Přibralo vaše 2měsíční miminko za týden jen 90 gramů?

z_u_z_a_n_a_1988
20. dub 2016

Ahoj maminky, stalo se vam, ze vase 2 mesicni miminko pribralo za tyden jen 90 gramu? Dnes jsme byly na ockovani, doktorka malou vazila a prirustek byl takhle nizky..dulezite pry je, ze vaha nestoji nebo neubyva, ale 90 gramu pry taky nic moc..doktorka me dost znepokojila..

dolfino
20. dub 2016

Ahoj, já bych se tím neznepokojovala. Jestli mimčo vypadá spokojeně, tak mu určitě nic nechybí. Moje dcerka v prvních měsících přibírala okolo 100g za týden - někdy méně, někdy více. Doktorce se to moc nelíbilo, ale já jsem to neřešila... 😀 Stačí, když by se malá před vážením nakojila a hned bude mít o 150g víc 🙂 Já bych váhové přírustky zas tak neřešila. Hlavně, že je mimčo spokojené a dobře papá.... 🙂

z_u_z_a_n_a_1988
autor
20. dub 2016

Ja bych to asi taky resila min, kdyby to ona nehrotila..dostala jsem narizeno kojit kazde 2 hodiny a za tyden jdeme na prevazeni..pro me je taky hlavni, ze vypada mala spokojene..🙂

rikatoka
7. říj 2016

To mě dost zajímá, protože se nám to stejné teď stalo. 2 a půl měsíční kluk, pořád přibíral krásně, ale minulý týden za 9 dní jen 95 gramů. Podle mě to bylo tím, že se v čekárně po 5 dnech vykakal 🙂 On to tak totiž poslední měsíc má, že kaká jednou za několik dní. No myslím si, že to bylo tím. Měli jsme jít zrovna na očkování, ale doktorka ho očkovat nechtěla, že to je málo a že neprospívá, takže máme přijít v úterý, pokud hezky přibere.... Jak jste tedy dopadla nakonec vy? Bylo s mimčem vše v pohodě? A jak sneslo očkování? Děkuji...

z_u_z_a_n_a_1988
autor
7. říj 2016

S mimcem bylo vse vpohode..byly jsme na prevazeni nekolikrat a Sára měla prirustek vzdy podobny kolem tech 90-100 g..proste si jela svym tempem..🙂 vyssi prirustky prisly se zavedenim prikrmu, ale zadnej cvalik mala neni, bude ji 8 mesicu a vazi pres 7 kg..kazdopadne ji chutna a je spokojena, tim padem jsem spokojena i ja..🙂 zmenila jsem detskou doktorku, ta puvodni vse moc hrotila a jen me stresovala, nynejsi ma uplne jiny pristup, nejsou pro ni smerodatne tabulky..

z_u_z_a_n_a_1988
autor
7. říj 2016

Jo jinak jeste k tomu ockovani, prvni davka byla v 9 tydnech, druha a treti vzdy po mesici a zvladla to mala vpohode..🙂

rikatoka
9. říj 2016

děkuju za odpověď 🙂

yasmin30
17. říj 2016

No oni kojené deti přibírají někdy skokově. Taky jsme to tak měli. Ale jestli jsou male teprve 2 mesice,bylo by docela dobrý zjistit kolik toho vypije,takze zvážit před a po kojeni,muze mít spatnou techniku kojení takže vypije málo klička.To se dá upravit u laktační poradkyne...

yasmin30
17. říj 2016

Ale my jsme upravovali techniku a stejně si přibírala po svém,proste pomalu 🙂

rikatoka
20. říj 2016

No on předtím právě přibíral krásně, prý až moc, takže technikou kojení to nebylo. Ono to asi fakt bylo hlavně tím vykakáním těsně před vážením 😀 Nebo nevím... Potom už zas v pohodě, na dalším zvážení měl 150 gramů za 4 dny... Teď jsme sice už víc jak týden nevážili, ale zdá se mi, že pije normálně. já jsem spíš chtěla vědět, co v takovém případě udělala jiná doktorka. Ta naše je totiž taky hodně tabulková.