Přibírání na váze. Jak to bylo u vás?

majaa123
10. čer 2022

Ahoj holky, chce se zeptat jak moc jste přibraly v těhotenství já jsem v 29+2 tt. Včera jsem byla u lékaře na kontrole při vážení mi sestra řekla že se mám omezovat v jídle že jsem hodně přibrala váha před otěhotněním 73 kg včerejší váha 81,6kg. Snažím se jíst zdravě hodně ovoce zeleniny (sem tam nějaké hřešení) hodně chodím na procházky tak 4x do týden 7 km. Tak teď nevím jestli nějak omezit jídlo.. děkuji za vaše komentáře, rády a zkušenosti...

curliess
10. čer 2022

Já měla tou dobou nahoře asi 10kg, ted jsem 32+2 a přibrala jsem 11,7. Nikdo mi nikdy nic na váhu neřekl, ale je pravda ze před těhotenstvím jsem měla asi o 10kg nižší počáteční váhu než ty. Každopádně to podle mě není žádná hrůza ten přírůstek, jez jak ti je příjemně, pokud to nejsou výhradně dorty a čokolády tak bych vůbec neřešila…

malinkata
10. čer 2022

Podle mě je to akorát.
Já jsem 31 týden a mám nahoře 5kg. Nemám totiž moc potřebu jíst, nechápu. Je to moje 4 těhotenství a při prvním 10kg,druhem 8,5 třetím 12 a teď to stojí.

titina12
10. čer 2022

Hlavně neomezuj jidlo uvědom si ze tvé tělo neživí jen tebe ale také miminko podle mého je jedno kolik pribereš hlavní je aby miminko bylo v pořádku a ty taky 🙂 neboj kojením a procházkami s kočárkem to půjde raz dva zase dolu 🙂 já se taky hlídala abych ne neplácala a na konec jsem měla skoro 30kg nahoře ale u mě to bylo hlavně kvůli zavodnění :/ teď jsem skoro 8m po porodu a mám ještě těch 7-8kg nahoře právě jsem prestala kojit tak to teď taky půjde dolu a hold co nepůjde dolu samo musím vyběhat 🙂 každá žena je jiná 🙂 a každá to má jinak 🙂

zoehk
10. čer 2022

S prvním jsem se hlídala a přibrala 20kg, teď s druhým se nehlidám a mám ve stejném dni jako s prvním o 1kg pribrano méně.

majaa123
autor
10. čer 2022

Děkuji za odpověď a názory

ferda90
10. čer 2022

@majaa123 Ahoj, moje váha před těhotenstvím byla 54 kg, v těhotenství jsem přibrala celkem 15 kg,v porodnici jsem nechala 7 kg a do pár měsíců jsem měla ty kila dole. Asi do roka po porodu jsem na váze 52 kg. Syn má nyní 16 měsíců 🤗 V těhotenství jsme chodila do fitka, doma cvičila jógu. Pak byl covid, tak se nikam moc chodit nedalo, takže doma nějaké cvičení k tomu jóga, prochazky. Snažila jsem se jíst zdravě tak jak i před těhotenstvím i teď. Nejedla jsem sladkosti, jen občas, nijak jsem se nepřecpávala, jedla jsem prostě normálně a sestřička mě naposledni kontrole i pochválila, že jsem přibrala tak akorát. Měla jsem jen bříško a nějakou tu vodu, podle tváří které jsem měla trochu buclaté 🙂

tasimia
10. čer 2022

@majaa123 já myslím ze to máš ideální, pokud se fakt neprecpavas a nejis za tři. Já přibrala za celé těhotenství 12kg, nejvíc teda v posledním měsíci, ale tam už jsem byla otekla.

nina004
10. čer 2022

@majaa123 Podľa mňa to vôbec nie je veľa. Pribrala som v tehotenstve 6,5kg z toho 3 kg v poslednom mesiaci, mala som ale tehotenskú cukrovku,tak som sa dosť obmezovala v strave

hasara33
10. čer 2022

@majaa123 na sestru se vykašli, protože mele kraviny 🤦🏼‍♀️ kdybys přibrala 30 kg, tak neřeknu, ale dle mě je to naprosto optimální 😉 já přibrala 11 kg za celé těhotenství

izz76
11. čer 2022

@majaa123 Zas tolik jsi nepřibrala. Já jsem v těhotenství přibrala 16 a 14kg a o moc víc než jako netěhotná jsem nejedla. Dokonce kvůli ruznym nechutim,kdeco mi smrdelo,jsem možná jedla i min. A stejně jsem přibrala,myslím že tělo si dělá co chce v tomto stavu. 😊

majaa123
autor
13. čer 2022

Všem moc děkuji za vaše názory a slova útěchy 😇🤣

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru