Příprava na porod. Jak dávkovat lněné semínko?

misala
25. črc 2011

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, od kdy mohu začít jíst lněné semínko a jeho přesné dávkování a od kdy mohu začít pít maliník a jeho dávkování, děkuji moc za odpovědi, jsem ve 34. týdnu a už se nemůžu dočkat :]

misala
autor
25. črc 2011

prosim mate nekdo zkusenost

jasekd
25. črc 2011

@misala Jsou tu na to primo temata, na seminko i malinik, zkus pohledat. Ja zacinala s obojim asi mesic pred porodem. Lzicku seminka povarit 5 minut v cca 0,2 l vody a sliz vypit (delala jsem si to s citronem, aby to nebylo tak hnusny), malinik jsem zacla 1 salek a kazdej tejden 1 salek pridavala myslim.
Takhle svedomite jsem to delala u prvniho porodu, nemam pocit, ze by to pomohlo. Tak jsem u druhyho chtela jeste pridat, pac to nicemu neuskodi, no a holka byla dlouho KP, hrozila sekce, tak jsem nic nepila, pak se slecna otocila, tak malinik jsem pila nepravidelne asi 2 tydny a sliz jednou! pac je hnusnej a nemohla jsem se dokopat 😅 Druhy porod byl vyvolavany, jeste delsi, ale prubeh lepsi, hlavne to tlaceni, i kdyz jsem letos to seminko nemela a holcicka mela vetsi hlavu, holt proste druhy porod s odstupem roku... Kdybych rodila potreti, budu se snazit delat to poctiveji, nicemu to neva a clovek ma dobry pocit, ze se pripravuje 🙂

zuza2008
29. čer 2013

@misala Ahojky, tak nám říkala PA 6-8 týdnu před termínem pit 3 šálky mal. Čaje a lněné semínko 1 polévková lžíce denně. Dá se dát do jogurtu a v tom mi docela chutná. To semínko musí být drcené, jinak to nemá smysl. No a 3 týdny před termínem není špatná Arnicai montana- homeopatika. Dávkování nevím bohužel z hlavy, ale tuším 5 kuliček denně. Tak hodně štěstí!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru