Řídíte auto v pokročilém stadiu těhotenství?

novaa
5. únor 2014

Ahoj holky,
hledala jsem, ale podobnou diskusi jsem nenašla. Zajímá mě, zda řídíte či jste řídily ve třetím trimestru těhotenství? Já už se teď snažím všude jezdit s manželem, ale dnes je bohužel v práci celý den a potřebuji jet s malou do kroužku. Bydlíme mimo město, takže jet vlakem a autobusem se mi nechce. Řídily byste ještě? 🙂 Vím, že se to moc nedoporučuje, ale když je to potřeba? Děkuji za názory 😉

malovani
5. únor 2014

Ano, i já jsem řídila až do porodu a hned po něm zase.

romantika
5. únor 2014

jako ostatní, také az do porodu, nic m inezbyvalo. ale mnohem horsi pro mne bylo privazovat starsi do sedacky, nemohla jsem se s pupikem nahnout. a po porodu vesele zase nanovo. také to u mne jinak nejde.

frufrunka
5. únor 2014

Neřídila. Podle mě to není o tom, co kdo doporučuje nebo nedoporučuje, ale jak se každá z nás cítí. Já jsem s řízením sekla už na konci prvního trimestru. Cítila jsem se jak opilá, věděla jsem, že mám hodně zpomalené reakce a nějak divně pozměněné vnímání (už chápu, co je to ten "jiný stav"), takže jsem auto odstavila hrozně brzo. A o řidiče jsem neměla nouzi, naopak všichni oceňovali, že to prostě přiznám a nejsem tím nebezpečná sobě i okolí... 🙂 Po porodu se to všechno hned vrátilo k normálu, takže po návratu z porodnice už jsem zase drandila jako dřív. V těhotenství to ale fakt nešlo, to by bylo o život... 🙂

whitelilith
5. únor 2014

Obávám se, že se odvezu i do porodnice 🙂

lamarika
5. únor 2014

Řídila, páč jsem s dětma převážně času sama, ale u posledního těhu jsem měla ke konci celkem dost strach. Měla jsem nějaký zdravotní komplikace a v důsledků nich mi občas vypnuly nohy. Sem tam jsem ochrnula a skácela se prostě k zemi. Tak to jsem měla hodně strach aby se mi to nestalo za volantem a nezpůsobila jsem nehodu. Takže jsem řízení omezila opravdu na minimum. A do porodnice jsem se málem dovezla sama 😀 Stopl mě až můj taťka, kterej mi vyjel naproti 😀

blondynka400
5. únor 2014

@novaa já jsem řídila u obou těhu až dokonce každý den a to i dlouhé vzdálenosti. Bez jediného problému.... Dokonce jsem se na oba porody odvezla (130km). První byl vyvolávaný a na druhý jsem jela už rodící 😅 A obě miminka jsem si z porodnice zase odvezla....
Někdo má problémy se soustředit, ale to já neměla. Jinak fakt nevidím jediný důvod, proč by těhotná v 3 trimu neměla řídit 😉

novaa
autor
5. únor 2014

@michaela_2 no asi hlavně kvůli aerbagum-že mohou ublížit miminku a že jsou ženy nedoystreděné a můžou se leknout,když miminko kopne nebo dostanou nečekanou konstrukci.To jsem tak různě někde četla 😉

novaa
autor
5. únor 2014

@blondynka400 tak to jsi fakt dobrá 🙂, já se cítím dobře,takže pokud to půjde,taky budu řídit co nejdéle.Dnes to bylo úplně v pohodě.Jsem překvapena,že tu není více odpovědí,že neřídí...každej mě od toho odrazuje,tak proto se ptám 🙂

novaa
autor
5. únor 2014

@frufrunka to naprosto chápu.Kdybych se na to necítila,rozhodně bych to také nehrotila,abych řídila za každou cenu 😉

snehulik
5. únor 2014

Já jsem jezdila do posledního týdne na monitory a prohlídky, k rodičům a na nákupy. Než se mačkat v MHD, tak jsem prostě jela. A po porodu s malým jsem taky hned jezdila. Není se čeho bát, jestli se má něco stát tak můžeš dopadnout blbě i na sedačce spolujezdce nebo klidně v autobuse, přece se nezavřeš doma 🙂

pisisvori
6. únor 2014

taky jsme jezdila až do porodu (do 6 měsíce i služebně - z Prahy do Bratislavy, Brna, Olomouce.....). Když je někdo zvyklý, řídí dobře a nedělá mu to žádný problém proč ne🙂.

rozzaarka
6. únor 2014

@novaa jestli se citis v pohode, tak klidne 🙂 v ponndeli mi dr nahlasila, ze za cca 2 tydny se maly narodi a stejne dneska jedu na zkousku 🙂 manzel se snazi se vozit jak to jde, ale kdyz potrebuju, jedu. je pravda, ze jezdim pomaleji a opatrneji, protoze to bricho me proste omezuje a necitim se tak free jako jindy, ale zase se necitim nezpusobila k rizeni 🙂 kdyby mi bylo blbe nebo jsem mela krece, tak bych se na to vyprdla 🙂 ale ja jsem zena - ridic, jsem zvykla ridit casto a velke vzdalenosti, coz je asi jiny, nez kdyz nekdo jezdi do Tesca a zpatky. (to nemyslim ve zlym🙂) ale je pravda, ze bych nechtela, aby mi pri rizeni zacly kontrakce nebo praskla voda 😀

michaelarackova
6. únor 2014

Já jezdim skoro denně a vůbec jsem nad tímhle nepřemýšlela! 😀 Mám těhu pás, je pohodlný a vůbec mě nenapadlo, zda bych ještě měla/neměla řídit.🙂 Jedu klidně i 100km a úplně v pohodě! 😀

lenus202
6. únor 2014

Já taky řídím...jinak bych se nikam nedostala, doporučuje se pak takovej "pás pro těhotný" ale ten jsem si nakonec nekoupila a taky to jde 🙂

ajriska
6. únor 2014

Tak já žádný pás neměla, jezdila jsem denně a do toho ještě do auta "nakládala a vykládala" starší holčičku...rodila jsem v 37+6 a auto řídila ještě dva dny před

kajovaevicka
6. únor 2014

Já se bála řídit na začátku, měla jsem motačky, špatně jsem viděla. Ale časem se to upravilo a pak jsem řídila až do porodu, na kontroly, k našim do jiného města... musela jsem, co jiného mi zbývalo? V autobuse je mi blbě a tahat manžela z práce kvůli každé kontrole se mi nechtělo.

smisekivuska
6. únor 2014

Já řídila až skoro do konce. Jen na poslední kontrolu jsem se nechala odvézt a to jsem šla zrovna rodit. Takže se to hodilo 🙂

terezkax
6. únor 2014

Já jsem drobná, tak jsem až do konce neřídila. Při řízení totiž musím být hodně přisunutá k volantu, což šlo s břichem blbě.

lck79
6. únor 2014

Já jsem řídila u obou těhotenství celou dobu, téměř denně pracovně i dlouhé vzdálenosti a u druhého jsem se odvezla i do porodnice na vyvolání. Používala jsem těhotenský pás do auta, vše bylo bez problémů. Podle mě je to o tom, jak a na co se která cítí.

rybickamalicka
6. únor 2014

Ridila jsem cele tehotenstvi, dokonce i v den porodu, hlavne pouzivejte tehotensky pas!

blondynka400
6. únor 2014

@novaa hlavní je jak se cítíš, podle toho bych řídila/neřídila.... 🙂
Mně nic jiného nezbylo, u prvního manžel 1500km daleko a to vyvolání bylo "tajemství" dohodlé v noci předtím. Navíc já na místě spolujezdce nejela strašně dlouho, vždycky jedině "pod vlivem" asi bych byla nervozní 😀. A u druhého jsem začala rodit v noci, do té "vzdálené" porodnice jsem prostě chtěla, doma spala starší dcera, kterou hlídal manžel, všechny ostatní řešení by byla zbytečně složitá a zdlouhavá, cítila jsem se dobře, tak jsem jela. Dodnes se dívím, že mě manžel pustil 😀 Ale můžu říct, že se takto krásně tráví první doba porodní 😀

chlupacek
6. únor 2014

Já řidila ještě asi týden před porodem, ale dala bych na vlastní pocit. Pokud se na to necítíš, tak neřiď...asi tak 🙂

brightnwhite
6. únor 2014

@blondynka400 Ty voe! Smekám až úplně na zem.

hankamen
6. únor 2014

Já řídila ještě par hodin před porodem 🙂 do porodnice mě teda vezl manžel 🙂 ale ve 12 jsem ještě řídila a v 15 jsem měla příjem v porodnici a v 17:25 byl malej na světě. Po porodu jsem řídila taky celkem hned.

kasparci
6. únor 2014

Ridila jsem az do konce

macinka0007
6. únor 2014

@whitelilith to na tom budem podobně 🙂 taky se tam nejspíš povezu protože sem dost času sama doma ...:D

novaa
autor
6. únor 2014

Super holky,to jen svědčí o tom,jak jsme my ženy schopné a samostatné v každé situaci 😵 😵 🙂

cabalkova
6. únor 2014

Ja se odvezla do porodnice na kontrolu a uz si me tam nechali, druhy den byl Tondak na svete. Jen jsem teda v aute mela nakup, tak musel pak muz resit odvoz auta a roztekly spenat, ale jezdila jsem doslova az do posledni chvile a ted budu urcite taky, kdo vi,jestli se do poroky nepovezu sama. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru