Příčná poloha ve 34tt, měly jste?

romantika
15. kvě 2013

Holky, mela jste nektera? Prcek je porad otoceny na pric. Uz vlastne od zacatku. Obcas zajede hlavou dolu, ale to tak pekelne boli asi oba protoze zacne kopat, ze obvykle stejnak musim lehnout a zase se pekne vrati hlavickou nad kycel a nohama kope do boku. To kopani a vztekani kdyz ho pri chuzi naklepu dolu je opravdu silne skoro jak u kontrakci.Muze mit kratkou snuru, nebo nevite? Dost mne to udivuje a hlavne to jak mne boli kdyz se nahodou dostane hlavou dolu a zacne se hodne vztekat.
Ptala jsem se dr. ale ta rikala, ze se to neda zjistit jestli ma kratkou snuru, tak jsme z toho trochu jelen. Dekuji za rady.

brisalek
16. kvě 2013

@romantika dcera byla chvílí KP a chvílí napříč, chvílí něco mezi. Kopala mě do močového měchýře🙂 a hlavou(si myslím, mohlo to být i rameno🙂) se mi boulila v levo v boku pod žebrama a taky to bylo docela nepříjemné. Porod byl císařem právě kůli poloze a když ji vyndali, tak měla pupeční obtočený 3x okolo krčku. Dr. u apolináře říkal, že právě proto děti neotáčejí...., protože to, že se mimi neotočilo sama má většinousvůj důvod...tedy, že jim to poloha nedovolí....Ale trvdit, že poznáš jak se zrovna natočil..to bychsi netroufla, ani to, že se otočí protože ho při chůzi naklepeš🙂....je v plodové vodě a pohybuje se nezávisle na tobě🙂 i když už mu to přestává pomalu kůli jeho velikosti jít. Do pupečníku může být zamotaný, že mu to nedovolí se otočit, ale to asi nikdo nezjistí

romantika
autor
16. kvě 2013

@brisalek dekuji, tak uvidime, mne prave jeste minule rikala, ze mam trochu vic vody, takze se asi i proto jeste nejak vzteka a snazi tocit protoze ma misto. I bricho mi neleze ven ale uplne do stran, ja ho tam mam uplne napric, je videt kdyz se odrazi ze vyskoci hlava na jednom boku a na druhe prokopne nozicky. Snad budou vedet, ja budu nejspis v Motole, tak na ne budu tlacit at to hlidaji. Prvni mela taky snuru 3 krat kolem krcu, ale nastesti jsem mela placentu uplne dole, takze to vse slo prirozene a taky na to prisli az pri porodu. Ted ji mam uplne nahore, tak by to bylo mozne ze nevychazi a prcek je hyperaktivec.
A rodili te planovane CS nebo dali na obvodaka ze je pricne nebo pro nepostupujici porod? Ja se jen bojim, aby se tam nejak neskrtil kdyby se spustil porod a nemohl se otocit. Prvni jsem mela vyvolavany tak vubec nevim abych to vcas poznala. V Motole jsou casto na vse dost skoupi a UTZ uz v poradne nedelaji.

betysek
16. kvě 2013

@romantika Druhá dcera byla taky v 33 tt v příčné poloze. V 36tt pak už normálně hlavičkou. Týden před termínem byla koncem pánevním...Za 3 dny už zase hlavičkou - byla jsem v porodnici na vyšetření, přemýšlelo se císaři, prtože odhadovaná váha týden před porodem byla 4kg....První dcera měla 3,9 kg. Nakonec se druhá dcera narodíla v termínu, hlavičkou a měla jen 3,55 kg. Měla jsem ohromné břicho a veliké množství plodové vody, proto asi dělala ty akrobatické kousky...Muj gynekolog má utz, tak že mi ho dělal v každé poradně, někdy si říkám, že je lepší nevědět. Když se mi porod rozběhl, tak jsem hned po příjezdu do porodnice hlásila, ať nejdřív zjistí, jestli je hlavičkou, že mimčo koncem pánevní rozhodně přirozeně rodit nebudu, když byl odhad 4 kg, byla jsem tak dohodnutá s mým gynekologem, který zároveň dělá i v porodnici...Taky jsem měla první vyvolaný, neboj to poznáš..🙂Já měla starch, aby nás neposlali domů, prtože to máme do porodnice jen 5km, tak jsme jeli až fakt skoro na poslední chvíli, je fakt, že když o tom teď přemýšlím, tak jsem úplně hodila za hlavu, že může být malá zase otočená koncem pánevním. Nakonec se narodila 1 hod po příjezdu do porodnice, vypadalo to, že budu rodit na vyšetřovně...🙂

leikkka
16. kvě 2013

můj druhý synek, byl celé těhu do 36tt napříč, až jsem se divila, že se tam vešel, když měl při narození 3,83kg 🙂, a pak se už otočil dolů a zůstal tak až do 39+2 a o porodu jsem ani nevěděla - 3 minuty a byl venku 🙂 však jí dej čas, ona se otočí a když ne, tak oni to vyřeší, hlavně se nestresuj 🙂

petrajurinova
16. kvě 2013

V 34 tt jsem měla příčně obě děti. Kluk kopal tak usilovně do boku, že jsem občas měla pocit, že mi prokopne stranu břicha - bylo to i vidět jak se mi na straně břicha dělala boule a když se na to trošku zmáčklo, tak šlo docela jednoduše nahmatat tvar nožičky. Nakonec se na přelomu 35 a 36 tt otočil dolů KP a zůstal tak až do porodu (plánovaný SC v 37tt). Holka se otočila taky až někdy v 36 tt, ale ta se otočila hlavou dolů, takže podle doktorů nic nebránilo přirozenému porodu a narodila se ve 42 tt pro ni bez problémů.
Začínající porod určitě poznáš, taky jsem měla strach, že po tom prvním SC, kdy jsem ani neměla možnost zjistit jak vypadají kontrakce, nebudu vědět kdy už to je na porod, ale nakonec se kontrakce fakt nedaly s ničím zaměnit.

romantika
autor
16. kvě 2013

@leikkka
@petrajurinova
@betysek
Dekuji holky tak uvidime. Ja mela ten prvni vyvolavany zrovna takovej ten skaredej 5 hodin v jedne kreci/kontrakci, tak se spis bojim, ze si budu myslet ze je fura casu nekam vyrazet a kdyby byl prda pricne tak aby se nedusil. Obe deti mam v pupku hyperaktivni ale ted ta pricna mne teda boli vic, nevim jeslti je to tim. Jinak je to jak pisete, snazim se nenervovat, do konce je to porad jeste daleko a muze se udat kopa veci. Prvni byla skoro 4 kilova ale i tak nevim jestli bych Kp s 4 kilovou dala, po prvni jsem mela peknou paseku. Ale stejnak se vic tesim ze bude na svete a hlavne aby byl prcek zdravy. Tak dekuji, z maleho procenta se nachystam kdyby prece jen nejak zazmatkoval a bylo SC(zatim mne to vubec nenapadlo) a jinak doufam, ze je to jen pohodar a vali se tam v kolibce, protoze tam ma misto a je mu to pohodlne. Jsem hodne vysoka, tak neni divu, ze tam ma kopu mista.
Diky vsem

betysek
16. kvě 2013

@romantika Mně doktor řekl, že KP při váhovém odhadu 4kg nedoporučuje rodit normálně, že je to velké riziko pro dítě....Byla jsem duševně připravená na císaře, díte s váhovým odhadem nad 3,5 kg bych nerodila normálně, pokud by bylo KP. Probírali jsme i variantu, že by zůstalo mimčo příčně a to prý by se dělal plánovaný císař pár dní před termínem a pokud by to na mě přišlo dřív, tak jsem měla jet hned při prvních stazích a hlásit, že je příčně,aby udělali císaře. Ale neboj,určitě se ještě přetočí, ještě má spoustu času....🙂

romantika
autor
16. kvě 2013

@betysek
ok dekuji, no ja ho mam opravdu spis jen a uplne pricne. jedine, ze meni polohu kdyz lehnu z jednoho boku na druhy, ze ma tu hlavicku vic k zebrum nebo vic ke kycli. i to bricho nemam jak u prvni k zebrum do vysky, ale porad jedu do sirky takze dr se porad podivuje ze nemam bricho ale ja se roztahuju jak sverak.dekuji za rady, aspon budu chytrejsi a pripadne si to pohlidam, u prvni jsem nic moc nevedela a porod stal za prd tak ted uz jsem pripravena vic hulakat at je mimis i ja zdravy. pekny vecer

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru