Proč nezvedat po 1. císaři a před 2. porodem těžší věci?

eluska87
11. kvě 2014

Zdravím vás, o zvedání syna v těhotenství jsme se tu jednou už myslím bavili.Ale proč bych neměla zvedat 15 kilového syna a těžší věci? První porod před dvěma lety skončil akutním císařem..nyní mám zhruba 4 týdny do porodu..Doktor mi pověděl, že nemám ho vůbec tahat ani těžší věci.Ale proč? já na to zapomínám,prostě dělám věci automaticky..nejsem zvyklá ležet a nic nedělat..

spagatice
11. kvě 2014

@eluska87 Však nemusíš ležet, jen netahej těžký věci. Myslím, že by to nemusela například vydržet jizva po císaři.

eluska87
autor
11. kvě 2014

@spagatice to mě taky napadlo...ale to je myšleno kdy, že by to nevydržela?až během porodu?nebo teď při té námaze..možná jsem pitomá, že se tak hloupě ptám...ale jsou okamžiky a je jich dost, kdy se tomu zvedání stejně prostě nevyhnu

spagatice
11. kvě 2014

@eluska87 Myslím, že by mohla povolovat už teď. Já po císaři nejsem, ale měla jsem nějaké komplikace a doktorka i sestry mi říkaly, že bych rozhodně neměla děti nosit (a to ani toho mladšího - 13 kg). Ale máš pravdu, že úplně se tomu člověk nevyhne. Třeba do autosedačky se naučil vylézt až teď.

eluska87
autor
11. kvě 2014

@spagatice
@spagatice Aha...a co teď?když do porodu je už takový kousek a celou dobu jsem neposlouchala...ach jo..no snad to dobře opadne.mám z normálního porodu strach....ne kvůli bolesti nebo tak to vůbec,ale kvůli tomu prasknutí....ach jo...:-/

llluckaaa
11. kvě 2014

Já bych řekla, že problém je to, že by ti mohla prasknout jizva. Já mám za sebou dva císaře a dávám si na zvedání těžkých věcí velký pozor.

eluska87
autor
11. kvě 2014

@llluckaaa jasně..to chápu...já to doktorovi řeknu jak to mám..ten mi dá ceres asi..

jija
11. kvě 2014

Ja jsem rodila podruhe 15 mesicu po cisari a zadne omezeni jsem od doktora nemela, jizvu tak nijak zvlast nekomentoval. A dokonce me "donutili" rodit prirozene

eluska87
autor
11. kvě 2014

@jija
@jija jak jako donutili? TAK6E jsi zvedala běžně věci? náš syn má 15 kilo..a doktor říkal NEZVEDAT , že v lepším případě mi rupne v zádech ale ál mi to nevysvětlil a já jsem taková trubka, že dotazy mě napadjí vždycky až doma 😀

betelgeuzz
11. kvě 2014

@eluska87 zvedat těžké věci se nedoporučuje žádné těhotné, ať už po císaři je, nebo ne. Na druhé straně, každá matka dvou dětí ví, že to nošení staršího úplně omezit nejde. Takže se snaž to omezit na minimum. Když má někam vylízt, ať to zkusí sám, jen za pomocí ruky, nemusíš ho přímo zvedat. Když chce pochovat, můžeš si k tomu sednout na zem, nebo na gauč. No a doktorovi to neříkej, chlap to nepochopí. 😝

jija
11. kvě 2014

@eluska87 rekli, ze na naplanovaneho cisare me predal doktor do porodnice pozde tak ze budu muset porodit, ze nez by cisare naplanovali tak stejne porodim, mela jsem termin na silvestra🙂
Ja jsem maleho zvedala porad, mel asi 12 kilo, obcas jsem musela zvednout i kocar, ale pak uz jsem spis nemela silu to zvedat

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru