Roupy v 35. tt, můžu použít Vermox?

ronja55
29. srp 2017

Hezký večer, chytla jsem někde roupy. Jsem dnes 34+5. Moje Sestra mi dala zbytek vermoxu, který ji zbyl když měl její syn ropy. Projížděla jsem internet a nemá se brát pouze v 1 trimestru. Jinak ho většinou lékaři předepisují. Stejně mám trochu strach si ho vzít. Máte někdo podobnou zkušenost a pak bylo vše v pohodě?

berenika39
29. srp 2017

@ronja55 ta v tomto případě je snad samozřejmostí lékař, ne internet.....

ronja55
autor
29. srp 2017

Lékař mi nepředepíše nic jineho. Na roupy nic než vermox nezabírá. Tak proč bych s tím běžela k doktorovi když ho mám doma. Ptala jsem se pouze maminek co s ním mají zkušenosti. To je vše...

83veronika
29. srp 2017

Nedavno to resila kamaradka ve 25tt a doktorka jí to nedoporucovala. Navrhla vyzkoušet klasiku česnek, vynechat mlečné výrobky, hodně se omývat, sednout do solného roztoku, ostříhat nehty a žehlit kalhotky.

eloise02
29. srp 2017

@ronja55 To se pletete, sice jsem v těhotenství tento problém neměla, ale pamatuji si, že jako dítě jsem užívala Pyrvinium a vždy to zabralo. Je stále na trhu a na internetu píšou, že je vhodný pro těhotné ženy. Zkuste mrknout. https://leky.vitalion.cz/pyrvinium/

hermanecka
30. srp 2017

Dcerka prinesla roupy ze skolky..radsi vynecham komentare na matky co vodi zacervavene ..byla jsem cca 34tt..dr doporucila vermox 1 tabl ihned,druha za 14dni+to vse pro ostatni cleny rodiny..nic se mne nestalo,mimco je ok..cervi se pomnozi a mohou nasekat paseku(vlezt do pochvy apod)..porodni cesty by nemely byt u porodu takto infikovane a zda se mne to byt logicke

hermanecka
30. srp 2017

Samicky vylezaji k ritnimu otvoru,kde kladou vajicka..uz z tohoto principu bych nesnesla pocit,ze okolo tech mist prochazi hlavicka novorozence(oci,usi,pusa)

dominikaromanova
30. srp 2017

Dobrý den @ronja55,

asi se Vám nic nestane, když si lék vezmete, ale každopádně bych zašla raději k lékaři a nebo se s ním poradila alespoň telefonicky.
Jestli je Vám to trapné, tak pak starou klasiku, česnek, česnek, česnek.

editah222
30. srp 2017

@eloise02 tento lék se již nevyrábí!

@ronja55 taky jsem musela brát jako těhotná Vermox a vše bylo v pořádku. Bohužel žádný jiný lék není. Je jen přírodní Vermophyt a někomu pomohl, ale vzhledem k množství hřebíčku nevím jestli je vhodný pro těhotnou. Každopádně je volně prodejný.

@83veronika to je fakt pomoc. Źádným česnekem ani koupelema se roupů zbavit nedá. Česnek může na pár dní pomoct, ale rozhodně nic nevyléčí.

4formy
Autor odpověď smazal
Zobraz
4formy
15. únor 2024

30tt ,mohu?dr uz se dnes nedovolam.dekuji

kosi_cek
15. únor 2024

@4formy nejsem dr, nelajzla bych jen na začátku těhotenství, taky bych ho nebrala preventivně - z důvodu, že byl nález třeba v blízké rodině (většinou u dětí), ověřila bych si taky, zda za problémem nejsou hemeoridy. Sama jsem Vermox užila před porodem a pak s odstupem (jak se má) po porodu jako plně kojící, vše v pohodě 😉

4formy
15. únor 2024

@kosi_cek urcite to nejsou hemeroidy ,a dekuji za nazor...

k2792017
15. únor 2024

Řešila jsem to také v těhotenství ve 3.trimestru. Obvodni ani gynekolozka nevedely a nechaly to na mne. Psala jsem do ambulance Klinicke farmakologie VFN a tam mi rekli, ze nesmim nic a Vermox se nesmi ani pri kojeni. Na Bulovce na parazitologickem oddeleni mi rekli, at si ho v tom 3. trimestru vezmu, ze nic jinyho neni, ale vhodne to taky uplne neni. Na katedre parazitologie PrF UK mi take rekli, ze Vermox ne, ale doporucili mi Molevac, musi se ale objednat z Nemecka a je to hodne drahe. Objednala jsem ten. Mne teda zabral a samo by to nepreslo. Preposilam, co mi napsali:

Mebendazol, který je účinnou látkou Vermoxu, funguje dobře proti střevním helmintům a hůře se vstřebává do krve. Nicméně nebyly prováděny žádné řádné studie jeho efektu během těhotenství a kojení u lidí. U laboratorních potkanů měl během březosti teratogenní a embryotoxický efekt při dávkování srovnatelném s dávkováním u lidí. Vzhledem k této skutečnosti se jeho použití u těhotných žen nedoporučuje. Je však nutno uvést také skutečnost, že po uvedení léku na trh byl proveden průzkum u omezeného počtu žen, které požily mebendazol „nedopatřením“ (díky nevědomosti) během prvního trimestru těhotenství. V této skupině množství spontánních potratů a malformací plodu nepřekročilo míru obvyklou v normální populaci. Z této skupiny u žádného ze 170 porodů v řádném termínu nebylo identifikováno riziko poškození plodu.

Mebendazol je perorálně absorbován pouze v malém množství a z velké míry se váže na plazmatické proteiny. Není proto pravděpodobné, že by mebendazol podávaný kojící matce mohl klinicky ovlivnit kojené dítě. Je dokumentován jeden případ, kdy u kojící ženy došlo po dvou dnech léčby mebendazolem k výraznému snížení a posléze zástavě laktace. I když snížení laktace už v žádném dalším případě nebylo znovu doloženo, neexistuje dostatek ověřených zkušeností, a proto je při podávání mebendazolu během kojení zapotřebí zvýšené opatrnosti zejména s ohledem na tvorbu mléka.

Další lék s účinnou látkou pyrvinium, který se u nás bohužel přestal vyrábět, lze oficiálně bez předpisu sehnat v lékárně v Německu pod obchodními názvy Molevac nebo Pyrcon (druhý preparát je o něco levnější), dávkování dle příbalového letáku. Německé preparáty, které jsou také volně prodejné, obsahují úplně stejnou účinnou látku (pyrvinii embonas) jako náš „bývalý“ preparát. Mohou je používat i děti a těhotné i kojící ženy, více informací včetně dávkování najdete v originálním příbalovém letáku (např. https://www.medizinfuchs.de/…4023245.html#…). Dávkování se počítá z hmotnosti ženy před těhotenstvím. Lék se nesmí používat při vážných poruchách funkce jater a ledvin. Důležité je kůru zopakovat po cca 2-4 týdnech, deklarovaná účinnost je cca 95% při jedné dávce (podobně jako u Vermoxu), ale roupi jsou schopni autoinfekce, takže jedna dávka jednorázově nikdy nezaručuje eliminaci infekce. V německém příbalovém letáku se píše, že kojící matky by měly projistotu během aplikace přípravku mléko odstříkat a vyhodit (tj. nekojit v den podání).

Příbalový leták k bývalému Pyrviniu v češtině najdete zde: https://www.mediexpert.cz/p/pyrvinium/

Pozor - pyrvinium velice intenzivně barví stolici i prádlo do červena! Nežádoucí účinky se vyskytují u 5% léčených osob, a to většinou zažívací obtíže (nevolnost, zvracení, bolesti břicha, průjem, křeče v břiše). Ojediněle se mohou vyskytnout reakce z přecitlivělosti (vyrážka, otoky) a přecitlivělost na přímé sluneční záření. Při výskytu těchto nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí se poraďte s lékařem.

4formy
15. únor 2024

@k2792017 no moudrejsi z toho teda nejsem 🤣 ale dekuji

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru