Řídíte auto v pokročilém stadiu těhotenství?

novaa
5. únor 2014

Ahoj holky,
hledala jsem, ale podobnou diskusi jsem nenašla. Zajímá mě, zda řídíte či jste řídily ve třetím trimestru těhotenství? Já už se teď snažím všude jezdit s manželem, ale dnes je bohužel v práci celý den a potřebuji jet s malou do kroužku. Bydlíme mimo město, takže jet vlakem a autobusem se mi nechce. Řídily byste ještě? 🙂 Vím, že se to moc nedoporučuje, ale když je to potřeba? Děkuji za názory 😉

killi
5. únor 2014

@novaa Já jsem řídila až do porodu. 😉

monasek84
5. únor 2014

@novaa ja taky ridila az do porodu

tkanicka
5. únor 2014

Já myslím, že to je hodně individuální, já jezdit nemohla, vůbec jsem se nedokázala soustředit, a když jsem projela křižovatku bez rozhlídnutí a potom ještě semafor a až za ním jsem přemýšlela, jestli byla vůbec zelená, tak jsem řidičák opravdu uložila. Někkdo se odveze klidně i k porodu 🙂

alisek
5. únor 2014

@novaa řídila jsem skoro až do začátku 9.měs., za volant jsem se vešla a přitom na něj dosáhla 😎, měla jsem pás pro těhotný bez toho by to asi nešlo, jezdila jsem na krátký vzdálenosti max. 20km, protože sezení v autě mi fakt už příjemný nebylo a mimčo dost bojovalo v té poloze

novaa
autor
5. únor 2014

@killi
@monasek84
@tkanicka
tak to jste mě uklidnily 😉 přece jen moje mamka mě pořád straší, že nemám řídit a co kdyby se něco stalo atd...Samozřejmě, pokud to není nutné, nechám řídit manžela, ale dnes to bohužel jinak nejde no. 😲 🙂

gumidek
5. únor 2014

@novaa Dělej to, na co se cítíš. Jezdila jsem u obou dětí až do porodu a i jsem se vezla k porodu (měla jsem oba vyvolávaný), po druhém porodu jsem řídila i z porodnice. Takže je to fakt individuální 🙂

novaa
autor
5. únor 2014

@alisek mně už dost bříško tvrdne, ale pokud si mám vybrat, jestli jet autem nebo se kodrcat vlakem, autobusem a pak ještě MHD, ak to teda to auto rozhodně vede 🙂

zuza01
5. únor 2014

Jezdila jsem až do porodu, jsme z vesnice a musela jsem na kontroly do města, ono stát se může kdykoli cokoli, člověk nemusí sedět zrovna za volantem, takže bych se tím nestresovala 🙂

novaa
autor
5. únor 2014

@gumidek já bych nad tím snad ani nepřemýšlela, ale moje mamka má talent na to mě řádně vystrašit 😀 😎

bublinka1980
5. únor 2014

Řídila jsem až do porodu a dokonce i ve dnech, kdy jsem přenášela, cca 10 dnů 😀 Teď taky řídím.

gumidek
5. únor 2014

@novaa Jojo, to jsou babičky 😀

lolelole
5. únor 2014

Ja jsem řídila až do termínu taky. Akorat do porodnice mě vezl manžel 😉

cocinela85
5. únor 2014

Taky jsem řídila až do porodu a v podstatě i hned po něm (cca po týdnu) a taky jsem od maminky poslouchala jak se bojí. Jak už psali holky strašně záleží na tom jak se cítíš ty sama a podle toho bych se řidila. 😉

novaa
autor
5. únor 2014

holky děkuju moc za názory 🙂 tak s malou vyrazíme odpoledne 😉

asenberuska
5. únor 2014

Já jsem taky řídila až skoro do porodu 🙂

tulikiss
5. únor 2014

Ja jsem delala zkousky v autoskole v 8 mesici a ridila naposledy 5 dni pred porodem.

novaa
autor
5. únor 2014

@tulikiss to jsi teda dobrá,dělat zkoušky v tak pokročilém stádiu těhu 🙂

tulikiss
5. únor 2014

@novaa melo to i sve vyhody 😀

handm
5. únor 2014

@novaa Jezdila jsem u obou až do porodu. U syna jsem v pondělí byla na poradně, domů jela s udělaným Hamiltonem a v úterý se syn narodil😉

deedeedee
5. únor 2014

Ridim a aj prckovi se to leeebi

domca89
5. únor 2014

No mě jestli se někdy podaří otěhotnět, tak snad budu i rodit za volantem. 😀

lucifereeek
5. únor 2014

já jsem taky řídila až do porodu, ještě den po termínu jsem jela na ozvy 20km daleko do porodky, bohužel jsem neměla nikoho kdo by mě vozil, tak mi nic jiného nezbýválo. 🙂

majvik
5. únor 2014

řídím a vypadá to že budu muset řídit až do porodu - než kodrcat se autobusem do poradny (mám to s přestupem támhle někde v horní-dolní a ordinace tak dobrý kilák od autobusáku...)

kvetina_b
5. únor 2014

Mám cca 4 týdny do porodu a řídím 🙂 ale je fakt, že odemknout defent u spolujezdce už mi dělá problém :D řekla bych, že pokud se vejdeš za volant, tak není problém ;)

novaa
autor
5. únor 2014

zvládly jsme to naprosto bez problému 🙂 😀

ckei
5. únor 2014

@novaa já jsem se odvezla i do porodnice sama autem 😀 Řídila jsem aktivně fakt až do posledního dne 😉

lorreine
5. únor 2014

Riadila som az do porodu. V polovici osmeho mesiaca som sa stahovala 300 km a odriadila som celu cestu. Takisto som potom na kontroly jazdila autom. Aj v dobe, ked som uz prenasala a potom som sa odviezla na vyvolavanie porodu. Pokial sa na to zena citi, tak v tom nevidim problem. Ja mam odjazdene vyse 100 tisic km, takze sa naozaj nebojim.

michaela_2
5. únor 2014

@novaa Já jsem řídila ještě v době, kdy jsem přenášela. Cítila jsem se dobře, takže proč by ne 🙂. Stejně jako jsem doma uklízela nebo se starala o naši dceru.
Proč se ve třetím trimestru nedoporučuje řízeni auta?

sonik05
5. únor 2014

Také jsem řídila a řídím. Nevidím v tom žádný problém. Jen je potřeba myslet na to, že těhulky mají pomalejší reakce, tak nejezdit příliš agresivně, ale určitě je to pohodlnější než MHD. Pás pro těhule nemám, ale samozřejmě se poutám (pás dám pod bříško).

lili_k
5. únor 2014

Ridila jsem az do porodu, ted taky ridim, kazdy den v podstate, krouzky, skolka, nakupy, vse. A budu muset, pac nikdo jiny deti nerozveze 🙂 Nikdy to nebyl problem.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru