Riziko předčasného porodu v 31. tt. Máte zkušenost?

malineta
16. pro 2011

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, zda máte někdo zkušenosti s předčasným porodem v 31tt? Opravdu pomáhá jen klidový režim?

veruska007
16. pro 2011

Ahoj, uz mně to na předčasný porod vypadalo od 32.tt, ale dr. to moc neřešil, malý podle měření měl přes 2 kg. Nakonec jsme vydrželi a narodil se přesně o dva týdny dřív. Klidový režim pro mě byla utopie, měla jsem dvouletého dost živého caparta 😉. Ale když jsme někam jeli, tak jsem si pro jistotu zjišťovala, kde je nejbližší porodnice pro nedonošeňátka a základní výbavu do porodnice jsem měla s sebou 😉

malineta
autor
17. pro 2011

Právě že mám doma také malé dítě, MUDr. to ví, chodím s ním i na kontroly, neboť nemám hlídání.. Všude jsem četla, jak se musí ležet, nic nedělat, atd.. Jenže jak to vysvětlím malému dítěti? To si s ním nemám hrát, nemám vařit, nemám žehlit, nemám chodit ven, atd?! Zajímalo by mě, jestli jste to některá zvládla i bez klidového režimu. Beru 3x denně 2tbl magnézia.. Ale čípek se zkracuje a měkne..

mifinka
17. pro 2011

Ahoj, mě to taky hrozilo a podobně jak u tebe čípek měkký a zkarcuje se.. a podívej se v kterém jsem týdnu 🙂 2 tablety magneska je málo, já brala 6 🙂 klidový režim jsem opravdu nedodržovala, s prcekm to nejde.. A doma se taky samo neuklidí a neuvaří. Takže těžko říct, na tohle neporadím, já normálně fungovala , pekla cukroví, dneska umyla okna a doufám že budu rodit až v roce 2012 🙂 je mi jasný že u každýho to je jinak.. snaž se třeba mín chodit ven..

lajla
18. pro 2011

@malineta mi hrozili predcasnym porodem u obou...a obe v terminu, ted u tretiho doufam, ze se hezky v terminku taky narodi..klidovy rezim fakt dodrzovat nejde..a pak ani to nepomaha, to jedine ze bys fakt byla bez cipku a otevrena...

cacenka_d
27. pro 2011

My to mame ted taky, zkracuje se nam cipek, v 30+6 nas nahnali na kapacky ted pred vanocema (magnesium, magnesium v kapackach, kontroly) druhy den jsme ukecali propusteni na svatky, dneska kontrola a zase se trochu zkratil, takze totalni klid (coz nejak nezvladam, ale tak snazim se) a ve ctvrtek uvidime do toho jeste zanet (Gardnerella vaginalis), takze fakt super, desej me a to ja se normalne nenecham, ale strasi s tim, ze by to mohlo prijit klidne do 2 tydnu pokud nebudeme v pohode, pripadne na kapackach 😔 coz je 33-34 :(

lucista
6. led 2012

No já teda nevím a úplně chápu že s prckem je to problém, ale já měla tenhle problém u prvního těhu(dost pravděpodobné je že se to bude teď zase opakovat) a brala jsme 3 x denně magnesium plus nějaké léky ale ty jen pro jistotu, prý s emusí mrát už někdy od 23 týdne a u mě ten problém nastal z ničehonic až ve 29 týdnu, měla jsme nařízený striktní klidový režim, ve 33 týdnu jsem byla už otevřená tak že dr na prst cítil hlavičku, pak jsme fakt poctivě ležela jen na záchod a zpátky a na nový rok jsem šla blbec popřát mému dědečkovi o patro níž k narozeninám, za 3 hodiny s ejelo - takže za mě 100% dodržovat za to riziko to fakt nestojí, počítám s tím i teď , malá holt bude muset být víc s tatínkem babičkou , nějak to budeme muset plácat ale rohodně nebudu riskovat předčasný porod a komplikace hlavně pro miminko stím spojené, takové štěstí jako u dcery že byal zdravá a bez komplikací už mít fakt nemusíme...takže asi je to o tom co je pro vás priorita jestli naklizený byt nebo zdravé miminko...a i to dítě pochopí že maminka musí odpočívat, naše malá neposedí ale v čerstvých 2 letech už jse schopná pochopit že s ní prostě nemůžu lítat jako blázen a dělat vylomeniny jako doteď, že ji nemůžu nosit do schodů a tak...

cacenka_d
6. led 2012

@lucista tak nam to asi fakt zpusobila ta infekce a po 3 tydnech v klidu, jsme v pohode, ale taky radsi porad polehavam

key25
27. led 2013

přidávám se 🙂 pan doktor mi taky hrozil od 30 týdne kvůli tomu že jsem rok a něco po konizaci děložního čípku a díky tomu že jsem byla doma jsem dnes 35 tt a to jsem uklízela , vařila,prala ale nic těžkého určitě nezvedat.

daasenka85
28. led 2013

@key25 35.tt už je vpohodě 😉 jsem v nemocnici na udržení těhu a furt mi říkají vydržet ještě deset dní do 34+0, pak už to tu neřeší

burdka
28. led 2013

Ahoj,určitě taky nezvedej ruce,nevěšej prádlo a žádný sex 🙂

nadja73
28. led 2013

taky jsem se v tom tt zacala u obou dcer otevirat, cipek se rapidne zkratil. v 36tt jsem mela CS9. Poprve jsem lezela a jedla 8 horciku denne a porodila 39tt +6. U druhe dcery jsem brala jen horcik a bylo ho min (lezeni uz neslo) a porodila jsem po terminu 🙂 U me to vypada, ze proste je telo tak nastavene, cipek posle brzy do haje, ale tehotenstvi dokoncim s uspechem. Treba je to u tebe take tak a pekne si v klidu miminko doneses. Hlavne klid a verit, ze to dobre dopadne, psychika fakt pomaha nejvic 🙂 Drzim palce, vim, ze to bude narocne obdobi.

lamontana
17. únor 2013

když to tu tak čtu.. diagnozu možnosti předčaného porodu vám stanovil doktor při běžné prohlídce? v jakém týdnu byly prvni indicie? Nebo jste sami zjistili, že něco není ok? Chodím k doktorovi 1x za měsíc, tak abych něco nezanedbala.. 😎

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru