Řídíte se na datum porodu podle PM nebo UZK?

kaczuska
18. pro 2012

Podle jakého data se řídíte - je důležitější termín dle poslední menstuace nebo podle ultrazvuku, který byl dělán zhruba ve 12.tt?

ange_de_la_morte
18. pro 2012

Mi vychází termíny asi jen 4 dny od sebe, většinou se bere ve všech porodnicích termín podle MS, ale pokud je rozdíl příliě velký tak se pak přihlíží k termínu dle UTZ

leenulka89
18. pro 2012

Já se řídím termínem podle UTZ z 12.tt, i moje dr. se tím řídí... a dívám se že máme stejný termín 😉

girafka
18. pro 2012

Moje doktorka se řídíla termínem utz, z druhý prohlídky co jsem tam byla. (podle utz je malej o 7 dní mladší). A najednou se začala řídit termínem podle poslední MS, protože malej je prej větší. V tom aby se prasátko vyznalo🙂

petaov
18. pro 2012

UTZ by měl být přesnější, ale všude jsem se setkala s tím, že doktoři se řídili dle MS, i když jsem ji měla nepravidelnou a rozdíl mězi těmi daty byl asi 3-4 týdny. Záleží na jakého doktora narazíš.

olcab
18. pro 2012

moje dr. se řídí termínem dle poslední ms,ale podle utz mi to i tak zatím vychází 😀 (ale u prvního mi tam skákal rozdíl až skoro 3 týdny..)

lusyy
18. pro 2012

Já jsem měla pouze rozdíl o 1 den,takže to nikdo neřešil 🙂

blondynka400
18. pro 2012

Když je rozdíl větší než 3 dny, jako směrodatný se bere termín dle UTZ. Měli by to takto brát všude. Jestli někde berou jako směrodatný dle MS, jsou trošku pozadu (bohužel to není nic neobvyklého 😒 ). Málokterá žena má tabulkový cyklsu 28 dní a ovu 14 den 😝

maladama
18. pro 2012

obecně by se měl brát termín podle ultrazvuku v případě, kdy je rozdíl větší než 7 dní. Ty 3 dny, jak píše blondynka400, jsou hrozně málo - bavíme se tady o měření rozdílů skoro v řádu desetin milimetrů, zvlášť ze začátku (myšleno, rozdíl délky miminka v 8+0 a miminka v 8+3 může být opravdu méně než milimetr), navíc u dalších ultrazvuků může miminko růst trochu rychleji nebo pomaleji nebo ve skocích.

Mě vyšel ultrazvuk v 7tt přesně, v 9tt +2 dny, v 12tt +6 dní, v 15tt +2 dny a v 18tt +8 dní. Přitom minimálně ty poslední dva ultrazvuky dělali profíci na slovo vzatí (v Motole) a ještě ke všemu mám jednovaječná dvojčata, takže se měří dvakrát totéž (a u každého 3 rozměry a ty se vyhodnocují).
Skáče to nahoru dolů, tak beru termín podle menstruace a maximálně budou dvojky o trochu větší, až je budou tahat ven, však ono jim to neuškodí.

ebsian
18. pro 2012

V nemocnici a porodnici se řdí utz datem.. 🙂

palomitacheca
18. pro 2012

U syna se terminy lisily o jeden den, tak to nikdo neresil. A narodil se 5 dni po terminu podle MS.
Dcera byla podle UTZ o 8 dni mensi, odpovidalo to i dobe poceti a narodila se presne na termin podle UTZ, i kdyz mi teda porod vyvolali. Ale myslim si, ze bych podle rychlosti ucinku tablety brzy porodila i bez vyvolani.
Na kontrolach v porodnici mi do zpravy vzdycky zapisovali oba tydny podle MS i podle UTZ.

katja77
18. pro 2012

Já se včera vrátila z Gennetu, kde mi řekli, že se PM a UTZ se mi odlišují o 14dní, tzn. změnili mi termín porodu a řekli, že by se v nemocnici, a i můj lékař už měli řídit pouze UTZ (14dní rozdíl je hodně) 😉 Já jsem jedině ráda, protože čím dřív to bude za mnou, tím líp....

vilibalda
18. pro 2012

Zatím jsem se setkala jen s tím, že se všichni řídili dle utz. 🙂
http://www.gynultrazvuk.cz/vypocet-datace-tehot...

lucifereeek
18. pro 2012

určitě podle UTZ, ten mi seděl naprosto s dnem kdy jsem otěhotněla- a podle kterého jsem si vypočítala datum porodu, podle MS bych byla o 8dní dále.

spagatice
18. pro 2012

Řídila bych se datem podle UTZ. U prvního kluka jsem měla rozdíl necelý týden. U druhého jsem měla termín jen podle UTZ, protože jsem menstruovala, i když jsem byla těhotná. Kvůli těhotenské cukrovce se u prvního řídili spíš tím prvním termínem (ten byl podle MS), aby něco nezanedbali (nemělo by se přenášet). Miminku je ale stejně jedno, jaké datumy máš v průkazce napsaný 😀

nikmik
5. únor 2013

Podle MS mi termín vychází na konci března, podle paní doktorky ve 13tt na velkém ultrazvuku mi vychází na 12.4. a podle mého doktora v poradně 8tt, 12tt vychází na 20.4... kterým se teda řídit? 😀 😒

zlatickamoje
28. únor 2013

Ja se ridim podle ms.ted lezim na udrzovani takze pidle tady doktoru to berou podle uz ale to je pokazdy jiny :D tak ja nevim co semnou delaji holt nektery mimi.jsou malicke tak je jasny,ze jim to bude vypocitavat jinak nez u vetsich mimi kteri jsou stejne stary.ja jsem proste podle ms 30tt a tim to pro me hasne :D

agne
12. bře 2013

Údajně je utz dělaný do 8 tt nejpřesnější 😉 , kolem 12 tt už začíná být orientačním. Ale u mě se řídí v poradně PM, ovšem z UTZ mi jinak vychází všude jinde. Mám rozdíl bezmála tři týdny, měla jsem už jenom pseudo menses. Blbý je to když chodíš do práce, protože ty tři týdny už jsou znát... A ještě u nás v rodině všichni rodili o tři týdny dřív... Vědět to, tak raději řeknu, že nevím kdy jsem ji měla naposledy, protože termín se mi "usmlouvat" nepodařil... 😕

janicka312
19. bře 2013

Určitě podle UTZ! Já bych měla mít podle PM mimčo o 14dní starší! 😀

andulka86
25. bře 2013

já mám dle uzt mimi starší o dva dny

dzej
25. bře 2013

Já měla rozdíl 5 dní... tak jsem si vybrala střed 😉 a stejně to ani jednou neklaplo v žádným z těch termínů 🙂

kkklarka
30. dub 2013

já mám podle UTZ 24.6 a podle PM 1.7.Jenže malý odpovídá velikostně podle toho PM, jenže jsem podle pm neotěhotněla jak mi říkala má dr, měla jsem nějakou divnou ovulaci 😀 .Termíny mi vychází přesně týden od sebe takže kdybych měla brát podle UTZ tak jsem už ve 33 tt a malý je ještě o pár dní menší než podle PM, tak si vyberte 😒

laska.nezna.hranic
30. dub 2013

já vždy měla jen termín podle menstruace. neměla jsem důvod se jím neřídit. mimi vždy zhruba odpovídalo i dle utz, ale ani třeba týdenní rozdíl bych neřešila. ani stejný doktor nezměří mimi dvakrát po sobě stejně... a sebelepší utz není chytřejší než příroda. znám své tělo a věřím mu 🙂 ale chápu, že někdy je to komplikovanější 🙂 za mě tedy PM.

simonaeta
29. čer 2013

Mě sedí termín podle PM a UZ přesně na den 🙂 😉

ratatooy
29. čer 2013

dr řikal že se řídí podle utz protože podle PM nepoznáte jak mimčo roste proto se na utz mení datumy porodu podle rustu,me se oboje shodovalo ale mimčo už je o 4dny napřed,navic muže byt ovulace kdykoliv behem cyklu takže tam neni potom moc přesnost podle PM

gepe
29. čer 2013

muj gyndr mi posunul pm dle velikosti na utz, takze se ridi dle utz

agentkadaisy
29. čer 2013

Já si říkám, že rodím na konci listopadu. Přesnější termín pro mě neexistuje. Minule jsem se tím řídila a akorát jsem byla ve stresu, že přenáším / nepřenáším...

zvirka
29. čer 2013

Já měla rozdíl týden, ale řídili se podle MS, takže den po termínu utz mě chtěli hnát na vyvolávačku, naštěstí se malý narodil přesně na termín dle utz.

iluss
29. čer 2013

U obou dětí jsem měla termín podle UTZ o týden déle než termín podle MS. A u obou těhu se řídili doktoři podle termínu dle MS. No ale stejně jsem porodila obě děti o měsíc dřív než byl první termín (dle MS), takže to nakonec vyšlo jedno.

dasty79
29. čer 2013

Já mám rozdíl 7dní a dr. se řídí utz 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru