Přibírání po 35. týdnu těhotenství

snezenka123
5. črc 2008

Ahoj holky,chtěla jsem se vás zeptat zda a kolik jste ještě přibrali v 35tt do porodu? Já mám zatím 14kg nahoře a každých 14 dní co jdu do poradny přiberu 2kg i když se nepřejídám,ani neotýkám...Doktor říkal,že váha ještě poroste,tak jsem chtěla jen vědět kolik zhruba ještě... 🙂 Díky moc

dnada
6. črc 2008

Ahojky,myslím že je to hodně individuální... já přibírám tak 1,5kg týdně... ale u mě to asi dělá to,že mám přísný klidový režim a celé těhotenství rizikové,nejdříve hrozba samovolného potratu a pak předčasného porodu,za celé těhotenství sem přibrala cca 25kg a ještě mám 14dní před sebou 😉

alenka83
6. črc 2008

ahojky, já jsem také přibírala co týden to 2 kg nahoře, také jsem neotýkala a nijak se nepřežírala, ale i tak se Ti voda v těle zadržuje. Za celé těhu jsem nabrala 20 kg a z toho půlku nechala v porodce, takže žádný stres, je to normální teď ke konci🙂

gabka.d
6. črc 2008

holky to ste mě tada vyplašily...
já jsem do 13tt zhubla 8kg a ještě teď mám 2,5kg ''rezervu''.tak jsem si myslela že třeba tak brutálně nepřiberu, už tak mám stovečku 😅 😅 , jít hodně přes, tak neprojdu dveřma...

katzi
6. črc 2008

jejda, co týden to 1,5 - 2kg nahoře? Já mám teďka +6kg, doufala jsem, že třeba ještě max. jednou tolik a hotovo, ale pomalu ztrácím iluze. No uvidíme jak to dopadne 😉

kacak
6. črc 2008

Ahoj, ono je to asi strašně individuální, já jsem do 21tt nenabrala ani kg, do 32tt +3kg a včera jsem s hrůzou zjistila, že jsem jen za poslední týden nabrala 2kg. Tak snad nenaberu za těch posledních pár týdnů víc než dalších 10kg 😀 Každopádně si myslim, že to co píšou v knížkách - 0,5 kg týdně, je spíš nereálný, už jenom kvůli tomu, kolik se zadržuje vody.

petule.h
7. črc 2008

...u prvního těhu přesně každý měsíc 1kg nahoru, takže celkem 9kg a teď tak nějak postupně...jsem 38tt a mám 6,5kg nahoře...ještě 2-3 neděle mě čekají, tak myslím, že teď je to hlavně voda...jím pořád stejně od začátku těhu.. nicméně těch 9kg z prvního porodu jsem nechala v porodnici, takže nijak velké obavy nemám

mysojc
7. črc 2008

Ahoj holky...no já teda nevím, já mám začátku 14 kg nahoře, teď se snažím se fakt hodně držet...tak doufám, že to nepůjde víc než 0,5kg týdně...snad ne... ☹

janeyzelvicka
7. črc 2008

Já mám od začátku nahoře 5,5 kg, takže mi to vyhovuje a snad už moc nahoru nepolezu... od 35. tt jsem přibrala tak půl kila...
petule.h máme to už za pár 😉

dzej
7. črc 2008

ahoj holky, ke konci těhu už se moc nepřibírá. Poslední týden se dokonce může i něco málo shodit. Už to máte za pár 😉

snezenka123
autor
8. črc 2008

No uvidíme,jestli ještě něco i shodíme 😀 ale spíš myslím,že ne...no jsem zvědavá,kolik se mi podaří ještě do porodu přibrat. 🙂 Za týden bych měla jít do nemocnice na první natáčky a dělají tam i utz mimi kde ho váží,tak jsem taky zvědavá,kolik má naše malá. Na 29+3 měla 1600g 😉

janeyzelvicka
8. črc 2008

Ty jo já dneska vážím fakt míň 😅 😲 😀 asi jsem málo jedla 😀 malá měla v 37+3 asi 2400g...

katzi
8. črc 2008

dzej, fakt jo? Tak to se těším na poslední týden těhu 🙂 Teď poslední dobou mi naše váha ukazuje úplně nový čísla, který jsem myslela, že snad ani na té váze nemáme 😀

snezenka123
autor
8. črc 2008

Ktzi,přesně jako já,kdybych nemusela na tu váhu v poradně,tak tam ani nelezu a to i půl kila třeba zamlčím a stejně si vyslechnu 😵

irenulka
8. čer 2012

Ahoj holky,já čekám třetí,v 35+4tt mám nahoře5,5kg,vždy jsem neměla přibráno víc jak 7kg a to mi vždy před porodem 2kg spadly a po porodu jsem vždy měla ještě o 2kg míň,než když jsem zapadla.Děti vážili 3,40kg a 3,20kg,asi je to dané i geneticky,navíc jsem drobné postavy.

andulka444
8. čer 2012

Já jsem přibrala celkem přes 20kg. Ke konci to šlo rychleji nahoru. Taky jsem se celkem přejídala..asi jsem to nějak potřebovala. Malý měl přitom jen 3kg a 50cm. Hlavně je důležité se pravidleně mazat krémem proti striím, protože kůže se rychleji napíná. já používala Elasti-Q exclusive, ikdyž mám ke striím dispozice po mamce tak se mi díky němu neudělaly..kůže ten nápor zvádla 🙂

nikolas87
17. črc 2012

Ahojky , je to u každé individuální já jsem taky do 21tydne nepřibrala ani kg a ani na mě nebylo nic vidět , ale od dalšího týdne to začalo co tyden to 1,5-2kg nahoře ted jsem 28+3 a mám 7 kg na hoře a to nejhorší období na přibírání je přede mnou. Sice jsem pořád v pohybu , do práce taky chodím , strava bohatá na zeleninu a ovoce ale kila jdou nahoru.Na jednu stranu je to jedno děláme to pro miminko a až bude venku a pokud se poštěstí že budu kojit tak si myslím že váha půjde dolů sama 😀

vavra76
13. kvě 2013

Ahojky,já čekám druhé(kloučka) u prvniho jsem přibrala za celou dobu 6kg,malej vážil 2,85kg,ted mám 10kg nahoře a každy tyden přiberu jen 0,5kg tydně a to jsem v 35 tt tak to asi už moc nenaberu,což jsem jen rada 🙂

eva518
15. kvě 2013

Já budu pozítří končit 34tt a mám od začátku 7kg nahoře. nezvracela jsem, ale váha mi kolísala, takže jsem občas přibrala i kilo během týdne a pak zjistila, že je zase dolů.. Jsem zvědavá, kolik ještě přiberu, protože zatím neotékám, takže váha pomalinku roste asi jen díky miminku.

quiquo
16. kvě 2013

tak já jsem teď do 29. týdne přibrala 18kg a od té doby jen cca 1kg a to jsem teď v 35tt. U prvního těhu jsem měla to stejné a do porodu jsem ještě šla s váhou dolů o -5kg a to jsem se v jídle nijak neomezovala. Každý to má prostě jináč

petrapodlipska
1. čer 2013

tak ja jsem 36tt a pribrala jsem 9kg a uz moc nepribiram tak snad to bude ok

jennyska
10. zář 2013

Ahoj Maminky,

na MK máme takovou společnou knihovničku, kterou si tady s maminkama tvoříme a každá z vás se do ní může přidat. Jsou v ní jak obecné informace o věcech týkajících se těhotenství, mateřství, tak hlavně Vaše cenné zkušenosti. 😉

Já jsem právě vytvořila článek na téma 35.týden těhotenství a ráda bych Vás poprosila, zda byste mohly k tomuto článku napsat svou zkušenost s 35.tt a vložit ji zde https://www.modrykonik.cz/35-tyden-tehotenstvi/ a nebo také shrnout celý Váš předchozí 2.trimestr zde https://www.modrykonik.cz/druhy-trimestr/ , či jednotlivé týdny v 2.trimestru a připsat zkušenost také k nim https://www.modrykonik.cz/tehotenstvi-tyden-po-... .

Pokud byste mohly, bylo by to skvělé a pomohlo by to i ostatním maminkám, které právě prožívají to stejné. 🙂

Děkuji Vám a přeji krásný den!
Jennyska

jennyska
18. zář 2013

Ahoj Maminky,

na MK máme takovou společnou knihovničku, kterou si tady s maminkama tvoříme a každá z vás se do ní může přidat. Jsou v ní jak obecné informace o věcech týkajících se těhotenství, mateřství, tak hlavně Vaše cenné zkušenosti. 🙂

Já jsem právě vytvořila článek na téma 38.týden těhotenství a ráda bych Vás poprosila, zda byste mohly k tomuto článku napsat svou zkušenost s 38.tt a vložit ji zde https://www.modrykonik.cz/38-tyden-tehotenstvi/ a nebo také shrnout celý Váš předchozí 2.trimestr zde https://www.modrykonik.cz/druhy-trimestr/ , či jednotlivé týdny v 2.trimestru a připsat zkušenost také k nim https://www.modrykonik.cz/tehotenstvi-tyden-po-... .

Pokud byste mohly, bylo by to skvělé a pomohlo by to i ostatním maminkám, které právě prožívají to stejné. 😉

Děkuji Vám a přeji krásný den!
Jennyska

deraisha
26. bře 2016
deraisha
26. bře 2016
eliska95
29. bře 2016

Ahoj holky,
jsem ve 35.tt a mám nahoře 20kg ☹ příjde mi to docela dost a bojím se že mi to zůstane po těhotenství. a za posledních 14 dní jsem přibrala 3 kg. nezdá se vám to moc?
Díky za odpověď
🙂

zoe86
11. dub 2016

Ahojky,taky jsem v 35tt a mám necelou dvacku ☹ od 33tt už tolik nepřibírám. Bylo období kdy jsem za týden přibrala klidně i 3kg a to jsem skoro nejedla ba naopak jsem měla nechutenství. Každopadne držím palečky 🙂

milena_v
18. dub 2016

Holky, já mám opačný problém. Pořád jsem tak nějak přibírala normálně, až jsem se dostala na +12 kg. Ale teď mi váha o 2 kg klesla. Mimi sice roste, ale já ne, a to poslední týden jenom ležím a chuť k jídlu mi rozhodně nechybí. Tak nevím, co se děje.

lady_giraffe
16. kvě 2016

@milena_v Ahoj, dívám se, že jsi už porodila. Chtěla jsem se zeptat, nevíš, jestli úbytek váhy měl nějakou souvislost s dřívějším porodem? Já za poslední 4 týdny nepřibrala nic a jsem ve 35týdnu, tak mě to taky překvapilo..

milena_v
16. kvě 2016

@lady_giraffe Ahoj, tak to netuším. U mě porod přišel dřív spíš proto, že jsem měla od začátku měkký čípek a i když jsem pak už jen ležela, tak se tomu nedalo zabránit.

lady_giraffe
16. kvě 2016

@milena_v aha, děkuji. Trochu jsi mě uklidnila 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru