvoru a sporýš, ale já dělala jen ze skořice a hřebíčku a zabral 2x.

havit
autor
10. kvě 2014

takže další den za mnou... 🙂 ještě zitra...,mám z vyvolání strach.... Poslíčky mám furt. Když ležím tak nic,ale jakmile vstanu tak mám pocit že mi vypadne 😀

jarcatko
10. kvě 2014

@havit Jestli máš poslíčky, tak se to třeba ještě rozjede samo 😉 Já neměla nic, ale fakt NIC, a vyvolávali mi porod ve 41+3. Předtím jsem zkoušela všechno možné, sex, vanu, víno, procházky, umýt okna, skákat po schodech... Ricinový olej jsem sháněla marně a v lékárně se tvářili, že mi nemůžou prodat ani mátový čaj, vždyť jsem proboha těhotná!!!, a jiné zdroje jsem bohužel neměla, takže ten koktejl s meruňkovým džusem a vodkou nebo čím jsem teda nezkoušela... Ale to vyvolání nakonec bylo v pohodě, po tabletě do hodiny pravidelný obloučky na monitoru a od odtoku plodovky (samovolně, bez lékařského zásahu) jsem porodila asi za 6 hodin.
Držím palce, ať je prcek stejně naladěný jako ty a už neotálí 😉

havit
autor
10. kvě 2014

@jarcatko Já mám sice posličky už asi 14dni....,ale je pravda že když to teď na mě přijde tak ho musim fakt pořádně rozdychat.Já vám pak napíšu, až to bude 🙂

verunelka
10. kvě 2014

Ja prenasela 10 dni,vecer pred nastupem do porodnice jsem se rozcilila a uz jsem jela... 😉

vondracek
10. kvě 2014

úplně tě chápu, taky jsem přenášela a vyvolávali mi porod. U nás v porodnici nechávají jen 10 dní po termínu. Hemiltona jsem měla taky, ale nezabral,.. Sex nezabíral, umytý okna, uklizeno,.. Mno ale ven prostě musí, takže to dřív nebo později bude ;) činčá se :D

barinkas
10. kvě 2014

já rodila v 41+2, ufff.. malá taky nechtěla ven, nakonec teda šla sama... Jsem měla už dojem, že budu těhu snad navždy...
Vydrž, ono to přijde a brzo 🙂 taky jsem dělala vše a nic... prostě se mimču u tebe líbí...
Zní to blbě, ale užij si poslední dny, kdy je mimčo ještě u Tebe 🙂 Já bych tam teď toho skoro 2 letého čerta nacpala hned, ať mám chvíli klid 😀 😀 😀

spikella
10. kvě 2014

@havit to znám před osmi lety to čekání skončilo akutní sekcí 4000g/55cm
nezabralo nic, vyvolávání, oxytocin, posekaná plantáž....
neznám poslíčky ani kontrakce,,bůh ví,,jak to bude teď...

lucka662006
11. kvě 2014

3 dny jsem půrubezne popijela caj ze skorice hrebic,u, zazvoru a sporyse a udelala si 3x klystyr a jiz druhy den jsem proste vedela ze je to ono a 3. den porodila. Toto opravdu pomaha. Vyzkousej.

havit
autor
11. kvě 2014

Přečkala jsem noc, ikdyž jsem si myslela, že pojedu do porodnice.Opul čtvrte rano to na mě přišlo co 8min,trvalo to hoďku a půl no jak to samo přišlo, tak to samo odešlo....Takže jsem dnes vstala levou nohou a nikdo na mě nemluvte...chlap s dcerou šli radši ven.

lenkazdenek
11. kvě 2014

Ahoj ,naprosto rozumím ,první jsem přenášela a rozmyslela se jít dobrovolně den před vyvoláním 😀 Teď u druhý jsem se bála toho samého,4 dny před termínem mi dr řekla,že mám už cítít plodové blány a udělala mi hamiltna-taky jsem ho necítila ,pak mi doporučila skákat na míči...hele a ono to asi pomohlo za 3 dny -1 den před termínem se slečna v noci rozhodla,že půjde na svět 😉 🙂

havit
autor
11. kvě 2014

@lenkazdenek U dcery jsem taky přenášela 6dni, ale po Hamiltonu se mi to rozběhlo taky asi za 3dny... Zitra to bude 12dni co budu přenášet, ještě když teď vím že se bude zitra vyvolávat, tak fakt mám naladu na bodu mrazu.

betelgeuzz
11. kvě 2014

@havit zkus si uvařit tu skořici s hřebíčkem.

zuza01
11. kvě 2014

Taky jsem zkoušela všechno, porod mi vyvolali 41+0, vůbec to nebylo hrozný, byl to rychlý a klidný porod 🙂 A Hamiltona mi dělali třikrát, k ničemu...

selverin
11. kvě 2014

na vlastní žádost ti mohou vyvolávat... já to tak měla... zavřeli mě do porodnice 39+2 kvůli vysokému tlaku a 2 dny před termínem mě chtěli pustit domů pořád 2v1. tak jsem se s primářem domluvila na vyvolávačce a holka se za pár hodin narodila a já už odcházela domů s ní 🙂 pokud je mimi donošené, což u tebe rozhodně je, tak to jde na vlastní žádost... předpokládám ale, že ti stejně budou vyvolávat tak nebo tak...držím palečky

havit
autor
11. kvě 2014

Holky, zitra jdu na to vyvolani, jak to chodi? Pritel me tam veze, ma tam byt pak se mnou nebo ma odjet? ja vubec nevim. Je pravda ze pry jsem na porod pripravena, ale taky nemusi byt hned ze....ja nevim

anetadr
11. kvě 2014

@havit to je hodně různé podle porodnice. Někde ti přítele nechají hned od začátku, někde ho pošlou ještě domu. Já bych už dnes trvala na tom, aby tam se mnou mohl zůstat a kdyby se to dlouho nerozjíždělo, tak bych ho pak poslala domů. Zvláště u tebe, když jsi už hodně na porod připravená🙂. Ráno ti natočí monitor, sepíšou všechny papíry a pak dostaneš tabletku, nebo gel na vyvolání a jdeš si lehnout do postele (já ještě i usnula🙂) po nějakém čase jdeš zase na kontrolu - jak se otevíráš a na monitor - to je zase různé podle toho, ve které porodnici rodíš. Čeká se, až přijdou kontrakce. Mě dorazily cca po třech hodinách a za další dvě a půl hodiny bylo po všem🙂 byla jsem původně otevřená na dva centimetry - myslím, že když ty jsi už na tři, tak že to taky půjde hodně rychle🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru