První porod císařem. Mám zkusit druhý přirozeně?

dukie
22. lis 2011

Zdravím všechny maminky... dnes jsme v 38+6 tt, pan doktor mi říkal, že odhaduje, že miminko má už dnes cca 3.900 gr, a že tedy v termínu porodu (za 14 dní) by odhad patrně dělal dost přes 4 kila... ale že je to samozřejmě otázka přesnosti odhadu, že to taky může být "normálně" velké miminko.

1. syna jsem rodila císařským řezem - byl koncem pánevním - 10 dní před termínem, měl 3.720 g.

Pan doktor mi tedy doporučil zvážit, jestli to chci zkusit přirozenou cestou nebo jít "dobrovolně" znovu na císařský řez, že u miminek s odhadem větším jak 4 kila se po prvním císaři bere pod nůž i podruhé... ale nemusí se, odrodit se to dá, jen je tam vyšší riziko, že jizva praskne... jizvu mi zkontroloval, zatím vypadá prý dobře, žádný rozestup zatím není patrný....

Navrhoval mi variantu "zkusit to přirozeně... a když to půjde snadno a rychle, vytrvat u toho... a kdyby ne, tak raději přece jenom toho císaře udělat". To se mi zdá zatím nejrozumnější, protože jsem přirozený porod chtěla - já se po císaři dávala dohromady fakt hodně dlouho a dost dlouho jsem měla bolesti v místě jizvy...

Co si myslíte Vy? Šly byste do toho a zkusili to nebo byste pro jistotu přistoupily na druhý císařský řez? 🙂 Je mi jasné, že rozhodnout se nakonec musím sama... ale i tak... všem předem děkuji za názory... 🙂

melis7
20. zář 2012

Já jsem první rodila císařským řezem pro KP a druhé mimi normálně.všechno proběhlo bez komplikací.Jsem tím spontánním poroden nadšená,že jsem to zvládla.Stašně jsem to chtěla zkusit a nikdo z lékařů mi v tom nebránil.Všechno dopadlo dobře.

maudn
21. zář 2012

ROdila jsem akutním a plánovaným císařem (akorát o 7 týdnů později)- špatné uložení placenty. Doktoři mě něchali 12 hodin kvácet jak koně na jipce a pak až přišla večerní směna, tak se něco dělo..
ráda bych rodila další dítě normálně a v jiné porodnici (než Brno Bohunice), ale něco vám řeknu, i kdyby rodila zadkem (pardon), tak bych byla ráda, že by to bylo v termínu a dítě by bylo v pořádku!

pepibubu
7. říj 2012

Záleží na spoustě faktorů kolem - váha miminka, poloha miminka, tvoje tělesná konstituce, umístění placenty, Tvoje psychická pohoda či nepohoda..... Rozhodneš-li se pro sc, rozhodně nejsi zbabělá.

Ale hele úsměvná historka mé kamarádky.... První kluk šel akutní sekcí pro nepostupující porod, Karolína se x hodin trápila bolestma a nic.... Tak si napodruhý normálně císaře dohodla, že kvůli psychice atd.... No a asi dva týdny před termínem měla "poslíčky," kamarádka ji odvezla že na kontrolu do porodky, a ejhle, 8cm, nestihla přípravu, epidurál, nic, a Radimek šel normálně....

nikollita
27. říj 2012

Já bych šla po druhé císařem. Radimek se mi narodil taky akutním císařem, protože jsem ho nemohla vytlačit. Měl 4680g, 53 cm, obvod hlavičky 38 cm. Trápila jsem se 12 hodin, kontrakce od začátku pravidelné a silné, co 1,5 minuty 😖 Protrpěla jsem si to a nakonec stejnak císař. Pokud mi po druhé nabídnou císaře, okamžitě beru, protože zažít tohle zase...bych opravdu NECHTĚLA 😉

ivaanka
27. říj 2012

Ja bych sla taky do cisare. Mam za sebou dva, prvni akutni a druhy planovany a kdyz to srovnam, tak ten planovany byl pohoda. Tys mela prvni cisar planovany, tak jsi nedovedes predstavit tu hruuzu a strach, kdyz se vsechno po... a tebe na odvazi rychle na sal, aby to miminko prezilo a bylo v poradku. A tohle presne by se ti u toho pokusu o prirozeny porodd mohlo stat. Ja jsem jednoznacne pro planovany CR.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru